وزیر گردشگری وعده داد: خدمات لازم برای معلولان در ابنیه ی تاریخی فراهم می شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: خودروهای مناسب و خدمات لازم در ابنیه تاریخی برای توان یابان فراهم خواهد شد.

«ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن حضور در تور موزه ملی، درباره مشکلات توان یابان در بازدید از تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی با آن ها گفتگو کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه حضور در این تور در موزه ملی ایران بیان کرد: هر کدام از ایرانیان حق دارند با هویت خود و میراث ارزشمندی که متعلق به همه دنیاست، به لحاظ تمدنی و ملی آشنا شوند. بخشی از هموطنان ما دچار معلولیت هستند و ما نسبت به آن ها یک وظیفه ملی و انسانی داریم که آن ها را در جریان تمدن و گذشته خودشان قرار دهیم.

وی افزود: کارمان را برای معرفی فرهنگ و تمدن به افراد توان یاب شروع کرده ایم و تورهای گردشگری و بازدید از موزه ها را برای آن ها در نظر گرفته ایم.

مهندس ضرغامی، تصریح کرد: تلاش می کنیم تا زیرساخت ها برای بازدید این افراد از موزه ها و اماکن تاریخی فراهم شود. این دغدغه و مسئله ماست.

وزیر میراث فرهنگی گفت: با وجود همه ضعفی که در ارائه خدمات به افراد توان یاب در حوزه گردشگری داشتیم، آنها از بازدیدشان از موزه ملی ایران رضایت داشتند و اعلام کردند برای اولین بار است که بعد از سال ها چنین امکانی برایشان فراهم شده است. این موضوع مسئولیت ما را سنگین می کند.

وی ادامه داد: ان شاءالله در دولت نیز مشکلات افراد دارای معلولیت را پیگیری می کنم و هماهنگی های لازم را با وزارتخانه های مربوطه انجام می دهم تا خودروهای مناسب و خدمات لازم در ابنیه تاریخی برای آن ها فراهم شود و راهنماهای آشنا به مسائل مربوط به این افراد تربیت شوند تا با کمک خودشان که ایده های خوبی دارند، گردشگری و خدمات مربوطه را گسترش دهیم.

در ادامه این بازدید، توان یابان از مهندس ضرغامی تقاضا کردند امکاناتی برایشان فراهم کند تا از خدمات حوزه گردشگری استفاده کنند.

منبع: سازمان بهزیستی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *