آموزش بازیابی اکانت ریپورت شده ی اینستاگرام

غیرفعال شدن صفحه اینستاگرام یا کاهش سطح دسترسی آن می تواند به دلایل مختلفی از جمله دریافت گزارشات از سوی دیگر کاربران رخ دهد. اگرچه چنین اتفاقی ممکن است چندان برای حساب های کاربری شخصی دردسرساز نباشد، اما تهدید جدی برای صفحات عمومی از جمله کسب و کارها محسوب می شود و می تواند آسیب جدی به فعالیت آن ها وارد نماید. خوشبختانه روش هایی برای حل مشکل و رفع ریپورت اینستاگرام در مواقع گفته شده وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

چرا اکانت اینستاگرام غیرفعال یا ریپورت می شود؟

قوانین داخلی اینستاگرام در کنار سایر عرف های اجتماعی و شرایط استفاده از این شبکه اجتماعی باید توسط حساب های کاربری موجود در آن رعایت شود. در صورت تخطی از موارد گفته شده، اینستاگرام اکانت ها را مسدود می کند یا سطح دسترسی آن ها را کاهش می دهد. این پدیده ممکن است بر اثر دریافت گزارشات از سوی دیگر کاربران صورت بگیرد و اگر اینستاگرام صحت گزارش ها را تایید کرده باشد، احتمال دارد که دیگر شانسی برای بازیابی اکانت وجود نداشته باشد.

نحوه رفع ریپورت اینستاگرام

اغلب اوقات روش های ابتدایی و ساده مانند تقاضا برای دریافت نظرات به زبان انگلیسی یا تغییر ایمیل و شماره همراه جهت رفع ریپورت اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد. اما موثرترین راه برای انجام این کار، تماس با پشتیبانی اینستاگرام است. شما می توانید در گزارش خود اعلام کنید که گزارش های صورت گرفته حقیقت نداشته اند یا اینکه خطای صورت گرفته به شکل ناخواسته رخ داده است. اگر حساب کاربری شما ریپورت شده است با مراجعه به این صفحه اقدام به ثبت گزارش کنید و منتظر نتیجه بمانید.

ممکن است پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود با پیامی مبنی بر حذف شدن اکانت شما در آینده نزدیک مواجه شوید. در چنین شرایطی دو گزینه Download Data جهت دانلود کردن تمامی اطلاعات اکانت و Request Review جهت ثبت تقاضای بازبینی مشاهده خواهید کرد. گزینه دوم را انتخاب کنید و سپس نام، نام کاربری و علت اشتباه صورت گرفته را توضیح دهید. معمولاً تصمیم اینستاگرام در طی ۲۴ ساعت به اطلاع شما خواهد رسید.

گاهی اوقات ممکن است همچنان دسترسی به حساب کاربری گزارش شده وجود داشته باشد اما امکان انجام برخی فعالیت ها مثل لایک کردن محتوای دیگران و پاسخ به دایرکت ها فراهم نباشد. در این حالت ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) رفته و سپس روی گزینه Help بزنید. در ادامه Report a Problem را انتخاب کرده و از پنجره نمایش داده شده باز هم Report a Problem را انتخاب نمایید. حالا درخواست خود را مبنی بر رفع محدودیت ها همراه با سایر توضیحات ثبت کنید.

نصب مجدد اپلیکیشن، تغییر آی پی و استفاده از شبکه معمول اینترنت، اتصال اینستاگرام به حساب کاربری فیسبوک، ورود به اکانت از طریق سایر دستگاه ها و حتی صبر کردن برای مدتی می تواند سایر روش هایی باشد که به رفع ریپورت اینستاگرام کمک می نماید. اما بدون شک ثبت گزارش و تماس با پشتیبانی موثرترین شیوه خواهد بود.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *