امکان پخش زنده روی دسکتاپ در اینستاگرام فراهم شد

اینستاگرام از ابزار جدیدی موسوم به Live Producer رونمایی کرده که به سازندگان محتوا اجازه می دهد از طریق دسکتاپ روی این پلتفرم پخش زنده داشته باشند. این قابلیت که پیش تر فقط از طریق نسخه موبایل در دسترس بود، حالا امکان استفاده از نرم افزارهایی مثل OBS و Streamlabs را فراهم می کند.

سرویس اینستاگرام Live Producer، این پلتفرم را شبیه سرویس های پخش زنده دیگری مثل توئیچ و یوتیوب می کند. این قابلیت جدید به محتواسازان اجازه می دهد تا از دوربین ها و میکروفن های اضافه استفاده کنند و حتی گرافیک های سفارشی، عناوین متفاوت و غیره را به پخش زنده خود بیاورند.

اینستاگرام در پستی در وبلاگ خود فرمت های ویدیویی و صوتی مورد نیاز برای پخش زنده با Live Producer را اعلام کرده است. این شرکت همچنین راهنماهایی را به صورت گام به گام در دسترس گذاشته تا کار را برای اولین پخش زنده کاربران راحت تر کند.

فرمت صوتی و تصویری پخش زنده در اینستاگرام

این شرکت پیشنهاد کرده که فرمت ویدیویی پخش زنده دارای نسبت تصویر 16×9 و کیفیت آن 720p با سرعت 30 فریم بر ثانیه باشد. البته امکان پخش 480p و 360p هم وجود دارد، اما این حالت توصیه نمی شود. اینستاگرام می گوید دامنه بیت ریت ویدیویی باید بین 2250 در 6000 کیلوبیت بر ثانیه باشد.

در مورد فرمت صوتی هم توصیه شده نرخ نمونه برداری 44.1 کیلوهرتز، چیدمان کانال صوتی به صورت استریو و بیت ریت حداکثر 256 کیلوبیت بر ثانیه باشد. البته این تنظیمات به صورت پیش فرض در اکثر نرم افزارهای پخش زنده از جمله OBS وجود دارد.

برای استفاده از قابلیت اینستاگرام Live Producer کافیست به Instagram.com بروید و روی دکمه Add post کلیک کنید. سپس از منوی موجود گزینه Live را انتخاب نمایید و از صفحه Go Live، عنوانی برای استریم خود برگزینید. حالا نوع مخاطب خود را مشخص کرده و روی Next کلیک کنید.

در صفحه بعدی یک URL یکتا و کلید استریم خود را می بینید. کلید استریم را در نرم افزار استریم مدنظر خود وارد کنید. وقتی نرم افزار به اینستاگرام وصل شد، می توانید روی گزینه Go Live کلیک کنید. پخش زنده شما از طریق آدرس URL همین صفحه قابل اشتراک گذاری است.

ویدیوی پخش زنده شما هم از بخش تنظیمات صفحه پروفایل در قسمت Live Archive ذخیره می شود.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *