ارائه ی خدمات ویژه به نابینایان طبق تفاهمنامه ی انجمن نابینایان ایران با آزمایشگاه فروردین

انجمن نابینایان ایران در راستای توسعه خدمات بیشتر به اعضای تحت پوشش خود، اقدام به انعقاد تفاهمنامه با آزمایشگاه فروردین که یکی از معتبرترین آزمایشگاه ها در سطح استان تهران است نمود.

بر اساس این تفاهمنامه که با مساعدت جناب آقای دکتر محمدرضا ونکی مدیر این آزمایشگاه صورت گرفت، انجام کلیه آزمایش ها و خدمات تحت پوشش آزمایشگاه فروردین برای نابینایان و خانواده های درجه 1 آنها با 20 درصد تخفیف انجام خواهد شد. انجام کلیه آزمایش ها بسته به انتخاب فرد می تواند در منزل وی یا در محل شعب آزمایشگاه فروردین انجام شود. برای حضور در منزل فرد نابینا یا خانواده های آنها وجهی از آنها دریافت نخواهد شد.

یکی دیگر از موارد مهمی که در این تفاهمنامه به امضا رسید، رایگان بودن کلیه خدمات تحت پوشش آزمایشگاه فروردین برای اعضای تحت پوشش انجمن به صلاحدید و با معرفی انجمن است. در این طرح، اعضای تحت پوشش انجمن که کارت عضویت داشته باشند و از طرف انجمن به آزمایشگاه فروردین معرفی شوند، کلیه آزمایش ها و خدمات درمانی آنها به رایگان انجام خواهد شد. طبیعتاً افرادی که بضاعت مالی کمتری دارند مشمول این بخش از تفاهمنامه می شوند. ارائه کارت عضویت انجمن که از اعتبار آن نگذشته باشد، شرط لازم برای استفاده از خدمات تفاهمنامه با آزمایشگاه فروردین است. طبق این تفاهمنامه، قرار است کارگاه های آموزشی مؤثری در حوزه خدمات مشاوره ای برای اعضای تحت پوشش انجمن و خانواده های آنها انجام شود. در ادامه، به برخی از مواد این تفاهمنامه اشاره می شود که در آن آزمایشگاه فروردین به عنوان طرف اول و انجمن نابینایان ایران به عنوان طرف دوم، اشاره شده است.

ماده 1 ارائه خدمات آزمایشگاهی از جمله پاتوبیولوژی، کلینیکال، تست های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی

ماده 2) تعهدات طرف اول

مواردی که آزمایشگاه نسبت به آن متعهد است:

بند-1. میزان 20 درصد از مبلغ فرانشیز(سهم بیمار) (شامل خود اعضای انجمن نابینایان و خانواده درجه یک بیمار) آزمایش به عنوان خیریه از مبلغ آزمایشات اعضای انجمن نابینایان ایران به عنوان تخفیف کسر می گردد.

بند-2. اعضای انجمن می توانند از بیمه های پایه و یا تکمیلی طرف قرارداد آزمایشگاه، برای دریافت خدمات استفاده نمایند.

بند-3. ارائه خدمات برای اعضای کم بضاعت به صلاح دید مدیریت انجمن و با معرفی نامه از طرف انجمن، به شکل رایگان انجام می شود.

بند-4. خدمات جانبی آزمایشگاه از جمله ارسال رایگان جواب، نمونه گیری رایگان در منزل، ارسال جواب از طریق تلگرام، ایمیل و وبسایت برای اعضای انجمن نیز ارائه می گردد.

بند-5. نمونه گیری در منزل و در محل انجام کار با هماهنگی قبلی (حداقل 24 ساعت قبل) انجام می شود.

بند-6. همکاری آزمایشگاه در برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی(که محل برگزاری کلاس ها، هماهنگی با کارشناس سخنران و پذیرایی بر عهده آزمایشگاه می باشد.)(ظرفیت کلاس 24 نفر)

بند-7. کلیه تست های تخصصی و فوق تخصصی به صورت اورژانسی انجام می پذیرد.

ماده 3) تعهدات طرف دوم

مواردی که انجمن نسبت به آن متعهد می باشد:

بند-1. اطلاع رسانی به اعضا و پزشکان همکار انجمن از نحوه همکاری فی مابین طرفین جهت ارائه خدمات.

بند-2. صدور کارت عضویت انجمن و یا معرفی نامه با مهر انجمن نابینایان ایران برای تمامی اعضا جهت سهولت در دریافت خدمات از آزمایشگاه.

بند-3. همکاری در برگزاری کلاس و کارگاه های آموزشی برای پزشکان و بیماران با توجه به شرایط موجود.

منصور شادکام در خصوص امضای این تفاهمنامه ارزشمند گفت: جا دارد از دکتر ونکی مدیر محترم آزمایشگاه فروردین تشکر کنم. ایشان در راستای مسئولیت اجتماعی، خدمات و امکانات ارزشمندی را در اختیار اعضای تحت پوشش انجمن و خانواده های آنها قرار دادند. جا دارد از تمامی کسانی که چنین امکاناتی برای آنها فراهم است به کمک ما بیایند و از نابینایان کشور در راستای مسئولیت اجتماعی حمایت کنند. وی از اعضای تحت پوشش انجمن تقاضا کرد نسبت به تمدید کارت عضویت انجمن که از اعتبار آن گذشته است و همچنین دریافت دارو کارت طبق تفاهمنامه با شرکت آبتین سلامت ایرانیان هر چه سریعتر اقدام کنند. یکی دیگر از شروط استفاده از خدمات آزمایشگاه فروردین از طرف انجمن، دریافت دارو کارت است که برای جزئیات آن می توانید با انجمن نابینایان ایران به شماره 22560060 تماس بگیرید.

منبع: انجمن نابینایان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *