اینتل با فونت جدید رایگان به کمک برنامه نویسان کم بینا می آید

فونت جدید اینتل با تمرکز بر توسعه دهندگان منتشر شده است و می تواند فشار کمتری بر چشم ها ایجاد کند و خستگی را کاهش دهد.

شرکت اینتل، که به دلیل تولید پردازنده ها شناخته می شود، مجموعه فونت جدیدی به نام “Intel One Mono” را معرفی کرده است که بر تمرکز بر روی خوانایی تمرکز دارد و به ویژه نیازهای توسعه دهندگان کم بینا را برطرف می کند.

اینتل برای ایجاد این فونت رایگان و متن باز با شرکت Frere-Jones Type و آژانس تبلیغاتی VMLY&R همکاری کرده است. هدف اصلی اینتل در ساخت این فونت جدید، کاهش فشار بر چشم و مبارزه با خستگی چشم توسعه دهندگان بوده است تا خطاهای موجود در کدها به حداقل رسیده و بهبود یابد.

به گزارش Analytics India Magazine، یک گروه از توسعه دهندگان کم بینا و نابینا به تیم آبی کمک کردند تا در فرایند توسعه فونت Intel One Mono، بهینه تر عمل کنند.

فونت Intel One Mono از بیش از ۲۰۰ زبان با حروف لاتین پشتیبانی می کند. این فونت توسط اینتل در نسخه های Light، Regular، Medium و Bold در دسترس قرار گرفته است. برای دریافت فونت Intel One Mono، می توانید به گیت هاب مراجعه کنید.

فرمت های otf و ttf برای استفاده در سیستم های رومیزی و فرمت ttf برای استفاده در اپلیکیشن های موبایل مناسب هستند. همچنین، فرمت های woff و woff2 برای استفاده بهینه در وب بهینه شده اند.

منبع: فیسیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 13 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *