چگونه بفهمیم گوشی اندرویدی ما از RCS پشتیبانی می کند

RCS استاندارد کاربردی پیام های متنی است که گوگل مدتی پیش آن را در دسترس عموم قرار داد. چگونه می توانیم بفهمیم گوشی اندرویدی ما از RCS پشتیبانی می کند یا خیر؟

ممکن است پیش تر عبارت RCS (مخفف Rich Communication Services) را شنیده باشید که به روزرسانی عمده ای درمقایسه با SMS تجربه می کند. در چند وقت اخیر، RCS بیشتر در کانون توجه قرار گرفته و گوگل از انتشار آن برای سیستم عامل اندروید خبر داده است. چگونه می توانیم بفهمیم گوشی اندرویدی ما به RCS مجهز است یا خیر؟ طبق اعلام گزارش های غیررسمی، گوگل RCS را برای ایران و چند کشور دیگر در دسترس قرار نداده است؛ بنابراین اگر در خارج از ایران هستید، می توانید از این آموزش استفاده کنید.

به طور خلاصه، RCS استانداردی است که به عقیده ی تحلیلگران، آینده ی پیامک های متنی محسوب می شود. استاندارد RCS بسیاری از قابلیت هایی را به ارمغان می آورد که امروزه در اپلیکیشن های پیام رسان مانند تلگرام و واتساپ نیز استفاده می کنید؛ ازجمله Read Receipt و نشانگر تایپ و امکان ارسال تصاویر با کیفیت.

فرایند اضافه شدن RCS به گوشی های هوشمند از مدت ها پیش در حال انجام است و هرگز منظم پیش نرفته. نکته ی مهم این است که آیفون ها به طور کلی از RCS پشتیبانی نمی کنند و اپل به جای RCS، سراغ استفاده از استانداردی اختصاصی در آی مسیج (iMessage) می رود. اپراتورهای مخابراتی موانعی بر سر اضافه شدن RCS به گوشی ها قرار داده اند؛ اما گوگل می کوشد این موانع را از بین ببرد.

بدین ترتیب اگر می خواهید به RCS دسترسی داشته باشید، باید از گوشی اندرویدی استفاده کنید و اپلیکیشنی داشته باشید که بتواند از RCS پشتیبانی کند. اپلیکیشن گوگل مسیجز (Google Messages) از RCS پشتیبانی می کند و برای تمام دستگاه های اندرویدی دردسترس قرار دارد. احتمالا اپلیکیشن پیش فرض پیامک روی گوشی شما نیز می تواند از RCS پشتیبانی کند.

ازآنجاکه همه می توانند اپلیکیشن گوگل مسیجز را نصب کنند، تصمیم گرفته ایم آموزش آن را شرح دهیم. برای این منظور، اپلیکیشن گوگل مسیجز را روی گوشی باز کنید و دسترسی های لازم را به آن بدهید تا گوگل مسیجز به اپلیکیشن پیش فرض پیام رسانیتان تبدیل شود. اگر اپلیکیشنی دیگر به عنوان اپلیکیشن پیش فرض انتخاب شده باشد، به محض بازکردن گوگل مسیجز نمایش پیغامی شناور روی صفحه را شاهد خواهید بود.

پس از اجرای گوگل مسیجز، روی آیکون سه نقطه ی عمودی موجود در بخش بالا سمت راست صفحه ی اپلیکیشن ضربه بزنید.

سپس در منو کشوییِ بازشده، روی Settings ضربه بزنید.

اگر در بخش بالایی منو تنظیمات گزینه ی Chat Features را مشاهده می کنید، قابلیت RCS برایتان فعال شده است. «Chat» عبارتی است که گوگل برای اشاره به قابلیت های RCS از آن استفاده می کند.

در بخش Chat Features، به سلیقه ی خود قابلیت های مختلفی را می توانید فعال یا غیرفعال کنید که به لطف RCS ارائه می شوند.

همان طور که مشاهده کردید، فرایند انجام کار بسیار ساده است. اگر دستگاهتان هنوز به پشتیبانی از RCS مجهز نشده است، احتمالا پیغامی شناور در گوگل مسیجز برای فعال کردن این قابلیت دریافت می کنید. اگر پیغام شناور را هم دریافت نکردید، فقط باید منتظر بمانید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *