بیانیه ی شورای حکمای مسلمان به مناسبت روز جهانی بریل

شورای حکمای مسلمان به مناسبت روز جهانی خط بریل بر ایجاد آگاهی به منظور ساخت فردایی بهتر برای افراد نابینا و کم بینا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الیوم السابع، شورای حکمای مسلمان به مناسبت روز جهانی خط بریل با برگزاری مراسمی بر اهمیت افزایش آگاهی نسبت به خط بریل و تشویق افراد نابینا و کم بینا به خواندن و نوشتن و ثبیت حضور واقعی آنها در جوامع‌شان تاکید کردند.

شورای حکمای مسلمان در بیانیه ای اعلام کرد: مراسم روز جهانی خط بریل به بشریت یادآوری می کند که حق افراد نابینا و کم بینا آگاهی و معرفت به منظور ساخت فردایی بهتر برای آنهاست تا سنگ بنای اساسی در ساختن تمدن ملت‌ها باشد.

بیانیه شورای حکمای مسلمان از افراد و نهادها خواست تا با یکدیگر همبستگی داشته باشند و برای نشر بیشتر نشریات علمی و کتاب‌های سودمند در زمینه های مختلف به خط بریل متحد شوند تا به افزایش علوم و معارف کمک کنند.

شورای حکمای مسلمان توجه ویژه ای برای ترویج استفاده از خط بریل در گسترش ارزش‌های مدارا، صلح و همزیستی انسانی دارد. به طوری که این شورا با همکاری موسسه عالی زاید به ترجمه سند برادری انسانی به خط بریل عربی، انگلیسی و ایتالیایی اقدام کرده است تا در دسترس همه افراد از کشورهای مختلف جهان باشد.

منبع: شبستان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + نه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *