انتشار به‌روز‌رسانی‌های تازه برای برجسته‌نگار هوشمند همراه

امسال هم به سیاق سال‌های گذشته، در آستانه سال نو کاربران دستگاه برجسته‌نگار هوشمند همراه (NoteTaker) محصول شرکت پکتوس شاهد عرضه به‌روز‌رسانی‌های قابل توجهی در این دستگاه کمکی‌توانبخشی هستند که در ادامه به اجمال این به‌روز‌رسانی‌ها را به اطلاع خوانندگان این نوشته و کاربران برجسته‌نگار هوشمند همراه می‌رسانیم.

گنجینه نقاط معنوی

این قابلیت که با همکاری یکی از کاربران نت‌تیکر فراهم شده به کاربران امکان می‌دهد بتوانند از مجموعه‌ای از ادعیه و زیارات بهره‌مند شوند. به همت جناب آقای مرتضی هادیان، مجموعه‌ای از ادعیه و زیارات معروف برای اپلیکیشن فایلخوان مناسب‌سازی شده و قرار است به زودی و به مناسبت هلول ماه مبارک رمضان در قالب یک به‌روز‌رسانی عرضه شود.

کاربران با دریافت این به‌روز‌رسانی می‌توانند با رفتن به گزینه موسوم به «گنجینه نقاط معنوی»، از میان دو پوشه «ادعیه» و «زیارات»، یکی را انتخاب کنند و به فهرستی از موارد دلخواه دسترسی داشته باشند. همچنین علاقمندان می‌توانند این موارد را به شکل‌های با و بدون ترجمه بر روی نت‌تیکر مطالعه کنند. این امکان به زودی از طریق یک به‌روز‌رسانی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

اپلیکیشنی پر امکانات مخصوص کتاب‌خوان‌ها

اپلیکیشن کتابخوان، جهت خواندن و کار با کتاب‌های الکترونیک با فرمت ایپاب (epub) و اچ‌تی‌ام‌ال (html) طراحی و پیاده‌سازی شده است.

 

از امکانات این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان اضافه، حذف و جستجوی بوکمارک-
  • امکان جستجو در متن کتاب-
  • نمایش لیست آخرین کتاب‌های مطالعه شده-
  • باز کردن خودکار آخرین کتاب خوانده شده-
  • ذخیره‌ی آخرین مکان مطالعه شده در هر کتاب-

* جستجو در لیست کتاب‌ها بر اساس فیلترهای مختلف نظیر نام نویسنده، عنوان و غیره-

* صفحه‌بندی و پرش به صفحه‌ی دلخواه.

تعریف فرمان‌های تازه برای مرور صفحات وب

در به‌روز‌رسانی‌های جدیدی که برای برجسته‌نگار هوشمند همراه ارائه شده مجموعه‌ای از کلید‌ها و فرمان‌های تازه هم برای صفحه‌خوان نت‌تیکر موسوم به اورکا (Orca) در نظر گرفته شده تا کاربران بتوانند با سهولت بیشتری در مرورگر فایرفاکس به وبگردی بپردازند.

تغییرات در بخش تنظیمات شبکه‌های باسیم و بی‌سیم

امکان اتصال خودکار، قابلیت تازه‌ای است که به بخش وایفای اضافه شده است. در ورژن جدید برنامه‌ی اتصال به وای‌فای، این امکان وجود دارد که تنظیمات مربوط به یک نقظه‌ی اتصال ذخیره شود و دفعات بعد دستگاه به صورت خودکار به آن متصل گردد. برای هر نقطه‌ی اتصال، یک چک‌باکس نمایش داده می‌شود که با استفاده از آن کاربر می‌تواند این امکان را فعال یا غیر فعال کند

برنامه‌ی اطلاعات شبکه، دیگر امکانی است که در اختیار کاربران قرار گرفته است. در این برنامه اطلاعات شبکه‌ی دستگاه به کاربر نمایش داده می‌شود

اطلاعات نمایش داده شده در سه بخش دسته بندی شده است

در بخش اول وضعیت کلی اتصال به اینترنت دستگاه نمایش داده می‌شود که مشخص می‌کند آیا دستگاه به اینترنت دسترسی دارد یا خیر

در بخش دوم اطلاعات LAN نمایش داده می‌شود. در این قسمت اطلاعاتی نظیر ip، mac address و وضعیت اتصال LAN نمایش داده می‌شود.

در بخش سوم اطلاعات WiFi قابل رويت است. در این قسمت نیز ip، mac address و وضعیت اتصال WiFi در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

به‌روز‌رسانی افزونه ان‌وی‌دی‌ای

یکی دیگر از به‌روز‌رسانی‌هایی که به زودی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، نسخه جدیدی از افزونه صفحه‌خوان ان‌وی‌دی‌ای (NVDA) است که به کاربران اجازه می‌دهد دستگاه‌های قدیمی‌تر شرکت پکتوس نظیر برجسته‌نگار‌های ۱.۸، ۲ و ۳ را که از فناوری اچ‌آی‌دی (HID) پشتیبانی نمی‌کنند، به رایانه متصل کنند. دارندگان این دستگاه‌ها کافی است پس از نصب افزونه، در قسمت انتخاب نمایشگر بریل، گزینه Pactos Old را انتخاب کنند.

همانطور که در بالا هم گفته شد برخی از این به‌روز‌رسانی‌ها هم‌اکنون در اختیار کاربران قرار گرفته و بعضی دیگر هم طی روز‌های آینده آماده عرضه خواهد شد. کاربران می‌توانند از طرق معمول برای دریافت این به‌روز‌رسانی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *