خطر نابینایی بر اثر تزریق ژل های زیبایی

متخصص پوست و مو گفت: ژل ها و فیلر های زیبایی تزریقی خطر کوری در پی دارند چون اگر وارد شریان و رگ های صورت شوند باعث کوری چشم خواهند شد.

امیرهوشنگ احسانی متخصص پوست و مو و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ردّ پای ژل های سرطانی بر صورت دختران ایرانی اظهار کرد: متأسفانه در سال های اخیر شاهد دخالت های افراد غیرمتخصص و غیرپزشک در حیطه زیبایی هستیم که باید ساماندهی شود چون در نهایت به ضرر جامعه خواهد بود.

وی افزود: یکی از ابزار هایی که خیلی زیاد استفاده می شود تزریق فیلر و ژل های تزریقی است که با هدف زیبایی و گاهاً درمانی برای کم کردن خط خنده و رفع گودی چشم و زاویه سازی و لب انجام می شود.

متخصص پوست و مو گفت: ما منکر توجه به زیبایی نیستیم و اسلام هم این موضوع را نفی نمی کند اما همه چیز باید طبق اصول و مقررات و یک نظمی باشد. بنده بار ها شاهد بودم که فیلر و ژل تزریقی توسط افراد غیرمتخصص تزریق شده و مشکلات بسیار بزرگ و حتی اختلافات خانوادگی را به دنبال داشته و برای خود فرد هم دردسر ساز شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ژل های استاندارد در دنیا یک تعریف مشخصی دارند اظهار کرد: خوشبختانه شرکت های دانش بنیان ایرانی طی دو سال اخیر ژل های تزریقی ایرانی را با یک سوم قیمت مدل های خارجی تولید کردند و افراد می توانند از این ژل ها استفاده کنند.

احسانی تأکید کرد: افراد به هیچ وجه گول تبلیغات را نخورند و تزریق ژل و انجام کار های زیبایی پوست خود را به افراد غیرمتخصص نسپارند چراکه عکس های قبل و بعدی که در فضای مجازی گذاشته می شود اکثراً فوتوشاپ و غیرواقعی هستند و باعث مشکلات و بیماری های سخت جسمی و روحی و روانی خواهد شد.

متخصص پوست و مو مدت زمان ماندگاری ژل های تزریقی را از ۹ ماه تا ۱ سال عنوان کرد و افزود: این ژل ها بهتر است که در مدت کمتر از یک سال تکرار نشود و حتماً هم باید با حجم های خیلی کم تزریق شود چون این ژل ها خطر کوری هم دارند و درصورتیکه وارد شریان و رگ های صورت شود باعث کوری خواهد شد.

منبع: شما نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *