تقدیر جامعه ی معلولین ایران از عوامل مسابقه ی تلویزیونی نامیرا

نشست مشترک عوامل مستند مسابقه «نامیرا» و جامعه معلولین ایران برگزار شد.

روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت، مجلس تقدیر و تشکر از عوامل سازنده ی مستند مسابقه ی «نامیرا»، به میزبانی موسسه ی جامعه معلولین ایران صورت گرفت.

در این مراسم، ضمن رونمایی از قسمت هایی از مسابقه، هم اندیشی مدیران انجمن های حوزه معلولیت و اهالی هنر صورت گرفت.

مجموعه مسابقه ی «نامیرا» یک رئالیتی شو، با محوریت افراد دارای معلولیت است که ایام نوروز امسال، به روی آنتن شبکه نسیم رفت. این مسابقه در مرکز سیمرغ صدا و سیما و موسسه ی فیلم سازی اومافیلم، به تهیه کنندگی سیدجمال عودسیمین تولید شده است.

امیر منیری کارگردان «نامیرا»، بیان کرد که ضمن ساخت برنامه، با سبک زندگی و مشکلات مصداقی از زندگی افراد دارای معلولیت روبرو شده اند که این مهم باعث شد نوع برخورد با شیوه ی رفتاری افراد دارای معلولیت، در غالب برنامه، فرهنگ سازی شود.

مسعود کارگر کارگردان دوم «نامیرا» اضافه کرد: این مطلب را قدر دان راهنمایی های مجتمع رعد، پیش از ساخت «نامیرا» هستند.

رضا سخن سنج، مدیر روابط عمومی مجتمع نیکوکاری رعد بیان کرد: یکی از اقداماتی که رسانه می تواند آن ها را به مردم نشان دهد، عادی سازی سبک زندگی افراد دارای معلولیت است.

عاروان، مدیرعامل جامعه معلولان ایران اذعان داشتند که اگر در سایر مسابقات تلویزیونی از قبیل مسابقات فکری، اطلاعات عمومی و. نیز از افراد دارای معلولیت استفاده شود، بازخورد خوبی خواهیم داشت.

جمعی از حضار، «نامیرا» را یک امر تکرار نشدنی و به مثابه یک گل در یک بیابان تشبیه کردند، که به راحتی نمی توان از آن گذشت و حتی اگر نقدی هم به این برنامه وارد باشد، کلیت آن دوست داشتنی است، زیرا تابحال چنین برنامه ای برای افراد دارای معلولیت ساخته نشده است.

محمود علیمحمدی، مشاور امور معلولان وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، نیز بر این باور بودند که در کل جوامع، انسان های غیرمعلول، انسان های دارای معلولیت را پایین تر از حد توانایی هایشان تخمین میزنند، که این امر سبب اعمال مسئولیت های پایین، به افراد دارای معلولیت میشود؛ و این قضیه موجب از دست دادن روحیه آنان و در نتیجه، افت کیفیت کارایی شان می شود. اما «نامیرا» توانست تاحدی این تصور را تغییر دهد و قرار نیست یک شبه، تمام معضلات پایان یابد، اما این یک گام رو به جلو بود.

او در ادامه بیان کرد: معلولیت را باید تنوع جامعه بشری درنظر گرفت و وظیفه ی ما بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

سایر نمایندگان مسئولین حوزه ی فعال معلولیت من جمله، آقایان اسمعیل شیخ قرائی، مدیر عامل انجمن معلولان پارس، محمدرضا دشتی، کارشناس روابط عمومی مجتمع رعد، دکتر عسگری، عضو هیئت مدیره جامعه معلولان، به نمایندگی از انجمن های فعال حوزه معلولیت ایران، با اعطای نامه و تقدیرنامه ای از آقای پیمان جبلی، رئیس صدا و سیما تقدیر و تشکر کردند.

همچنین آئین تقدیرنامه از عوامل «نامیرا» نیز صورت گرفت.

آرشیو مستند مسابقه «نامیرا» از تلوبیون قابل مشاهده است.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *