آموزش پیدا کردن شماره‌سریال هارد دیسک و SSD در ویندوز 10

شماره سریال هارد دیسک و SSD در محیط ویندوز ۱۰ را با استفاده از نرم افزار Seagate Drive Detect و خط فرمان می توان پیدا کرد.

اگر قصد دارید شماره سریال هارد دیسک یا SSD کامپیوتر خود را برای گارانتی یا اهدافی دیگر پیدا کنید، چند روش در ویندوز ۱۰ وجود دارد. روش اول استفاده از نرم افزار Seagate Drive Detect و روش دوم استفاده از خط فرمان است.

روش پیداکردن شماره سریال هارد دیسک و SSD با استفاده از نرم افزار Seagate Drive Detect

پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار Seagate Drive Detect است تا به سادگی از طریق محیط گرافیکی این برنامه به شماره سریال دسترسی داشته باشید. با استفاده از این برنامه بدون نیاز به نصب می توانید شماره سریال تمامی هارد دیسک و SSD خود را پیدا کنید. اگرچه این ابزار را شرکت Seagate طراحی کرده است، برای هارد دیسک  ها و SSDهای غیر Seagate نیز کار می کند.

برای نمایش شماره سریال با این روش، ابتدا به صفحه Seagate Software Downloads در سایت Seagate مراجعه کنید و سپس از پایین صفحه باز شده به بخش Utilities and Plugins بروید و ابزار Drive Detect را دانلود کنید.

پس از دانلود فایل Drive Detect، دو بار روی آن کلیک کنید تا باز شود. خوشبختانه این نرم افزار پرتابل است و به نصب نیازی نیست.

بعد از بازشدن برنامه Drive Detect، فهرست کاملی از هارد دیسک و SSDهای کامپیوتر خود را همراه با شماره سریال مشاهده می کنید. این روش سریع ترین و راحت ترین راه برای پیداکردن شماره سریال هارد دیسک و SSD کامپیوتر است.

روش پیداکردن شماره سریال هارد دیسک و SSD با استفاده از خط فرمان

اگر نمی خواهید از نرم افزارهای شخص ثالث برای پیداکردن شماره سریال بهره ببرید یا استفاده از خط فرمان را ترجیح می دهید، می توانید از طریق خط فرمانی که در ادامه گفته خواهد شد، شماره سریال هارد دیسک یا SSD خود را بیابید.

منو استارت را باز و CMD را جستجو و باز کنید.

در پنجره Command Prompt، دستور زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید؛ البته می توانید دستور زیر را کپی پیست کنید.

wmic diskdrive get model,name,serialnumber

پس از واردکردن دستور بالا، فهرستی از تمامی هارد دیسک  و SSDها برایتان نمایان خواهد شد و در ستون SerialNumber، می توانید به راحتی شماره سریال حافظه مدنظرتان را بیابید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *