شش جایگزین LastPass که برای مدیریت پسورد می توانید استفاده کنید

پسورد منیجر LastPass روزهای خوبی را نمی گذراند. از یک طرف به دلیل تغییر سیاست توسعه دهندگانش برای حذف نسخه رایگان نرم افزار، بعضی کاربران در حال کوچ به جایگزین های رایگان هستند و از سوی دیگر بر ملا شدن چندین نقص امنیتی سبب شده که اعتبار این محصول زیر سؤال برود.

در هر صورت اگر هر کدام از این مسائل مایه نگرانی  یا نارضایتی تان از این محصول شده، خوشبختانه همیشه گزینه مهاجرت برایتان مهیاست. به همین بهانه و برای آسان تر شدن کار شما، در این مقاله شش جایگزین LastPass رایگان را معرفی کرده ایم که می توانند جزو گزینه هایتان برای مهاجرت باشند.

Bitwarden

اگر بنای مهاجرت را بر شهرت و محبوبیت گذاشته اید، پسورد منیجر بیت واردن می تواند گزینه ایده آل شما باشد. این پسورد منیجر اوپن سورس رایگان قابلیت های متنوع و خوبی ارائه می کند که ذخیره آیتم ها به صورت نامحدود، همگام سازی میان دیوایس های مختلف و ساخت رمزهای عبور پیچیده و قوی جزو مهم ترین آن ها هستند.

بیت واردن برای استفاده روزمره و عادی گزینه خوبیست. استفاده از این پسورد منیجر برایتان هزینه ای ندارد ولی در صورت تمایل با پرداخت فقط 10 دلار در سال، می توانید 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی رمزنگاری شده به علاوه لاگین دو مرحله ای و چند قابلیت اضافه دیگر هم به دست بیاورید.

Zoho Vault

پسورد منیجر زوهو عضو مهمی از مجموعه ابزار این سرویس اینترنتی است که خدماتش را به صورت رایگان ارائه می کند. از جمله امکانات این پسورد منیجر می توان به ذخیره سازی بی نهایت رمز عبور و یادداشت، دسترسی هم از طریق رایانه و هم موبایل، احراز هویت دو عاملی، ساخت پسوردهای قدرتمند و چندین ویژگی ریز و درشت دیگر اشاره کرد.

با پرداخت فقط 1 دلار در ماه (که اجباری نیست) دسترسی به ویژگی های بیشتری هم برایتان آزاد می شود که از جمله آن ها می توان به اشتراک گذاری رمزهای عبور و هشدارهای انقضای پسورد اشاره کرد.

Keepas

پسورد منیجر اوپن سورس کی پس هم می تواند یکی دیگر از گزینه هایتان باشد. البته این محصول بیشتر از کاربران عادی به درد سوپر یوزرها و افراد فنی می خورد چرا که کار با آن خیلی ساده و سرراست نیست. مزیت Keepas این است که هیچ چیزی را در فضای ابری ذخیره نمی کند بنابراین از امنیت بیشتری برخوردار است.

اما باید بدانید که این پسورد منیجر رمزهای عبور را به صورت دستی از یک دیوایس به دیوایس دیگر منتقل می کند. همچنین امکان همگام سازی امن رمزهای عبور میان سرویس های وان درایو، گوگل درایو و دراپ باکس هم وجود دارد. Keepas کاملا رایگان است و هیچ گزینه پولی ای ندارد.

LogMeOnce

لاگ می وانس یکی از پسورد منیجرهای کمتر شناخته شده ای است که کارش را خیلی خوب انجام می دهد. از جمله امکانات این پسورد منیجر ذخیره بی نهایت رمز عبور روی بی نهایت دیوایس، پر کردن خودکار فیلدها، همگام سازی، ایجاد پسوردهای قوی و احراز هویت دو عاملی است.

تنها نکته تاریک لاگ می وانس تبلیغات است که البته خیلی آزاردهنده نیستند اما بعضی کاربران از دیدن آن ها دلزده می شوند. در هر صورت انتخاب با شماست که به سراغ چه پسورد منیجری بروید.

NordPass

پسورد منیجر NordPass دارای نسخه رایگانی است که امکانات بسیار خوبی دارد. از ذخیره بی نهایت رمز عبور و همگام سازی آن ها میان چندین دیوایس گرفته تا نبود محدودیت برای تعریف دیوایس های مختلف، همگی آن  را به یک پسورد منیجر قوی و قابل اطمینان تبدیل کرده اند.

البته NordPass مشکل کوچکی هم دارد. اگر روی گوشی از آن استفاده می کنید، نسخه رایانه آن Log Out می شود و بالعکس. در واقع NordPass در نسخه رایگان فقط اجازه لاگین بودن روی یک دیوایس را به شما می دهد. اما با خرید نسخه Premium می توانید این مشکل را هم از سر راهتان بردارید.

RoboForm

روبوفرم جزو پسورد منیجرهای قدیمی است که تا حالا در حضور LastPass و 1Password فرصت قد علم کردن نداشته. اما حالا شاید بتواند نظرتان را به خودش جلب کند. این پسورد منیجر رایگان امکاناتی از قبیل نگهداری از بی نهایت رمز عبور، پر کردن فیلدها و دسترسی اورژانسی را به شما ارائه می کند. با این وجود در نسخه رایگان امکان همگام سازی میان چند دیوایس را ندارد.

برای امکاناتی مثل همگام سازی میان چندین دیوایس و تهیه پشتیبان ابری و احراز هویت دو عاملی لازم است سالیانه 18 دلار به روبوفرم حق اشتراک بپردازید.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *