نگاهی به نهمین شماره مجله مانا +نسخه صوتی و متنی

نهمین شماره ماهنامه الکترونیکی نابینایان ایران مانا روز چهارشنبه 31 شهریور بر روی وبسایت انجمن نابینایان ایران منتشر شد.

در ادامه، به مطالب منتشر شده در نهمین شماره مجله مانا نگاهی می اندازیم.

* امیر سرمدی مدیر مسئول مانا طی یادداشتی به نتایج بدست آمده ورزشکاران کشورمان در پارالمپیک توکیو اشاره کرده و عملکرد هر یک از رشته های ورزشی اعزامی در این مسابقات، سیاست کیفی گرایی کمیته ملی پارالمپیک، عملکرد فدراسیون نابینایان در این رقابت ها و نقش رسانه ها در این رویداد بزرگ جهانی را بررسی کرده است.

* منصور شادکام قائم مقام انجمن به کارهای مرتبط با روز جهانی نابینایان اشاره کرده و دکتر مجتبی ناطوریزاده مدیرعامل نمایندگی انجمن نابینایان ایران در استان بوشهر، گزارشی از فعالیت های این انجمن را تقدیم خوانندگان مانا کرده است.

* امید هاشمی سردبیر مانا در سرویس پیشخوان، به بررسی پادکست های ویژه نابینایان در خارج از کشور پرداخته است. تغییرات جدید صفحه خوان جاز 2022، آشنایی با کُری جَکسُن یوتوبر مشهور نابینا، کاشت حلزون برای افرادی که علاوه بر نابینایی مشکل شنوایی دارند، معرفی باویا شاه جوان نابینای هندی، آشنایی با یک گلفباز نابینا و معرفی پیانیست جویای نام نابینای آمریکایی، از جمله مطالب اشاره شده در سرویس پیشخوان است.

* فاطمه جوادیان در سرویس زندگی، همچنان به تجارب نابینایان از سفر کردن اشاره کرده و در این شماره، چهار تن از دوستان نابینا از تجارب خود می گویند. از سفر هوایی به آمریکا گرفته تا تهیه تغذیه، خرید سوغاتی و اخلاق نیکو در سفر.

* زهرا همت در سرویس روانشناسی، به موضوع تغییر نگرش نسبت به معلولان با آسیب بینایی بر اساس مقاله ای از برایان دابل یو پرداخته و علیرضا نصرتی در سرویس بازیباز، بازی شمشیرزن نابینا را به علاقمندان بازی های نابینایی معرفی کرده است.

* مجتبی خادمی در سرویس پزشکی و سلامت، در ارتباط با یافتن و ملاقات با متخصصین چشم نکاتی را آورده و به ده نکته برای راحت تر و سازنده تر شدن مراجعه نابینایان به پزشک پرداخته است.

* رقیه شفیعی در سرویس تازه های ضبط، این ماه نیز کتاب هایی با موضوعاتی همچون: رمان، کودک و نوجوان، مذهبی، تجارت، سفرنامه و … را تقدیم دوستاران کتاب کرده و هادی نائینی زاده در سرویس اشتغال، با یک ورزشکار نابینا گفت و گو کرده است.

* دکتر نصرالله ابراهیمی طی یادداشتی که در اختیار ماهنامه مانا قرار داده، به مبحث مهم نابینایان بازمانده از تحصیل در روستا ها پرداخته  و دکتر صلاح الدین محمدی در ستون گزارش، از صعود خود به عنوان یک فرد نابینا به قله علم کوه در شهریورماه خبر داده و در قالب یک گزارش توصیفی جذاب، آن را به تصویر کشیده است.

* یخ نکنی نمکدون در سرویس طنز، مشکلات نابینایان در سفر رفتن را به طنز کشیده و دکتر حلیمه جعفرپور در ستون به قلم شما، دلنوشته ای را به مناسبت درگذشت زهرا علی اکبری، دبیر کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران تقدیم خوانندگان مانا کرده است.

نهمین شماره ی مجله مانا را از طریق
وبسایت انجمن نابینایان ایران
دنبال کنید.

  • دانلود پادکست ها، نسخه صوتی و متنی مانا

در مجله ی مانا این ماه، چهار پادکست صوتی برایتان تدارک دیده شده است که می توانید به کمک پیوند های ذیل آنها را بارگیری کنید. گزارش عملکرد انجمن نابینایان ایران و بوشهر با صدای منصور شادکام و مجتبی ناطوری زاده، بازی باز به میزبانی علیرضا نصرتی، پیشخان با اجرای امید هاشمی و امیر سرمدی و بگو چیست کار تهیه شده به وسیله میرهادی نائینی زاده. تدوین برنامه های پیشخان و بازی باز به عهده اشکان آذر ماسوله، مجری، برنامه ساز و تهیه کننده رادیو بوده است.

دست اندرکاران مانا نسخه های مختلفی از این مجله را تهیه کرده اند که شما می توانید متناسب نیاز یا سلیقه تان، هر یک را برای بارگیری انتخاب کنید تا بتوانید مانا را یکجا در اختیار داشته باشید و بدون نیاز به اینترنت، مطالب این شماره را مطالعه کنید. اگر با نسخه صوتی راحت تر باشید می توانید مجموعه مطالب این شماره را در قالب یک پرونده فشرده (ZIP) از اینجا دانلود کنید.
همچنین اگر نسخه متنی را می پسندید، این شماره از مانا را به شکل پی دی اف از اینجا و به صورت اچ تی ام ال هم از این لینک بارگیری کنید.

لینک سرویس های نهمین شماره ماهنامه الکترونیکی نابینایان ایران مانا شهریور 1400

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + ده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *