بهبود بینایی مبتلایان به دیابت با استفاده از ماسک خواب Noctura 400

رتینوپاتی دیابتی بار زیادی به بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی در سطح جهان وارد میکند . این بیماری در بیش از نیمی از جمعیت دیابتی ایجاد می شود و عامل اصلی نابینایی در بزرگسالان است که به دلیل تغییرات در عروق خونی کوچک شبکیه (لایه حساس به نور در پشت چشم) ایجاد می شود.

رتینوپاتی دیابتی بار قابل توجهی از بیماری را برای بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی در سطح جهان دارد . این بیماری در بیش از نیمی از جمعیت دیابتی ایجاد می شود و عامل اصلی نابینایی در بزرگسالان است. این به دلیل تغییرات در عروق خونی کوچک شبکیه (لایه حساس به نور در پشت چشم) ایجاد می شود.

مسیر فعلی NHS نظارت بر بیمارانی است که علائم اولیه بیماری را دارند تا زمانی که چشمانشان بدتر شود و واجد شرایط درمان شوند. با ارائه ماسک خواب Noctura 400 در این مرحله اولیه، بینایی بیماران حفظ می شود، ارجاع به کلینیک های بیمارستان کاهش می یابد و از تزریقات گران قیمت و تهاجمی مرحله آخر جلوگیری می شود. تخمین زده شده که این ابزار می تواند سالانه حدود 3 هزار پوند برای هر بیمار صرفه جویی کند.

ماسک خواب Noctura 400 یک درمان نوآورانه، غیر تهاجمی و تحت نظارت است که توسط پلی فوتونیکس، یک شرکت تحقیقاتی بیوفوتونیک پیشرو که درمان‌های نور درمانی را برای بیماری چشم ماکولا توسعه می‌دهد، توسعه یافته است.

این ماسک با اعمال سطح مشخصی از نور با طول موج خاص هر شب برای حفظ یا بهبود تغییرات چشم دیابتی و بینایی بیمار عمل می کند. ماسک نشان دهنده بهبود قابل توجهی در درمان های موجود برای این بیماری است.

درمان‌های فعلی برای رتینوپاتی دیابتی، لیزر درمانی و یا تزریق‌هایی هستند که مستقیماً در کره چشم انجام می‌شوند که نمی‌توانند در مراحل اولیه انجام شوند، گران هستند.نیاز به زمان قابل توجهی توسط پزشک دارند و برای بیماران دردناک هستند.

دکتر بوتلینگ جراح چشم گفت: «تصمیم برای ارائه ماسک خواب به‌عنوان بخشی از مسیر رتینوپاتی دیابتی، خبر خوبی برای بیماران و NHS است.

برای بیماران، این یک گزینه درمانی بدون درد برای شرایط آنها است. غیر تهاجمی است و در واقع در هنگام خواب درمان می شوند. همچنین نیازی نیست که بیماران به دفعات به بیمارستان مراجعه کنند و زمان بیشتری را به آنها برمی گرداند.

این نشان دهنده یک رویکرد ملایم تر برای درمان یا حتی پیشگیری از DR و DMO است. من مفتخرم که اکثر بیمارانی که با ماسک درمان کرده ام، در بیماری چشم دیابتی خود تثبیت و بهبود یافته اند.»

پل بگز، 57 ساله یکی از بیمارانی است که زندگی او با استفاده از ماسک خواب متحول شده است. او گفت: “من 47 سال است که دیابت دارم و از زمان تشخیص اولیه، در 20 سالگی، بزرگترین ترس من این بود که بینایی ام ضعیف شود و نابینا شوم. این ترس هر روز در ذهنم نقش بست.

برای رتینوپاتی دیابتی تحت مراقبت بنیاد NHS بیمارستان های اشفورد و سنت پیترز بودم و در ابتدا درمان لیزر یا تزریق در چشم به عنوان راهی برای کنترل علائمم به من پیشنهاد شد. منصفانه است که بگویم هیچ یک از این گزینه ها برای من جذابیت نداشت .

پس از یک دوره اولیه درمان، مشاور من در بیمارستان اشاره کرد که آزمایش جدیدی برای ماسک خواب Noctura 400 در حال انجام است و از من پرسید که آیا مایل به شرکت در آن هستم یا خیر. من از این شانس استفاده کردم زیرا غیر تهاجمی بود – بنابراین دیگر هیچ روش دردناکی وجود ندارد!

“من باغبان هستم، بنابراین ماسک به این معنی است که می توانم در شغلی که دوست دارم به کار ادامه دهم. بینایی من طی سه سالی که از ماسک استفاده می‌کنم بهبود یافته است و در حال حاضر نیازی به تزریق یا لیزر در چشم نیست. می توانم بگویم که ماسک خواب زندگی قدیمی ام را به من بازگردانده است.

توصیه من به سایر بیماران دیابتی رتینوپاتی این است که از پزشک عمومی خود در مورد ماسک خواب نوکتورا 400 سوال کنند و خودشان ببینند که این ماسک می تواند در کیفیت زندگی آنها تأثیر بگذارد.

میکل آنژ 64 ساله، در سال 2019 ماسک خواب نوکتورا 400 دریافت کرد، در حالی که یک بیمار در بنیاد NHS بیمارستان اشفورد و سنت پیترز بود. او بلافاصله متوجه بهبودی در بینایی خود شد.

پس از ارجاع توسط پزشک عمومی به بیمارستان، تشخیص داده شد که من مبتلا به رتینوپاتی دیابتی هستم. بخشی از درمان من برای این بود که تزریق در چشمانم انجام شود و با نگاه کردن به گذشته نمی دانم چگونه آنها را تحمل کردم! از اینکه مدتی نگذشت که مشاورم ماسک را تجویز کرد، خیالم راحت شد.

من می‌توانم بگویم که ماسک زندگی من را به من بازگردانده است – نه تنها می‌توانم خیلی واضح‌تر ببینم، بلکه به من این امکان را داد که دوباره کارم را با خیال راحت انجام دهم. به عنوان یک راننده، به لطف ماسک، اکنون می توانم دوباره با خیال راحت کار کنم، به خصوص در شب.

ریچارد کرک، مدیر اجرایی گلی فونیکس، گفت: «برای NHS، درمان بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی با ماسک خواب Noctura 400 یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه برای درمان‌های موجود است. در زمانی که بودجه مراقبت های بهداشتی ما از قبل طولانی شده است، افزودن ماسک خواب به مسیرهای مراقبتی موجود، برای کمک به بهبود خدمات مراقبت های بهداشتی از بیماری همه گیر، از نظر مالی منطقی است. این ماسک میتواند به آزاد کردن وقت ویزیت پزشک برای کسانی که نیاز بیشتری به مراقبت‌های اورژانسی دارند کمک کند.»

مطالعه یک ساله نشان داد که 96٪ از همه بیمارانی که به درستی از ماسک استفاده کردند، تثبیت قابل توجهی و در بسیاری از موارد بهبود ماکولوپاتی دیابتی مرکزی و بینایی را نشان دادند و برخی از بیماران وضعیت معکوس خود را مشاهده کرد.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + دوازده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *