مزین شدن سفره هفت سین نابینایان به نور قرآن

مدیر عامل مؤسسه قرآنی روشندلان، خبر از اجرای طرحی مردمی با هدف تأمین مصحف به خط بریل برای نابینایان خبر داد.

سیدمرتضی نیکزاد، مدیر عامل مؤسسه قرآنی روشندلان در گفتگو با ایکنا، با بیان اینکه در شرایط فعلی، چاپ قرآن به خط بریل، هزینه سنگینی دارد، گفت: صرفاً تعداد محدودی از افراد نابینا در کشور، که امکانات مالی داشته اند یا با کمک خیرین، موفق به تهیه قرآن بریل شدند.

وی افزود: انتشارات مؤسسه قرآنی روشندلان، هیچ نوع بودجه دولتی ندارد، لذا مجبوریم تا با استفاده از کمک های افراد خیر، قرآن خط بریل تهیه کنیم.

نیکزاد اظهار کرد: در همین رابطه، طرحی آماده شد تا هر نابینای علاقه مند به قرآن با کمک خیرین، یک قرآن داشته باشد. معمولاً دستگاه های حاکمیتی اگر بخواهند بودجه ای را تخصیص دهند به بهانه نداشتن اعتبار به سختی انجام می دهند؛ بنابر این ما کارمان را آغاز کردیم و در آستانه عید نوروز و در ماه شعبان با همکاری افراد خیر و برخی دستگاه های حاکمیتی تا حدی قرآن پژوهان نابینا را از قرآن به خط بریل بهره مند می کنیم. ظرف همین چند روز، بیش از ۱۰۰ نفر از نابینایان ثبت نام کرده اند، اما هنوز همه استان ها آمار دقیق را گزارش ندادند.

مدیرعامل مؤسسه قرآنی روشندلان بیان کرد: هر جلد قرآن به خط بریل شامل یک جزء است. مصحف همراه با ترجمه، هر جلدی حدود ۶۰ هزار تومان تمام می شود، بنابر این یک دور کامل آن، یک میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه دارد. فردی که از نعمت بینایی برخوردار است با هزینه پایین می تواند قرآن تهیه کند، اما نابینایی که علاقه به قرائت قرآن دارد، چه کند؟ اگر نابینا بخواهد قرآن بدون ترجمه تهیه کند، تقریباً نصف این مبلغ را باید بپردازد.

یادآور می شود، افراد خیر می توانند به منظور کمک در این طرح با شماره های ۰۹۱۳۳۱۳۶۲۶۶ و ۰۳۱۳۴۴۵۰۱۳۰ تماس بگیرند، همچنین سایت این مؤسسه به نشانی http://www.braillequran.ir/index.php/fa/ در دسترس علاقه مندان است.

مؤسسه قرآنی روشندلان مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده و به نشانی اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی واقع شده است.

منبع: ایکنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *