چگونه کش گوشی های سامسونگ را پاک کنیم

اگر عملکرد گوشی سامسونگ شما کند شده یا در اجرای برنامه ای با مشکل رو به رو شده اید، بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا کشِ آن برنامه یا حافظه پنهان کل گوشی را پاک کنید. گوشی های سامسونگ برای ذخیره اطلاعات یا فایل های موقت برنامه ها از حافظه ی پنهان یا همان کش استفاده می کنند. در ادامه باما همراه باشید تا با اهمیت پاک کردن کش و نحوه  ی پاک کردن آن به صورت کلی یا برنامه به برنامه بیشتر آشنا شوید.

اهمیت پاک كردن حافظه پنهان سامسونگ

حافظه پنهان گوشی سامسونگ پر از داده های موقتی است که توسط برنامه ها استفاده می شوند. این کش به سریع تر اجرا شدن برنامه ها کمک کرده و اطلاعات مورد نیازِ آن ها را برای انجام وظایف پیگیری می کند.

با  این وجود گاهی ممکن است به مرور زمان حجم این حافظه ی پنهان بزرگ شده و بخشی از فضای ذخیره سازی را اشغال کند، یا اینکه اطلاعات ذخیره شده خراب شوند و مشکلاتی مانند کندی عملکرد گوشی یا هنگ کردن برنامه ای را ایجاد کنند. در چنین شرایطی برای بهبود عملکرد گوشی و بالا بردن سرعت اجرای برنامه ها دو راه پیشِ رو دارید:

کل حافظه پنهان گلکسی خود را پاک کنید. (مناسب برای بازیابی فضای ذخیره سازی)

حافظه ی پنهان برنامه ای خاص را پاک کنید. (مناسب برای عیب یابی اجرای آن برنامه)

در هر صورت، خیالتان از بابت داده ها و اطلاعات مهمی که دارید، راحت باشد؛ پاک کردن کش داده های مهم را حذف نمی کند و تنها فایل ها و داده های موقت را دور می اندازد.

نحوه پاک کردن کش کلی گوشی سامسونگ

ابتدا از بخش تنظیمات گوشی به منوی باتری و مراقبت از دستگاه (Battery and device care) بروید. در این بخش روی حافظه (Memory) ضربه بزنید و حالا پاک کنید (Clean now) را انتخاب کنید.

عددی که قبل از ضربه روی این دکمه مشاهده می کنید، نشان می دهد که پس از پاک شدن حافظه ی پنهان، چه مقدار فضای ذخیره سازی را بازیابی خواهید کرد.

این روش، کش کلی گوشی سامسونگ را پاک می کند و اگر می خواهید فایل های موقت ذخیره شده ی برنامه  ای خاص را حفظ کنید، می توانید در قسمت Exclude apps، آن برنامه را اضافه کرده تا گوشی هنگام پاک کردن کش، به داده های آن برنامه کاری نداشته باشد.

نحوه پاک کردن کش برنامه ها در گوشی سامسونگ

از بخش تنظیمات گوشی به منوی باتری و مراقبت از دستگاه (Battery and device care) رفته و در صفحه ی مراقبت از دستگاه، روی فضای ذخیره سازی (Storage) ضربه بزنید. در این قسمت برنامه  ها (Apps) را انتخاب و برنامه ای که کُند شده یا هنگ می کند را لمس کنید و در ادامه در صفحه ی مربوط به اطلاعات برنامه، روی Storage ضربه بزنید.

صفحه ای که باز می شود، اطلاعاتی درباره ی حجمی که فایل نصبی برنامه اشغال کرده، حجم داده های برنامه، حجم حافظه ی پنهان (Cache) آن و کل حجم اشغالی را نمایش می دهد. برای پاک کردن حافظه ی پنهان برنامه کافی است تا روی عبارت پاک کردن کش در پایین صفحه، سمت راست، ضربه بزنید.

مراقب باشید اشتباهی عبارت «پاک کردن داده ها» را انتخاب نکنید! این بخش به داده های اصلی و اطلاعات شخصی شما در برنامه، مانند نام کاربری، رمز عبور و ایمیلی که با آن در برنامه ثبت نام کرده اید، مربوط می شود و پاک کردن این داده ها، برنامه را دوباره به همان حالت نصب اولیه برمی گرداند.

پاک کردن حافظه پنهان چه کمکی به گوشی سامسونگ شما می کند؟

پاک کردن حافظه ی پنهان گوشی سامسونگ، نه تنها صدمه ای به اطلاعات موجود در گوشی وارد نمی کند، فضای ارزشمندی را آزاد کرده و سرعت اجرای برنامه ها را بالا می برد.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 7 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *