راه اندازی ۲۰ پارک جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر ۱۴۰۰

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به راه اندازی اتاق بازی در ۲۳ مدرسه خاص نابینایان اشاره و اظهار کرد: تا مهرماه سال ۱۴۰۰، ۲۰ پارک تحرک و جهت یابی در مدارس خاص نابینایان راه اندازی و شمار اتاق های حسی و حرکتی نیز از دو به ۱۰ اتاق خواهد رسید.

سید جواد حسینی با تاکید بر اینکه یک سیستم آموزش و پرورش استاندارد نیازمند ارتقای استانداردهای خود در حوزه های مختلف است عنوان کرد: توانمندسازی فضاها یکی از مولفه های این امر است که از طریق تجهیز  فضاهای موجود و ایجاد فضاهای جدید دنبال می شود.

وی افزود: بر اساس آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مطلوب مورد نیاز است که ساخت این مدارس از یک سال گذشته در قالب طرح «از خشت تا بهشت» آغاز شده است. تا اواخر سال ۹۹، ۱۳۵ مدرسه از این تعداد کلنگ زنی و یا بهره برداری شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه تا مهرماه سال آتی حدود ۱۲۹۶ مدرسه از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس به منظور استفاده دانش آموزان با نیازهای ویژه مناسب سازی می شود گفت: همچنین ۶۴ مدرسه نیز توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت الگویی مناسب سازی خواهد شد.

حسینی ادامه داد: نوآوری فضا و تجهیزات و ایجاد مراکز جامع تشخیصی، توان بخشی و مشاوره ای را به صورت جدی دنبال می کنیم. تاکنون سه مرکز جامع در کشور راه اندازی شده و شمار این مراکز تا پایان سال تحصیلی به ۱۰ مرکز خواهد رسید.

وی همچنین به راه اندازی اتاق بازی در ۲۳ مدرسه خاص نابینایان اشاره و اظهار کرد: تا مهرماه آتی ۲۰ پارک تحرک و جهت یابی در مدارس خاص نابینایان راه اندازی و شمار اتاق های حسی و حرکتی نیز از دو به ۱۰ اتاق خواهد رسید.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: ورزش نیز از جمله نیازهای اساسی دانش آموزان استثنایی است. ۳۱ سالن ورزشی مختص دانش آموزان استثنایی در کشور وجود دارد اما متاسفانه ۱۴ استان کشور فاقد سالن ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی هستند. ساخت سالن های ورزشی ۲۰۰ متر مربعی درون مدرسه ای در ۳۶۸ مدرسه استثنایی با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس از سال ۹۹ آغاز شده است.

منبع: ایسنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *