دکه خبر دنیای تکنولوژی و فناوری/تاریخ انتشار، شنبه 15 آبان ۹۵

با سلام و احترام به همراهان وبسايت ويژه نابينايان شرکت پکتوس. در پانزدهمين شمارگان دکه خبر دنياي تکنولوژي و فناوري، 15 خبر تقديم شما گراميان مي شود.

 روحانی: به جای مقابله با فضای مجازی باید محتوای غنی و جذاب تولید کنیم

رئیس جمهور اسلامی ایران با تأکید بر لزوم تولید محتوای غنی و جذاب در فضای مجازی، از مقابله با فضای مجازی انتقاد کرد.

به گزارش زومیت، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی، به کمبود تولید محتوای غنی و جذاب در کشور اشاره و از مقابله با فضای مجازی انتقاد کرد.

روحانی درباره‌ی فضای مجازی اعلام کرد: «فضای مجازی یک واقعیت کشور و جهان است. این تقصیر ماست که محتوا را غنی نمی‌کنیم. همه باید تلاش کنیم محتوای فضای مجازی را غنی کنیم و جاذبه‌های فراوان را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنیم.»

رئیس جمهوری اسلامی ایران با طرح سئوال که چرا ما جاذبه ایجاد نمی‌کنیم ادامه داد: «ما جاذبه ایجاد نمی‌کنیم و وقتی هم کسی علیه ما در فضای مجازی فعالیت می‌کند، می‌آییم با خود فضای مجازی که ابزار کار است، مقابله می‌کنیم. اینجا ابزار تقصیر ندارد، فقدان محتوا مقصر است.»

روحانی افزود: «مسئول تامین محتوا ما هستیم. ما باید محتوا را غنی و شبکه‌هایی ایجاد کنیم که همه عاشقان ایران در سراسر دنیا بیایند کاربر آن شبکه شوند. باید آنقدر جاذبه برای اسلام ایجاد کنیم که همه جوان های دنیا به آن شبکه‌های دینی و فرهنگی مراجعه کنند. باید برای نسل جوان‌مان برنامه‌ریزی کنیم و این بار سنگین بر عهده وزارت ورزش و جوانان است.»

کره جنوبی، چین و تایوان در الکامپ حضور خواهند داشت

بر اساس گزارش سازمان نصر کشور، امسال سه کشور کره  جنوبی، چین و تایوان در نمایشگاه الکامپ حضور خواهند داشت و از استارتاپ ها نیز حمایت می شود.

به گزارش زومیت، ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نشست خبری بیست و دومین دوره نمایشگاه الکامپ اعلام کرد: «پارسال ایده هایی داشتیم که به خاطر فرصت کم به اجرای آنها نرسیدیم. بحث حضور خارجی ها بود که امسال دنبال کرده ایم. می دانید هم برجام اجرا شده  و هم نشده  است. برخی از شرکت ها برنامه های خود را به بعد از انتخابات آمریکا موکول کرده اند.»

سعادت در مورد اهمیت حضور دولتی ها در این نمایشگاه توضیح داد: «یکی دیگر از پارامتر هایی که داریم این است که بخش دولت در این نمایشگاه به مردم بگوید چه کار کرده  است. وقتی به نمایشگاه الکامپ می رسیم دولت باید برای الکترونیکی کردن بیاید و به مردم گزارش دهد. به همین دلیل از آنها خواسته ایم که خدمات الکترونیک خود را در همان سالن های نمایشگاه ارائه دهند.»

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ادامه داد: «دولت قرار است در این نمایشگاه پر قدرت حاضر شود و برای ارائه گزارش وزرا از دولت خواسته ایم رئیس جمهوری این نمایشگاه را نسبت به دیگر نمایشگاه ها استثناء قرار داده و برای بازدید بیاید.»

او در مورد وسعت نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶ گفت : «بیش از ۵۰ هزار متر تقاضا از شرکت های خصوصی داخلی داشته ایم که این جدا از حضور دولت و خارجی  هاست. ما حجم بیش از حدی تقاضا داریم در پیش ثبت نام که از روز شنبه این ثبت نام ها قطعی می شود. در مجموع ۲۲ هزار متر فضا داریم که حدود ۵ هزار متر از آن به دولت و شرکت های خارجی اختصاص دارد و حدود ۵۰۰ شرکت را در بقیه فضا باید جا دهیم.»

ناصرعلی سعادت افزود: «کار دیگری که در حال انجام آن هستیم، تفکیک موضوعی در سالن ها و راهروها است؛ با هماهنگی صنف این موضوع را اجرا می کنیم، ما تنها تشویق می کنیم و انتظار همکاری از خود صنف داریم.»

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در مورد حضور استارتاپ ها اعلام کرد: «بحث استارتاپ ها سال قبل توسط سازمان در نمایشگاه برگزار شد و هزینه  ها را خود نظام صنفی پرداخت کرد. امسال قرار است این کار دوباره انجام شود و استارتاپ های برگزیده را به سبیت خواهیم برد. حمایت از استارتاپ های IT وظیفه ما است و نمایشگاه فرصتی را فراهم می کند که حمایت از استارتاپ ها را عملیاتی کرده و این را به نمایش عموم بگذاریم.»

وی افزود: «ما از استارتاپ ها در نمایشگاه حمایت می کنیم، اما منظور ما این نیست که تمام استارتاپ ها را رایگان ثبت نام می کنیم. مطمئنا یک بخش را رایگان، بخشی را تخفیف و بخش دیگر را به طریق دیگر حمایت می کنیم. یکی از شروط کار و حمایت ما فضای با کیفیت و خوب است. چیزی که در توان ما است را مانند پارسال و حتی بهتر انجام می دهیم.»

سعادت به سوال خبرنگار زومیت در مورد «همانطور که سال قبل خودتان هم به عنوان مشکل الکامپ اشاره کردید، چه برخوردی با بی نظمی ها در غرفه ها و غرفه هایی که پارسال نمایشگاه را به بازار تبدیل کرده بودند، خواهید داشت؟ » پاسخ داد: «من خودم نسبت به این مسئله شخصا حساسیت دارم. سال قبل ما به این مشکل در بازدید مسئولان و مدعوین برخورد کردیم که کیفیت نمایشگاه را پایین می آورد. ما دنبال این هستیم که غرفه های مذکور  را به بیرون نمایشگاه سوق دهیم.  جایی را تعبیه می کنیم که این غرفه ها در آن به فعالیت بپردازند و در مسیر اصلی نمایشگاه نخواهند بود.»

باقر بحری، سخنگوی نمایشگاه الکامپ در خصوص حضور استارتاپ ها توضیح داد: «ثبت نام استارتاپ ها از سه روز پیش شروع شده و ادامه خواهد داشت. مبنای کار ما این است که استارتاپ هایی شامل حمایت های ما شوند که حداکثر ۳ سال فعالیت داشته باشند و طرح کهنه و قدیمی نداشته باشند. اتفاق دیگر حضور شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران خطر پذیر در نمایشگاه است که با آنها جلسه خواهیم داشت. بزرگترین حمایتی که ما انجام داده ایم، حضور مسئولان در سالن استارتاپ ها است.»

بحری در پاسخ به سوال خبرنگار زومیت در مورد حضور خارجی ها در الکامپ گفت:  «به صورت مستقیم چین، کره جنوبی و تایوان به صورت کشوری شرکت می کنند. با شرکت های بزرگ در جیتکس مذاکره  کرده ایم، اگرچه قول مساعد برای حضور در الکامپ داده اند، اما به دلیل انتخابات آمریکا ظاهرا نمی توانند در نمایشگاه الکامپ شرکت کنند.»

سعادت افزود: «ما با شرکت های بزرگ در این چند ماه صحبت کردیم و واقعاً کار تمام شده بود اما یک باره به خاطر انتخابات آمریکا، شرکت در الکامپ را کنسل کردند.»

بحری در مورد نوآوری در نمایشگاه الکامپ گفت: «از نوآوری های امسال دسته بندی کردن نمایشگاه است که نمی توانیم بگوییم امسال ۱۰۰ درصد انجام می دهیم اما تا ۸۰ درصد این مورد را محقق می کنیم. زیرا برخی شرکت ها چند موضوعی هستند و چند کار می کنند.»

محمد ثروتی، دبیر اجرایی الکامپ نیز در این مراسم گفت: «نمایشگاه الکامپ امسال با سه روز تعطیلی مصادف است و امیدواریم حضور در نمایشگاه امسال بیش از سال های گذشته باشد.»

او افزود: «برنامه الکامپ تا سه سال آینده مشخص است و بنا به اعلام شرکت سهامی نمایشگاه ها تاریخ نمایشگاه تا سال ۹۷ تعیین شده است.»

به گفته ثروتی، امسال در نمایشگاه الکامپ هر سه اپراتور اصلی تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل) حضور خواهند داشت و در کنار آنها نیز اپراتورهای مجاز موبایل برای حضور اعلام آمادگی کرده اند و حضور خواهند داشت.

فروش اقساطی تلفن ثابت متوقف شد

به گزارش تکنولوژینیوز، از مرداد ماه سال جاری تعرفه فروش تلفن ثابت نیز بر اساس مصوبه شماره 6 جلسه شماره 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تغییر یافته و از 50 به 200 هزار تومان رسید. همچنین اعلام شده بود که متقاضیان دریافت تلفن ثابت در زمان ثبت نام به  ازای هر خط مبلغ یک میلیون ریال پرداخت و مابقی مبلغ (یک میلیون ریال) طی 36 ماه پس از راه اندازی خط از مشترک دریافت می شود.

اما در حال حاضر با گذشت سه ماه و نیم از این تصمیم گیری و ابلاغ مصوبات، فروش تلفن ثابت طبق مصوبه مذکور (100 هزار تومان هنگام ثبت نام و پرداخت مابقی رقم طی 36 ماه) متوقف شده است و فروش تلفن نقدی است.

به این صورت که هر متقاضی خرید تلفن ثابت هنگام مراجعه به مراکز مخابراتی، پس از استعلام امکان دایری خط باید رقم 190 هزار و 900 تومان به صورت نقدی واریز کند تا پرونده وی جهت تخصیص شماره و دایری تشکیل شود.

به گفته یکی از کارشناسان بخش فروش تلفن ثابت یکی از مراکز مخابراتی کسانیکه طی این 3.5 ماه اقدام به خرید اقساطی تلفن ثابت کرده اند به مرور طی یکی دو ماه آینده جهت واریز کل مبلغ تلفن فراخوانی می شوند.

وی دلیل چنین تصمیمی را مشکلات ناشی از زمان تغییر نام (تغییر مالکیت) دانست و گفت: در چند ماه گذشته بسیاری با این مشکل مواجه شده اند که بدون اطلاع از خرید قسطی فروشنده، کل رقم خط ثابت را به فروشنده داده و اکنون با اقساط هم مواجه شده اند.

آیفون 7 قانونی هفته آینده در بازار ایران

شرکت هایی که مجوز ورود آیفون به بازار کشور را گرفته اند از این هفته آیفون 7 را به صورت قانونی وارد بازار کشور می کنند.

به گزارش زومیت، وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای جلوگیری از ضرر کاربران آیفون در ایران و به دلیل حضور نداشتن مستقیم اپل یا نماینده  ی رسمی از سوی اپل، چند ماهی است که به برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، اجازه واردات رسمی این محصول و گارانتی این کالا به صورت قانونی در ایران را داده اند.

در این راستا مردادماه امسال نام ۹ شرکت واردکننده رسمی که توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای ارائه گارانتی تأیید شده بود، در رسانه ها منتشر شد.

از سویی به تازگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گوشی های آیفون ۷، آیفون اس ای و آیفون ۶اس را برای ورود به ایران تا سه سال آینده تأیید کرد تا مشکلات ورود این گوشی از گمرک جمهوری اسلامی حل شود.

گزارش ها حاکی است که از این هفته آیفون ۷ از گمرک ترخیص می شود و از اواسط هفته آینده این گوشی به دست مشتریان می رسد.

به نظر می رسد قیمت انواع گوشی های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس که توسط واردکنندگان قانونی و رسمی به بازار وارد می شود، برخلاف تصور اختلاف زیادی با مدل های کنونی بازار نخواهد داشت.

هم اکنون کمترین قیمت آیفون ۷ در بازار با حافظه ۳۲ گیگابایت حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، با حافظه ۱۲۸ گیگابایت ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و با حافظه ۲۵۶ گیگابایت ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

همچنین کمترین قیمت آیفون ۷ پلاس در بازار با حافظه ۳۲ گیگابایت ۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان، با حافظه ۱۲۸ گیگابایت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و با حافظه ۲۵۶ گیگابایت ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

ساخت دستیار شخصی گلکسی S8 با نام Bixby

باتوجه به فجایعی که گلکسی نوت ۷ برای سامسونگ به بار آورد و به مال و اعتبار این کمپانی رحم نکرد،طبیعی است که طرفداران این کمپانی کره ای و البته خود سامسونگ چشم به راه پرچمدار جدیدی باشند تا خرابکاری های نوت ۷ را جبران کند.سامسونگ قصد دارد به گوشی پرچمدار گلکسی اس ۸ قابلیت نرم افزاری اضافه کند.این قابلیت نرم افزاری یک دستیار شخصی با نام Bixby است.

به گزارش تک24، طبق گفته منابع خبری کشور کره جنوبی،سامسونگ اقدام به ثبت نام تجاری Bixby کرده که طبق درخواست،اپلیکیشنی برای تشخیص دادن صدا برای کامپیوتر،گوشی هوشمند و تبلت است.سامسونگ به تازگی شرکت Viv Labs را خریداری کرده است.Viv Labs مدتی است که در حوزه هوش مصنوعی به فعالیت می پردازد.اینطور به نظر می رسد که کره ای ها محصولات این شرکت را در قالب Bixby عرضه خواهد کرد.

آپدیت امنیتی جدید برای گوشی های سامسونگ منتشر می شود

سامسونگ از شرکتهایی است که ارزش زیادی برای انتشار منظم آپدیت های امنیتی برای گوشی های هوشمند قائل است.هفته پیش این کمپانی کره ای به انتشار آپدیت امنیتی ماه سپتامبر و اکتبر برای گوشی های جدید دو سری Galaxy S و Galaxy J پرداخت.با نصب این آپدیت تعدادی از باگ های امنیتی و نرم افزاری این گوشی ها رفع شده و افزایش امنیت و پایداری آنها را موجب می شود.

به گزارش تک24، این آپدیت برای دو گوشی پرچمدار گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج منتشر می شود و ۶۸ درصد آسیب پذیری امنیتی این گوشی ها رفع شده است.این بروزرسانی همچنین برای پرچمداران سال گذشته سامسونگ یعنی گلکسی اس ۶ ،اس ۶ اج و اس ۶ اج پلاس انتشار می یابد که بسیاری از آپدیت های نرم افزاری را برطرف می کند.این آپدیت ضمنا برای مدل ۲۰۱۶ دو گوشی گلکسی j5 و j7 منتشر می شود و ۶۶ درصد آسیب پذیری سیستم عامل و ۶ درصد آسیب پذیری تاچ ویز را برطرف می کند.

این آپدیت به صورت OTA انتشار می یابد.درصورتیکه پیام آن را روی گوشی خود مشاهده نکرده اید میتوانید با مراجعه به مسیر Settings > About Device > Software Update > Update Now  آن را به طور دستی چک کنید.

تویوتا به دنبال ساخت ربات سخنگو

شرکت تویوتا از کمپانی های بزرگ تولیدکننده ی اتومبیل ژاپنی قصد داشته به عنوان یک شریک مکالمه یا همان همدم، ربات کوچکی تولید کند.

به گزارش زومیت، چند سال قبل کمپانی تویوتا رباتی را به نام کی  روبو معرفی کرد که ۱۳.۴ اینچی بود و به عنوان شریک مکالمه یا همدم شناخته می شد. حتی تویوتا این ربات را با کوییچی واکاتا فضانورد ژاپنی، در سال ۲۰۱۳ راهی فضا کرد تا هم صحبتی برای او شود.

حال تویوتا می خواهد با نسخه کوچکتر کی روبو آن را شریک مکالمه یا بهتر بگوییم همدمی برای مردم ژاپن کند. نسخه کوچک تر کی روبو تنها ۴ اینچ بوده و می تواند با افراد به گفتگو بپردازد و نقش یک دوست را ایفا کند. به لطف ابعاد کوچک این ربات، می توان با قرار دادنش در کف دست به سفرهای طولانی رفت و جای خالی یک همسفر را پر کند.

کی روبو ۴ اینچی هنگام صحبت کردن با افراد نوری در حاشیه گوش های آن روشن می شود و با استفاده از دوربینی به تشخیص چهره طرف مقابل می پردازد تا مطابق با فرد، هم صحبت آن شود. کی روبو با استفاده از سرویس های ارتباطی می تواند سر و دستان خود را حرکت داده تا بتواند حالت طبیعی تری هنگام صحبت از خود نشان دهد.

تولید چنین رباتی توسط شرکت خودروسازی تویوتا، عملی عجیب به شمار می رود. به گزارش رویترز، اگرچه تولید ربات از محدوده تولیدات تویوتا خارج است اما باتوجه به کاهش زاد و ولد در ژاپن می تواند به افزایش این نرخ کمک شایانی کند. همچنین کی روبو به عنوان همدم می تواند در کنار افراد مسن یا جوان تنها نقش خود را به خوبی ایفا کند. تویوتا با طراحی نرم افزار اختصاصی برای کی روبو کوچک، این قابلیت را به افراد خواهد داد تا از طریق بلوتوث آن را به گوشی هوشمند متصل کنند.

این ربات در حال حاضر تنها وارد بازار استان آیچی و شهر توکیو خواهد شد و دیگر مناطق ژاپن باید تا سال 2017 منتظر باشند. تویوتا اشاره ای به قیمت کی روبو کوچک نداشته اما گفته می شود با قیمت ۳۹۱ دلاری وارد بازار خواهد شد.

سامسونگ گوشی تاشو W2017 را معرفی کرد؛ اسنپدراگون ۸۲۰، رم ۴ گیگابایتی و اندروید مارشمالو

سامسونگ گوشی هوشمند بالا رده تاشوی خود را در دو رنگ مختلف با قابلیت هایی همچون پشتیبانی از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ معرفی کرد.

به گزارش زومیت، سامسونگ بالاخره گوشی هوشمند تاشویی که برای مدتی است شایعه معرفی آن را می شنیدیم، معرفی کرد. این گوشی هوشمند قرار است با نام Samsung W2017 به بازار بیاید اما هنوز جزییاتی از قیمت این دستگاه منتشر نشده است.

در هر صورت سامسونگ اعلام کرده که اولین بازار هدف این دستگاه چین خواهد بود و پس از آن برای عرضه آن در دیگر کشور های جهان تصمیم گیری خواهد شد. با این حال احتمال عرضه این دستگاه به بازار هایی مانند هند و دیگر کشور های آسیایی نیز وجود دارد. گوشی Samsung W2017 در دو رنگ طلایی و مشکی عرضه خواهد شد.

اگر به این گوشی هوشمند علاقه مند شده اید حتما با شنیدن جزییات سخت افزاری آن بیشتر خوشحال خواهید شد. گوشی تاشوی جدید سامسونگ در دسته دستگاه های رده بالایی قرار می گیرد که به پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام، ۴ گیگابایت حافظه رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ذخیره سازی قابل ارتقا مجهز شده است.

نمایشگر این دستگاه ۴.۲ اینچی است که از پنل Super AMOLED بهره می برد و از ویژگی Always On نیز پشتیبانی می کند و در ضمن رزولوشن آن فول  اچ دی است. در پشت دستگاه شاهد دوربینی ۱۲ مگاپیکسلی هستیم که به گشودگی دیافراگم f/.1.7 مجهز شده و می تواند ویدیو های 4K را هم ضبط کند. در بخش جلویی این دستگاه نیز دوربینی ۵ مگاپیکسلی جای گرفته تا عکس های سلفی را با آن بگیرید.

این گوشی هوشمند تاشو می تواند تا دو سیم کارت را به صورت همزمان پشتیبانی کند و همچنین به قابلیت 4G LTE نیز مجهز است. سامسونگ باتری ۲۳۰۰ میلی آمپری را برای این دستگاه در نظر گرفته که از فناوری شارژ سریع نیز برخوردار است.

سامسونگ تایید کرده که W2017 با اندروید ۶.۰.۱ مارشمالو در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

فایرفاکس در حال توسعه موتور رندرینگ جدیدی با نام کوانتوم است

موزیلا قصد دارد در آینده ای نزدیک، موتور رندرینگ مرورگر فایرفاکس را با موتوری جدید با نام کوانتوم جایگزین کند.

به گزارش زومیت، موزیلا فایرفاکس با در اختیار داشتن سهم ۱۱ درصدی از بازار مرورگرها، انتخاب اول بیش از ۱۶۰ میلیون کاربر اینترنت به شمار می رود. هرچند تعداد کاربران فایرفاکس به اندازه ی گوگل کروم و حتی اینترنت اکسپلورر نیست، اما با توجه به حضور قدرتمند آن روی پلتفرم های مختلف، همواره از آن به عنوان جایگزینی عالی برای کروم و IE یاد می شود.

پس از رابط کاربری، مهمترین چیزی که باعث تفاوت مرورگرها می شود، موتور اختصاصی آن ها است. موتورهای رندرینگ در مرورگرها با پردازش کدهایی که صفحات اینترنت را تشکیل داده اند، باعث می شوند تا بتوانیم وب سایت های مورد علاقه ی خود را آنطور که طراحان وب برایمان در نظر گرفته اند ببینیم.

تیم توسعه ی فایرفاکس مدت زیادی است که با کار روی موتور اختصاصی این مرورگر، پردازش چندرشته ای (multi-threaded processing) را به دنیای مرورگرها آورده و باعث شده است تا فایرفاکس بتواند سریع و بهینه عمل کند. حال این تیم قصد دارد تا با طراحی یک موتور رندرینگ جدید با نام کوانتوم (Quantum)، جان تازه ای به مرورگر فایرفاکس بدهد.

دیوید براینت، رئیس بخش مهندسی پلتفرم در موزیلا، پروژه ی کوانتوم را «بسیار عظیم» توصیف کرده و وعده داده است که موتور جدید تا سال آینده برای استفاده ی کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. او در این باره می گوید: افزایش عملکرد ناشی از موتور کوانتوم به قدری قابل توجه خواهد بود که تجربه ی وبگردی کاربر را کاملاً تغییر خواهد داد. صفحات سریع تر بارگذاری خواهند شد و اسکرول کردن در آن ها به نرمی صورت خواهد گرفت.

تیم توسعه ی فایرفاکس برای رسیدن به این هدف قرار است از قدرت چندین هسته در پردازنده های چند هسته ای (که در حالت عادی از آن ها استفاده نمی شود) و همچنین قدرت پردازشی پردازنده ی گرافیکی استفاده کند؛ منابعی که در اکثر مواقع در دستگاه های امروزی بیهوده هرز رفته و از آن ها برای قدرت بخشیدن به مرورگرها استفاده نمی شود.

معرفی مدارس اینترنتی خورشیدی سامسونگ

به نقل از تک24، سامسونگ به تازگی در ادامه مسئولیتهای اجتماعی اش تا به حال بیش تر از هزار مدرسه هوشمند در سراسر دنیا راه اندازی کرده است.این مدارس اینترنتی خورشیدی دارای کلاس مجهز به تبلت،تخته های هوشمند با صفحه نمایشگر های حرفه ای هوشمند سامسونگ موسوم به Smart Signage و اینترنت پرسرعت اند.پیشتر هم سامسونگ در کشورمان اقدامی در راستای محافظت از محیط زیست و افزایش فضای سبز انجام داده بود.

این مدارس اینترنتی خورشیدی تجربه مدرن و هوشمندی را از یادگیری و آموزش با امکانات جالب خود در ۱۰۰ کشور دنیا عرضه کرده است.حدود پنج سال پیش بود که سامسونگ تصمیم به راه اندازی مدارس هوشمندی در قاره آفریقا گرفت.نبود برق در اکثر مناطق آفریقا باعث سخت شدن کار برای سامسونگ شده بود بدین علت که هیچ کلاسی بدون برق ارزش ندارد.تنها کمتر از ۲۵ درصد روستاهای آفریقا به برق متصل اند و سامسونگ بدین علت تصمیم گرفت از پنل های خورشیدی به منظور حل مشکل تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز کلاس های درس اینترنتی اش استفاده کند.

این مدرسه هوشمند خورشیدی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ تولید شد و بعد از عملکرد مناسبی که داشت،۱۵ مدرسه دیگر از این مدرسه خورشیدی در دیگر کشورهای آفریقایی راه اندازی گردید.تمام انرژی برقی این مدارس از نور خورشید تامین می شود و هم اکنون هم تعداد این مدارس خورشیدی در حال افزایش می باشد.این کمپانی کره ای کمپینی با نام واکتون (Walkthon) برای افزایش تعداد این مدارس راه اندازی کرده تا مردم با راه رفتن قدم شماری در تولید این مدارس خورشیدی سهم داشته باشند.

خریدهای خود را به زودی میتوانید بوسیله اینستاگرام انجام دهید

به نقل از تک24، به تازگی اینستاگرام بعنوان یکی از زیرمجموعه های فیسبوک تصمیم به معرفی قابلتی خرید در داخل خود اینستاگرام دارد.اینستاگارم بدین منظور از تگ ها بهره می برد.شرکتها تگ هایی را در داخل آیتم هایی که قصد فروش آنها را دارند،قرار داده و کاربرانی که تمایل به خرید دارند روی این تگ ها کلیک می کنند.ادامه پروسه همچون خریدهای اینترنتی معمولی می باشد.

این قابلیت برای کاربران دردسرساز نخواهد بود.کاربران قادر به غیرفعال سازی تگ های خرید هستند.اینستاگرام به منظور آزمایش این قابلیت از فروشگاه های بسیاری مانند Levi’s و Macy’s یاری خواسته است.احتمال می رود این ویژگی تا فصل تعطیلات برای تمام کاربران فعال شود.

شهاب سنگ عجیب با نام “Egg Rock” روی مریخ کشف شد

هفته گذشته، مریخ نورد ناسا تصادفا به یک جسم خاکستری در اندازه یک توپ گلف برخورد کرده بود که اصلا با دیگر سنگ های قرمز-نارنجی معمولی که به طور عادی روی سطح مریخ دیده می شوند، شباهت نداشت.

به گزارش زومتک، به منظور کشف این سنگ عجیب و فهمیدن آن که از کجا آمده، قرار است به تجزیه و تحلیل ترکیب شیمیایی سنگ بپردازند.

آزمایش ها نشان داده که این شهاب سنگ آهن-نیکل از آسمان مریخ افتاده است. تیم علمی به این شهاب سنگ لقب “Egg Rock” داده اند.

این نوع شهاب سنگ ها در گذشته هم در زمین و هم در مریخ وجود داشته اند اما این اولین باری است که از طیف سنج لیزری تحت عنوان “ChemCam” برای شناسایی سنگ های اینچنینی استفاده شده است.

فرآیند “ChemCam” با شلیک پالس (نبض ها)ی لیزری به اشیاء مورد علاقه کار می کند. هنگامی که یک شیء مورد اصابت شلیک لیزری قرار می گیرند بسته به عنصر در حال برافروختن، طول موج ها و رنگ های مختلف الکترون های اطراف اتم های آن به هیجان و تحرک افتاده و نور منتشر می کنند.

با تجزیه و تحلیل نورهای ساطع شده از شهاب سنگ می توان پی برد که از چه چیزی ساخته شده است.

شهاب سنگ مذکور از آهن، نیکل، فسفر و چند عنصر کمیاب دیگر تشکیل شده است. و دانشمندان پس از بررسی های مرتبط به این نتیجه رسیدند که “Egg Rock” سنگ غیر بومی سیاره سرخ می باشد و از هسته های مذاب دیگر سیارک ها آمده است.

دانشمندان گفته اند: “هنگامی که تصویر جدیدی از محل دیگر یافتیم سنگ را تیره، صاف و براق مشاهده کردیم. و متوجه شدیم که این شهاب سنگ در منطقه ای به نام “Murray Formation” در پائین کوه شارپ آمده است.”

عرضه نسخه بتای نرم افزار TeamViewer 12 با امکان ریموت گوشی های هوشمند

TeamViewer (تیم ویور) نام نرم افزاری قدرتمند برای کنترل، هدایت یا تعمیر رایانه ها از راه دور و از طریق شبکه اینترنت است که طبق گفته سازندگان، تاکنون بر روی 1.2 میلیارد دستگاه در سراسر جهان فعال شده است.

به گزارش زومتک، حالا نسخه بتای نرم افزار TeamViewer 12 با امکانات بیشتری از جمله امکان ریموت برخی از گوشی های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته است.

افزایش سرعت و ریموت گوشی های هوشمند اندرویدی، از اصلی ترین ویژگی های نسخه آزمایشی بتا از نرم افزار TeamViewer 12 هستند

از آنجایی که نرم افزاری رسمی برای انتقال فایل ها و کنترل از راه دور گوشی های اندرویدی وجود ندارد، توسعه دهندگان نرم افزار TeamViewer 12 این ویژگی را به برخی از گوشی های شرکت هایی همچون سامسونگ، ال جی، اچ تی سی، سونی، ایسر و لنوو محدود کرده اند که لیست کامل آنها را می توانید از این لینک مشاهده کنید. متاسفانه ریموت گوشی های اندرویدی تنها مخصوص کاربرانی ست که حساب کاربری نامحدود این شرکت را با قیمت بسیار بالای 1689 دلار خریداری کرده باشند.

سازندگان ویژگی های بسیار متنوعی را برای نسخه جدید نرم افزار TeamViewer 12 در نظر گرفته اند که از جمله آنها می توانیم به امکان ریموت دستگاه های مک در تب های جداگانه، تنظیم اسکریپتی برای کلیدهای ماوس و کیبورد، تجربه ریموت روان با نرخ فریم 60، رابط کاربری ساده تر، پشتیبانی از ویندوزفون، سرعت بالاتر در ارسال اطلاعات و بیشتر اشاره کنیم.

هنوز مشخص نشده که نسخه نهایی نرم افزار TeamViewer 12 چه زمانی در اختیار کاربران قرار می گیرد، اما عرضه نسخه آزمایشی این نرم افزار می تواند ما را نسبت به انتشار آن در آینده نزدیک امیدوار سازد. جالب است اشاره کنیم که این نرم افزار مورد توجه میلیون ها کاربر در سراسر دنیا قرار داشته و حتی استیون هاوکینگ برای کنترل تلسکوپ های خود از راه دور، از TeamViewer استفاده می کند!

مایکروسافت در حال کار بر روی گوشی با پردازنده لپ تاپی است

به گزارش دیجی رو، طبق آخرین توییت های اوان بلس (یکی از معتبرترین افرادی که اطلاعات درز شده از گوشی ها را انتشار می دهد) مایکروسافت در حال کار بر روی گوشی جدیدی است که دارای پردازنده ی لپتاپی ساخت اینتل است. سیستم عامل گوشی قرار است ویندوز 10 باشد. اولین توییت ها نشان می داد که این یک ایده ی قدیمی است که مایکروسافت به دلایلی از توسعه ی آن صرف نظر کرده اما اطلاعات جدید نشان می دهد که احتمالا این گوشی چیزی بیشتر از یک ایده بوده و اطلاعات جدیدی از آن به زودی منتشر خواهد شد.

درز کردن عکس های جدید از این گوشی نشان می دهد که مایکروسافت این ایده را احتمالا به مرحله ی تجاری سازی رسانده است. ممکن است حتی این گوشی همان Surface Phone باشد که شایعاتی مبنی بر تولید آن به گوشی می رسید. البته انتظار می رود که گوشی سرفیس فون به جای ویندوز 10 موبایل از نسخه دسکتاپ ویندوز 10 استفاده کند. به نظر می رسد ترکیب پردازنده لپتاپی اینتل با ویندوز 10 موبایل چیزی جز اتلاف قدرت آن نباشد.

بیشتر بازخوردها درباره این گوشی مثبت بوده، البته نگرانی هایی در رابطه با مصرف بالای باطری در این دستگاه وجود دارد. در صورتی که این گوشی واقعا در مرحله تجاری سازی قرار داشته باشد باید منتظر باشیم و ببینیم که مایکروسافت چه آینده ای برای بخش موبایل خود متصور است. در روزهایی که به نظر می رسد مایکروسافت در حال خروج از بازار گوشی های ویندوزی است شاید ساخت گوشی های سرفیس در کنار محصولات لپ تاپ و تبلت این برند مسیر درستی برای این شرکت باشد.

10 میلیون کاربر اندرویدی به سمت آیفون اپل کوچ کرده‌اند؟

گوشی های مجهز به سیستم عامل اندروید به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند، با این حال هر دو کمپانی گوگل و اپل معتقدند همواره کاربرانی وجود دارند که بین دو پلتفرم اندروید و آی او اس جا به جا می شوند. در این رابطه طبق یک اپلیکیشن که در گوگل پلی استور وجود دارد، در طی چند سال اخیر حداقل 10 میلیون کاربر از اندروید به آی او اس مهاجرت کرده اند.

به نقل از دیجی رو، این آمار و ارقام بر مبنای اپلیکیشنی تحت عنوان Move to iOS به دست آمده است، این اپلیکیشن به کاربران اندرویدی کمک می کند به راحتی و با انتقال محتوا و برنامه های خود از یک دیوایس اندرویدی به آیفون کوچ کنند. قابل ذکر است که این اپلیکیشن توسط اپل طراحی و توسعه یافته تا به این وسیله انتقال برنامه ها، مخاطبین و تصاویر از یک دیوایس اندرویدی به یک دیوایس آی او اس ساده تر شود، چراکه هرچه تعداد کاربران بیشتری از اندروید به آی او اس کوچ کنند فروش آیفون نیز افزایش پیدا می کند.

تا اکتبر سال 2015، بین 1 تا 5 میلیون کاربر اندرویدی این اپلیکیشن را از پلی استور دریافت کرده بودند و اکنون با گذشت یکسال این رقم به 10 تا 50 میلیون کاربر رسیده است. با این حال نمی توان فرض کرد تمام افرادی که این برنامه را دانلود کرده اند دیوایس اندرویدی خود را با آیفون تعویض کرده اند، علاوه بر این اگرچه تعداد دانلود این اپلیکیشن اکنون در بازه 10–50 میلیون قرار دارد اما نمی توان فرض را بر روی بالاترین حد این بازه قرار داد. با این حال طبق این آمار در کمترین حالت در 2 سال اخیر حداقل 10 میلیون کاربر از اندروید به آیفون کوچ کرده اند.

بدیهی است که این آمار و ارقام علمی و دقیق نیست اما همچنان روش خوبی است تا اپل از این طریق و با نظارت بر این ارقام تعداد کاربران جدید آی او اس که از اندروید به این سیستم آمده اند را شناسایی کند.

اگر شما نیز قصد دارید دیوایس اندرویدی خود را با یک آیفون تعویض کنید، می توانید با دانلود Move to iOS از این لینک مراحل انتقال را ساده تر پیش ببرید.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آرشیو اخبار, اخبار, اندروید, تلفن همراه, دنیای فن آوری, دکه خبر, سخت افزار, نرم افزار, کامپیوتر, گزارش, گفت و گو ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *