بی اعتنایی مجلس نشینان به تجمع اعتراضی معلولان

نویسنده: رویا بابایی خبرنگار حوزه معلولان

تجمع اعتراضی جمعی از افراد دارای معلولیت نسبت به اقدام دولت مبنی بر حذف ردیف بودجه قانون حمایت از معلولان با بی توجهی مجلس نشینان مواجه شد .

جمعی از معلولان در اعتراض به حذف ردیف بودجه قانون حمایت از معلولان، صبح دیروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند  که این تجمع با بی توجهی نمایندگان مجلس مواجه شد .

گفتنی است این تجمع از ۸ صبح دیروز آغاز و تا ساعت ۱۴ ادامه داشت اما در این مدت هیچیک از نمایندگان مجلس یا اعضای کمیسیون تلفیق حاضر به حضور در میان معترضان  و پاسخگویی به خواسته های آنها نشدند .

لازم به ذکر است برخی از اعضای کمیسیون تلفیق در گفتگوی تلفنی با درخواست لغو تجمع معلولان، وعده بازگشت ردیف بودجه قانون مذکور را دادند که این درخواست با مخالفت اعتراض کنندگان مواجه شد.

به گفته برخی از معترضین اگر بنا بود مشکلات معلولان بدون تجمع  و بدون درآمدن صدای آنها حل شود پیش از این که تجمعی رخ داده بود حل می شد اما مسئولان نشان داده اند که نه تنها توجهی به افراد دارای معلولیت ندارند بلکه این گروه جزء  دغدغه  های آنها نیستند .

در ادامه مقرر شد دو نفر از افراد دارای معلولیت به نمایندگی از سایرین و با هماهنگی نیروی انتظامی مجلس برای بیان تبعات ناشی از حذف ردیف بودجه قانون حمایت از معلولان و عواقب این اقدام در زندگی معلولان کشور  در کمیسیون اجتماعی  مجلس حضور بیابند که این  اقدام نیز با بهانه هایی نظیر عدم امکان بازرسی ویلچر و عدم ثبت هویت نمایندگان در سیستم آفیش مجلس منتفی شد .

در ادامه بی توجهی مجلس نشینان به تجمع اعتراضی معلولان، این گروه در پی بی توجهی چندین ماهه سازمان برنامه و بودجه نسبت به تخصیص بودجه مناسب و همتراز با نیازهای معلولان مقابل این سازمان دست به تجمع  زدند .

لازم به ذکر است سازمان برنامه و بودجه علاوه بر حذف ردیف بودجه قانون حمایت از معلولان، ماه هاست از پرداخت افزایش کمک هزینه پرستاری معلولان شدید و خیلی شدید امتناع می کند .

گفتنی است دو نفر به نمایندگی از این سازمان در میان معترضان حضور یافتند اما با دادن جواب های واهی و تاکید بر عدم حضور رئیس سازمان در محل کار خود، خواستار لغو این تجمع شدند .

معترضین با شعار «ننگ ما ننگ ما برنامه و بودجه ما»، خشم و انزجار خود را از حذف ردیف بودجه، عدم تخصیص بودجه مناسب برای اجرای قانون و معوقات ۸ ماهه حق پرستاری و کمک هزینه معیشتی ماده ۲۷، نسبت به سازمان برنامه و بودجه نشان دادند.

منبع: کمپین معلولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *