آشنایی با قابلیت Quote در توئیتر

زمانی که به تازگی وارد توییتر می شوید، ممکن است با شنیدن اصطلاحات ناآشنا که در میان توییتری ها به «اصطلاحات توییتری» معروف است، کمی سردرگم شوید. واقعیت این است که تمام این اصطلاحات در سایر شبکه های اجتماعی با نام های دیگر وجود دارند. برای مثال، کاربران توییتر به «لایک» کردن «فیو» زدن (کردن) می گویند. این اصطلاحی است که از قدیم روی عمل لایک کردن توییت مانده است. «کامنت» گذاشتن در توییتر «ریپلای» کردن است. ری پُست در توییتر همان ری توییت است و… .

کوت کردن در توییتر به چه معناست؟

هنگامی که توییتر برای اولین بار توسعه یافت، غیر ممکن بود آنچه شخص دیگری نوشته بود، توییت کرد. بخشی از این محدودیت بدان دلیل بود که بیشتر اعضا کاری که در حال انجامش بودند یا آنچه در فکرشان بود، توییت می کردند. با این حال، توییتر به سرعت به تالار گفت وگوی عمومی تبدیل شد و به راهی برای نقل قول از دیگران نیاز داشت.

اولین ReTweet یک سال پس از راه اندازی توییتر ظاهر شد و برخی به صورت دستی یک «RT» را در جلو توییت اضافه می کردند. تمام کاری که «RT» انجام می داد، این بود که نشان دهد آنچه درباره اش نوشته اید، ایده ی اصلی شما نبوده است؛ اما لزوماً نمی گفت که توییت را از کجا آورده اید.

حدود دو و نیم سال پس از اینکه کاربران توییتر به کپی دستی توییت و اضافه کردن RT در جلو آن عادت کردند، توییتر دکمه ی ReTweet را راه اندازی کرد. هنگام استفاده از این دکمه، توییت و ایده اصلی مشخص می شود. این امر مکالمه را بسیار آسان کرده است.

خلاصه بگوییم توییتر متوجه شد که دکمه ی ReTweet به کاربران اجازه نمی دهد که زمینه را به توییت اضافه کنند. زمانی که آن ها سعی می کردند نظرشان را با استفاده از RT اضافه کنند، محدودیت کاراکتر به شدت گفته شان را محدود می کرد.

بنابراین، بیش از ۵ سال پس از راه اندازی دکمه ی ReTweet، توییتر هنگام انتخاب دکمه ی ReTweet گزینه ای را برای انجام ReTweet سنتی یا Quote Tweet اضافه کرد. تفاوت این است که توییت کوت شده شامل تصویری از توییت اصلی و ری توییتی است که به شما امکان می دهد دیدگاه خود را در بالای توییت اصلی قرار دهید و هر دو را برای دنبال کنندگان خود منتشر کنید. بدین ترتیب، همه می توانند زمینه پشت توییت و ایده ی اصلی و سرچشمه ی دیدگاه شما را ببینند.

چگونه توییت را کوت کنیم؟

اگر قصد دارید توییت را به انضمام دیدگاه خود به اشتراک بگذارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

روی دکمه ری توییت در زیر توییت مدنظر کلیک و سپس Quote Tweet را انتخاب کنید.

اکنون دیدگاه خود را وارد کنید و سپس روی دکمه Tweet ضربه بزنید تا یک کوت از توییت مانند تصویر زیر توییت شود.

کوت و ریپلای چه فرقی با هم دارند؟

ریپلای همان نظر دادن یا کامنت گذاشتن است. زمانی که می خواهید نظر خود را درباره ی توییتی بیان کنید، به اصطلاح آن را ریپلای می زنید. ریپلای های توییت را در زیر آن می توان مشاهده کرد و خواند. در ابتدای مقاله، توضیح دادیم که وقتی توییتی را کوت می کنید، آن توییت به همراه نقل قول شما در پروفایل خودتان و تایم لاین کسانی که دنبالتان می کنند، مشاهده پذیر خواهد بود. همچنین، اگر کسی توییت اصلی را باز کند، با کلیک روی Quote Tweets می تواند تمام کوت های مشاهده پذیر آن توییت را ببیند.

اگر خواستید ویدئویی را در توییت ها یا ریپلای ها دانلود کنید، سری به مقاله دانلود ویدیو از توییتر با 5 روش مختلف برنید.

فرق کوت کردن و ری توییت در چیست؟

همان طور که دیدید، ری توییت  و کوت را از طریق آیکن ری توییت می توان انجام داد. ری توییت توییتی که انتخاب کرده اید، به همان شکل خود در پروفایلتان به نمایش در می آورد. کوت کردن توییت به شما امکان می دهد دیدگاه های خود را به آن اضافه کنید و حتی آن را تغییر دهید.

بنابراین، هنگامی که توییتی را کوت می کنید، معمولاً حس می کنید که باید در تأیید یا مخالفت با آن توییت نظر خودتان را نقل کنید یا شاید فقط بخواهید تجربه ای یکسان با محتوای آن توییت را با دنبال کنندگانتان به اشتراک بگذارید.

پرایوت کوت (Private Quote) در توییتر به چه معناست؟

پرایوت کوت زمانی است که حساب های خصوصی ای که آن را دنبال نمی کنید، توییت های شما را کوت کنند. این یعنی آن ها می توانند درباره ی توییتتان نظر بدهند، بدون اینکه شما بدانید چه می گویند.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *