آموزش ذخیره کردن مستقیم عکس و انتقال فایل به حافظه ی جانبی در گوشی های اندروید

در این مطلب، روش ذخیره ی مستقیم عکس از گوشی در کارت حافظه ی گوشی های سامسونگ، هواوی و شیائومی را آموزش خواهیم داد.

امروزه، تولید گوشی های هوشمندی را شاهد هستیم که به فضای ذخیره سازی چشمگیری مجهز هستند؛ اما همچنان کاربرانی وجود دارند که گوشی هوشمندشان فضای ذخیره سازی کمی دارد و تمام امیدشان به استفاده از کارت حافظه جانبی است. کارت حافظه ی میکرو اس دی می تواند فضای ذخیره سازی بیشتری در اختیار کاربران قرار دهد و فضایی بسیار عالی برای ذخیره سازی تصاویر و فایل های ویدئویی و موسیقی است. در این مقاله، قصد داریم روش انتقال تصاویر به کارت حافظه را در گوشی های سامسونگ و شیائومی و هواوی آموزش دهیم.

تغییر مکان ذخیره سازی تصویر دوربین

قبل از اینکه آموزش ذخیره عکس در کارت حافظه را شروع کنیم، بهتر است ابتدا به تغییر تنظیمات پیش فرض گوشی ها اشاره ای داشته باشیم. در حقیقت، همه ی عکس هایی که با دوربین ثبت می شوند، به صورت مستقیم در حافظه ی ذخیره سازی ذخیره خواهند شد. اگر گوشی حافظه ی لازم برای ذخیره ی تصاویر را نداشته باشد باید محل ذخیره سازی را به صورت دستی تغییر دهید. با انجام این کار، خیال خود را در زمینه ی ذخیره سازی تصاویر آسوده خواهید کرد. تمام تصاویر جدید ثبت شده به جای ذخیره در حافظه ی ذخیره سازی دستگاه، مستقیم وارد کارت حافظه ی میکرو اس دی خواهند شد.

گوشی های سامسونگ

برای تغییر مکان ذخیره سازی پیش فرض در گوشی های سامسونگ و ذخیره مستقیم عکس در کارت حافظه مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

ابتدا برنامه ی دوربین (Camera App) را باز کنید.

سپس روی نماد تنظیمات (Settings) که در بالای صفحه قرار دارد، ضربه بزنید.

در این بخش، به طرف پایین اسکرول کنید و گزینه ی محل ذخیره سازی (Storage Location) را انتخاب کنید.

حالا از میان دو گزینه ی موجود، روی SD Card ضربه بزنید.

باانجام این مراحل، برنامه ی دوربین به صورت خودکار تمام تصاویری را که از این به بعد با دوربین ثبت خواهید کرد، در کارت حافظه ی جانبی ذخیره می کند؛ البته این بدان معنا نیست که تمام تصاویر قبلی وارد کارت حافظه ی ذخیره  خواهد شد؛ بلکه باید تمام تصاویر را جداگانه انتقال دهید. در ادامه خواهیم گفت که چگونه می توانید تصاویر را از حافظه ی داخلی به حافظه ی SD Card منتقل کنید.

گوشی های شیائومی

تغییر مکان ذخیره سازی تصاویر در گوشی شیائومی هم کار ساده ای است و تنظیمات آن به لطف رابط کاربری مبتنی بر اندروید دشوار نیست. برای ذخیره مستقیم عکس در کارت حافظه و تغییر محل ذخیره سازی پیش فرض تصاویر در گوشی های شیائومی به کارت حافظه ی جانبی، مراحل زیر را پیش ببرید:

گزینه ی تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

سپس روی درباره ی تلفن (About Phone) ضربه بزنید.

حالا گزینه ی ذخیره سازی (Storage) را انتخاب کنید و به تنظیمات ذخیره سازی (Storage Setting) وارد شوید.

روی هریک از مواردی که در این بخش مشاهده می کنید، ضربه بزنید و فضای ذخیره سازی را از Internal Storage به کارت حافظه ی جانبی (External) تغییر دهید. با انجام این کار، تمام اطلاعاتتان در کارت حافظه ی جانبی ذخیره خواهند شد.

گوشی های هواوی

در گوشی های هواوی، لازم است مراحل مشابهی همانند سامسونگ طی کنید تا بتوانید مکان ذخیره سازی پیش فرض تصاویر را از حافظه ی ذخیره سازی به میکرو اس دی تغییر دهید. بدین منظور، وارد برنامه ی دوربین شوید و با کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایش به سمت چپ، وارد بخش جدیدی شوید و در ادامه، گزینه ی Priority Save in SD Card را انتخاب کنید. با این کار، خواهید دید امکان انتخاب کارت حافظه ی جانبی به عنوان مکان پیش فرض ذخیره سازی وجود دارد. آن را انتخاب و تأیید کنید.

البته روش های دیگری هم برای ذخیره مستقیم عکس در کارت حافظه وجود دارد؛ به عنوان مثال، می توانید با ورود به تنظیمات و سپس انتخاب بخش ذخیره سازی (Storage)، محل ذخیره سازی پیش فرض را به SD Card تغییر دهید؛ بدین ترتیب، نه تنها تصاویر و عکس هایی که با دوربین صبت می کنید، بلکه فایل های دیگر نیز به جای حافظه ی دستگاه به طور خودکار در SD Card ذخیره خواهند شد.

روش انتقال تصاویر به کارت حافظه در گوشی های سامسونگ

به منظور انتقال فایل ها از حافظه ی ذخیره سازی گوشی های اندروید به میکرو اس دی، باید برنامه ی File Manager داشته باشید. این برنامه در بسیاری از گوشی های هوشمند موجود است و جایی برای نگرانی وجود ندارد. گوشی های سامسونگ به صورت پیش فرض مدیر فایل دارند؛ اما اگر در گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید با این برنامه به صورت پیش فرض برخورد نکردید، می توانید از برنامه های شخص ثالث دیگری همانند Solid Explorer استفاده کنید. البته فراموش نکنید مراحل انتقال مشابه یکدیگر هستند.

برای انتقال بدون دردسر تصاویر از حافظه ی ذخیره سازی به حافظه ی خارجی، مراحل زیر را در گوشی های سامسونگ انجام دهید:

وارد برنامه ی فایل های من (My File) شوید تا حافظه ی ذخیره سازی دستگاه و کارت حافظه را مشاهده کنید.

در این مرحله، به بخش حافظه ی ذخیره سازی (Internal Storage) بروید.

وارد پوشه ی DCIM شوید که مربوط به ذخیره سازی تصاویر ثبت شده با دوربین دستگاه است.

پوشه ی دوربین (Camera) را به مدت چندثانیه لمس کنید تا گزینه های مربوط به انتقال، کپی، حذف و ارسال نمایش در نوار پایین داده شوند.

اکنون روی گزینه ی انتقال (Move) ضربه بزنید.

پس از اینکه انتقال را انتخاب کردید، روی نماد خانه در نوار بالایی ضربه بزنید تا مجددا به منوی فایل های شخصی وارد شوید و سپس کارت حافظه ی جانبی (SD Card) را انتخاب کنید.

اکنون روی گزینه ی Move Here ضربه بزنید تا فرآیند انتقال شروع شود. درنظر داشته باشید که حتما باید فضای کافی در کارت حافظه وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت نمی توانید مراحل انتقال را انجام دهید.

گزینه ی Done را انتخاب کنید که نشان دهنده ی اتمام کار است. با انتخاب این گزینه، خواهید دید فرآیند انتقال فایل ها به پایان خواهد رسید.

تمام شد. شما موفق شدید تصاویر گوشی سامسونگ را از حافظه ی ذخیره سازی به SD Card انتقال دهید. بدین ترتیب، می توانید به فضای ذخیره سازی داخلی خود کمک کنید.

روش انتقال تصاویر به کارت حافظه در گوشی های شیائومی

اگر قصد دارید تصاویر یا فیل های ذخیره شده در گوشی شیائومی را به کارت حافظه منتقل کنید، باید وارد فایل منیجر گوشی شیائومی (File Manager) و سپس کارت حافظه ی ذخیره سازی (Internal) شوید و پس از انتخاب فایل های مدنظر برای انتقال، گزینه ی Move را انتخاب کنید. در این مرحله، از شما درخواست می شود محل ذخیره سازی جدید فایل ها را تعیین کنید. کافیست گزینه ی Sd Card و درنهایت، گزینه ی Paste را انتخاب کنید. البته امکان ورود به بخش مدنظر یا ایجاد پوشه جدید (Create New Folder) هم وجود دارد. در حالت کلی، می توان روش انتقال تصاویر از کارت حافظه ی ذخیره سازی به حافظه ی جانبی را مشابه سایر گوشی های اندرویدی دانست.

روش انتقال تصاویر به کارت حافظه در گوشی های هواوی

حالت کلی روش های انتقال تصاویر از حافظه ی ذخیره سازی به کارت حافظه ی جانبی در گوشی های اندروید یکسان هستند؛ اما شما را با انجام این کار در گوشی های هوشمند هواوی آشنا خواهیم کرد.

قفل گوشی هواوی را بازکنید و وارد برنامه ی فایل منیجر (Files) شوید. در رابط کاربری، تصاویر با فایل های صوتی را پیدا کنید و روی آن ها ضربه بزنید.

روی تصاویر یا فایل های صوتی ضربه بزنید و نگه دارید. با این کار، می توانید تمام فایل ها را انتخاب کنید. در این قسمت، باید تصاویر یا در حالت کلی فایل های مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ی کپی (Copy) یا انتقال (Move) ضربه بزنید.

در این مرحله، باید پوشه ی مدنظرتان را در کارت حافظه ی جانبی به منظور میزبانی از فایل ها انتخاب کنید. اگر پوشه ی مناسبی پیدا نمی کنید، می توانید گزینه ی Create Folder را انتخاب کنید و سپس وارد آن شوید.

گزینه ی Move Here را انتخاب کنید تا کار انتقال فایل ها از حافظه ی ذخیره سازی به حافظه ی خارجی انجام شود.

البته می توانید وارد برنامه ی دوربین هم شوید و صفحه را به سمت چپ بکشید تا گزینه ی Priority Save in SD Card را ببینید. در ادامه، باید این گزینه را فعال سازی کنید تا به صورت پیش فرض تمام تصاویر ثبت شده در کارت حافظه ی SD قرار گیرند.

توجه کنید این ذخیره سازی اطلاعات و گزینه ی مرتبط زمانی دردسترس قرار خواهد داشت که میکرو اس دی در دستگاه وجود داشته باشد. همچنین با پر شدن فضای ذخیره سازی SD، سایر تصاویر هم به صورت خودکار وارد حافظه ی ذخیره سازی داخلی خواهند شد.

تغییر تنظیمات مربوط به ذخیره سازی تصاویر از حافظه ی ذخیره سازی به خارجی باعث می شود عملکرد دستگاه بهبود یابد و بتوانید از فضای داخلی گوشی برای انجام سایر کارها استفاده کنید. تمام روش های گفته شده در این مقاله را می توانید به منظور انتقال سریع تصاویر به کارت حافظه ی جانبی استفاده کنید. این روز ها به دلیل پیشرفتی که گوشی های هوشمند در بخش دوربین داشته اند، همه ی ما همواره درحال گرفتن عکس هستیم؛  از این رو، هرقدر هم فضای ذخیره سازی زیاد باشد، باز هم ممکن است به ذخیره ی تصاویر در کارت حافظه نیاز پیدا کنیم.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + نه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *