رویداد حرکت با برکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) 9300 شغل برای معلولان ایجاد می کند

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به ایجاد ۳ هزار و ۳۰۰ شغل برای معلولان، از ایجاد ۶ هزار شغل جدید در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

“سید امیرحسین مدنی” در آیین بهره‌برداری از یک‌هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی برکت ویژه معلولان و انعقاد تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال برای ۲ هزار معلول با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و سازمان بهزیستی کشور و آغاز رویداد «حرکت با برکت» با هدف سرمایه‌گذاری در ایده‌های کارآفرینی معلولان گفت: بهره‌برداری از یک‌هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع محور ویژه معلولان، ایجاد ۳ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی را برای معلولان سراسر کشور به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک‌هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ویژه معلولان، یک‌هزار میلیارد ریال است. همچنین ۴۰۰ طرح ثبت شده جدید در دست بررسی است.

مدنی با تأکید بر حمایت از اشتغال خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی گفت: برای امسال اجرای ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در روستا‌های ۳۵۰ شهرستان در چهار استان لرستان، ایلام، بوشهر و فارس از سوی بنیاد برکت برای حمایت از خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی هدف‌گذاری شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، اولویت این طرح‌ها ایجاد اشتغال برای معلولان و خانواده‌های دارای عضو معلول است.

مدنی بیان کرد: اجرای این دو هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی برای معلولان و خانواده‌های دارای عضو معلول خواهد شد.

وی افزود: برای تحقق این تعداد فرصت شغلی ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی کشور انجام می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح رسته‌های شغلی ایجاد شده برای معلولان گفت: دامپروری، خدمات فنی، پرورش دام سنگین، تولید کیف و کفش و پوشاک، صنایع دستی، تولید فرش دستباف و پرورش طیور بیشترین سهم را از مشاغل بنیاد برکت به خود اختصاص می‌دهند.

مدنی با تأکید بر حمایت ویژه از اقشار خاص اجتماعی در سال ۱۴۰۰ گفت: بنیاد برکت امسال ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ایجاد ۲۱۰ هزار شغل خرد و خانگی را در دستور کار دارد که ۲۰ هزار طرح از این تعداد، به اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت‌بران، خانواده‌های شهدا و ایثارگران، خانواده‌های زندانیان، معلولان و خانواده‌های دارای معلول، سربازان و خانواده‌های کودکان بازمانده از تحصیل تعلق دارد.

وی از آغاز رویداد «حرکت با برکت» خبر داد و افزود: بنیاد برکت این رویداد را با هدف سرمایه‌گذاری در ایده‌های کارآفرینی معلولین و اشتغال‌زایی برای این قشر برگزار می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: معلولانی که متقاضی اشتغال هستند می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویداد «حرکت با برکت» به اپلیکیشن برکت به نشانی app.barkat.ir مراجعه یا کد #۸۹۰۰* را شماره‌گیری کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *