آموزش تغییر دائمی منطقه ی گوگل پلی

در این آموزش خواهید خواند که چگونه می توان بدون نیاز به اضافه  کردن کارت بانکی، کشور گوگل پلی را به صورت دائم تغییر داد و به همه ی اپلیکیشن ها دسترسی پیدا کرد.

طی یک ماه اخیر کاربران ایرانی با مشکلات فراوانی برای دانلود از گوگل پلی مواجه شده بودند و حتی برای دانلود اپلیکیشن های ایرانی و داخلی با محدودیت رو به رو شدند. با پیگیری هایی که توسط ایمان رحمتی زاده مهندسی ایرانی گوگل انجام شد، این مشکل چند روز پیش رفع شد و مانند گذشته می توان به طیف محدودی از اپلیکیشن های گوگل پلی در ایران دسترسی داشت.

اما دو مورد از بزرگ ترین چالش های کاربران ایرانی در استفاده از فروشگاه نرم افزاری گوگل همچنان حل نشده است. یکی دسترسی بسیار محدود به برنامه ها و دوم شارژ نشدن اعتبار حساب با استفاده از گیفت کارت. برای مشکل اول یک راه حل از سال های گذشته وجود داشت که هم اکنون استفاده از آن امکان پذیر است و مورد دوم که مراحل بسیار دشوار و طولانی را باید پشت سر گذاشت و درصورت رعایت همه ی نکات با احتمال بسیار ضعیف موفق به انجام آن شد.

همان طور که می دانید، اکانت های گوگل که با IP ایران ساخته می شوند و یک گوشی اندرویدی به اکانت مرتبط می شود،  به صورت پیش فرض به صفحه ی گوگل پلی مربوط به ایران هدایت می شوند که طیف محدودی از اپلیکیشن ها (عموماً برنامه های داخلی) را نمایش می دهد و برای دانلود بسیاری از برنامه های دیگر پیام قرمز رنگ This item isn’t available in your region به جای گزینه ی دانلود نشان داده می شود.

برای تغییر کشور گوگل پلی یک روش متداول و عمومی وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از ابزارهای تغییر آی پی و پاک کردن کش گوگل پلی این کار را انجام دهد، اما مشکلی که وجود دارد این است که با بازگشت به IP اصلی، بلافاصله گوگل پلی به حالت پیشین بازمی گردد. بسیاری از کاربران تمایل دارند که این تغییرات به صورت دائم در اکانت گوگل پلی اعمال شود.

راهکار اصلی که برای تغییر منطقه وجود دارد این است که کاربران با اضافه کردن اطلاعات حساب بانکی یا کارت اعتباری، در گوگل پلی یا Google Pay پروفایل پرداخت خود را تشکیل دهد. با این کار بسته به مناطقی که کارت اعتباری یا حساب بانکی در آن ها قابل استفاده است، منطقه گوگل پلی به صورت دائمی تغییر می یابد. طی مدتی که کاربران برای دانلود از گوگل پلی با مشکل مواجه شدند با استفاده از این روش توانستند منطقه را تغییر داده و مشکل را برطرف کنند.

با این حال تغییر منطقه به این روش اگر فردی حساب یا کارت اعتباری معتبر نداشته باشد، باید مشخصات یک کارت اعتباری جعلی را وارد کند که در اغلب موارد گوگل ممکن است حین وارد کردن متوجه جعلی بودن آن شده و از پذیرش آن جلوگیری کند. اگر گوگل به این پی ببرد که برای چند بار مشخصات نامعتبر وارد کرده اید، برای مدتی موقت یا حتی دائم ممکن است حتی از وارد کردن مشخصات یک کارت اعتباری واقعی توسط شما نیز جلوگیری کند.

بنابراین حتی اگر سعی دارید با این روش منطقه گوگل پلی را تغییر دهید، باید به دنبال بین نامبر (BIN Number) هایی بگردید که تنها برای استفاده از اشتراک تریال اپلیکیشن ها در گوگل  پلی کار می کنند و مدت زیادی از انتشار آن ها نگذشته باشد. اما خوشبختانه راه حل های دیگری برای این کار وجود دارد که حتماً لازم نیست که یک شماره کارت به حساب اضافه کنید. در این مطلب شما را با دو روش برای تغییر منطقه گوگل پلی به صورت دائمی آشنا خواهیم کرد.

تغییر منطقه گوگل پلی با استفاده از امکان Private DNS در اندروید

یکی از قابلیت های بسیار کاربردی که طی چند سال اخیر به اندروید و سیستم عامل های مختلف اضافه شده، پشتیبانی از قابلیت Private DNS است. به صورت پیش فرض درخواست های DNS رمزگذاری نمی شوند و بدین ترتیب درخواست ها بین کلاینت ارسال کننده و سرورهای پاسخ دهنده خصوصی نبوده و درمعرض دید هستند. این باعث می شود که امکان حمله، نفوذ و دستکاری یا هرنوع خرابکاری دیگر برای هکرها فراهم باشد.

به کمک Private DNS که به دوشکل DoT و DoH ارائه می شود درخواست ها از با استفاده از دو پروتکل TLS یا HTTPS از یک کانال رمزنگاری شده عبور کرده و از آسیب پذیری در امان می مانند. برخی از ارائه دهندگان با ارائه ی DNS مبتنی بر نام هاست (hostname) امکان استفاده از DNS خصوصی در اندروید را آسان تر کرده اند و می توان از آن ها استفاده کرد.

حال برخی ارائه دهندگان DNS سازوکاری برای هدایت درخواست هایی که به سمت برخی از سایت های خاص از جمله سایت هایی که دسترسی به آن ها از برخی کشورها منع شده است پیاده کرده اند و هنگامی که کاربر می خواهد یک سایت تحریم شده را باز کند، آن دسته از درخواست های DNS به صورت هوشمند به سمت سروری که در کشور تحریم نشده قرار دارد هدایت می شود، از این رو سایتی که دارای محدودیت است نمی تواند به آی پی و DNS اصلی پی ببرد.

در این روش با استفاده از DNSهای یکی از سرویس های داخلی به نام «شکن» و تنظیم آن در گوشی های اندرویدی می توان به سایر برنامه های گوگل پلی دسترسی پیدا کرد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

به تنظیمات گوشی رفته و در بخش جستجو،  Private DNS را تایپ کنید و روی نتیجه ضربه بزنید.

روی Private DNS ضربه بزنید و در پنجره ی بازشده، گزینه ی Private DNS provider hostname را انتخاب و آدرس free.shecan.ir را وارد کنید. در پایان روی Save کلیک کنید.

به صفحه اصلی گوشی برگردید و روی آیکون گوگل پلی نگه دارید و App info را انتخاب کنید.

از پایین صفحه گزینه  Force Stop را انتخاب و روی OK ضربه بزنید.

در همین صفحه وارد قسمت Storage شده و روی Clear cache در پایین صفحه ضربه بزنید. در گوشی های شیائومی در پایین صفحه روی Clear data زده و Clear cache را انتخاب کنید.

اکنون با باز کردن گوگل پلی منطقه ی آن نیز تغییر خواهد کرد و می توانید به برنامه های بیشتری دسترسی داشته باشید.

نکته: معمولاً منطقه گوگل پلی در این روش به ایالات متحده تغییر می کند، با این حال ممکن است منطقه به کشورهای دیگری تغییر یابد.

تغییر منطقه گوگل پلی با استفاده از برنامه Google Rewards

یکی دیگر از روش ها برای تغییردادن منطقه گوگل پلی به صورت دائمی، استفاده از برنامه Google Opinion Rewards، یکی از برنامه های گوگل است که کاربران با پاسخ به پرسشنامه ها و نظرسنجی هایی که گوگل معمولاً برای بهبود خدمات و محصولات خود از آن ها استفاده می کند، می توانند امتیاز و پاداش دریافت کنند و آن ها را به اعتبارات گوگل پلی تبدیل کرده یا حتی به حساب بانکی خود منتقل کنند.

با استفاده از این برنامه می توانید بدون نیاز به وارد کردن کارت اعتباری،  پروفایل خود در گوگل پلی را ثبت و منطقه ی آن را به صورت دائمی تغییر دهید. برای این کار لازم است فقط کشور، کدپستی، رنج سنی و جنسیت را وارد کنید. با این کار نیز منطقه گوگل پلی تغییر می یابد. البته تغییر منطقه تنها با ورود برخی از کدهای پستی خاص امکان پذیر است.

برای این کار ابتدا این برنامه را از گوگل پلی دریافت کنید. اما حتماً توجه داشته باشید که از قبل با استفاده از ابزارهای تغییر IP معتبر که مشکلاتی از جمله DNS Leak یا WebRTC Leak نداشته باشند، موقعیت را روی انگلستان (United Kingdom) تغییر دهید.

پس  از نصب برنامه، آن را اجرا کرده و روی Get started ضربه بزنید.

در قسمت Location history گزینه ی No, thanks را انتخاب کنید.

روی گزینه سه خط در بالا ضربه زده و Settings را انتخاب کنید.

گزینه ی Profile را انتخاب کنید.

در منوی بازشده کشور را روی United Kingdom قرار دهید، در قسمت Postcode، عبارت IM9 3DB را وارد کنید. در فیلدهای بعدی سن و جنسیت خود را تعیین و زبان را English انتخاب کنید، سپس روی Complete ضربه بزنید.

در ادامه از شما خواسته می شود تا با قوانین موافقت کنید که برای این کار روی Accept ضربه بزنید.

چند دقیقه صبر کنید تا پروفایل شما ساخته شود. پس از تکمیل این فرایند، منطقه گوگل پلی شما به انگلستان تغییر پیدا خواهد کرد.

توجه داشته باشید که حتماً از کد پستی مذکور در بالا استفاده کنید، درغیر این  صورت منطقه تغییر پیدا نخواهد کرد. اگر موفق به انجام این کار نشدید می توانید با استفاده از ابزارهای تولید مشخصات جعلی یا با استفاده از Google Maps، کد پستی شهرهای واقع در اروپا را امتحان کنید. یادآور می شویم که هر کد پستی امکان تغییر منطقه ندارد بنابراین باید کدهای مختلف را آزمایش کنید تا به نتیجه برسید.

پرسش های متداول

خطای This item isn’t available in your country در گوگل پلی چیست و چرا باید منطقه گوگل پلی را تغییر داد؟

این خطا به این معنی است که کاربران نمیتوانند برنامه هایی که این خطا را نشان می دهد نصب کنند. این پیغام به دلیل تحریم ها در ایران در مورد بسیاری از برنامه ها در گوگل پلی مشاهده می شود و راه حل آن این است که منطقه گوگل پلی را باید به کشوری دیگر تغییر دهید تا امکان نصب برنامه های تحریم شده وجود داشته باشد.

سریع ترین و آسان ترین روش تغییر کشور در گوگل پلی چیست؟

برای تغییر کشور گوگل پلی کافی است در گوشی اندروید، تنظیمات را باز کرده و Private DNS را جستجو کنید. پس از باز کردن آن در قسمت Private DNS provider hostname آدرس free.shecan.ir را وارد و روی Save بزنید. برنامه گوگل پلی را Force Stop و Clear cache کنید و از این پس به همه ی برنامه ها دسترسی داشته باشید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *