رونمایی از اثر گویاسازی شده ی خطبه ی غدیر برای نابینایان در جشن دانشگاه تهران

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران از رونمایی از اثر گویاسازی شده خطبه غدیر برای نابینایان همزمان با جشن عید غدیر که ۲۶ تیر ماه با حضور اندیشمندان و متفکران دینی و دانشگاهیان برگزار می شود، خبر داد و گفت: موزه میراث تاریخی نیز با موضوع عید غدیر در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد این دانشگاه افتتاح می شود.

دکتر فاطمه ثقفی با اعلام این خبر گفت: همزمان با جشن غدیر در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، بخش نسخ خطی، کتاب های چاپ سنگی و منابع تاریخی غیر کتابی بسیار قدیمی مرتبط با غدیر در موزه نمایشگاهی کتابخانه مرکزی رونمایی می شود.

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران افزود: گنجینه ای از نمونه نسخ خطی، کتاب های چاپ سنگی، کتاب های فارسی و لاتین، پایان نامه و گزارش علمی و منابع غیرکتابی مرتبط با غدیر در دهه ولایت در نمایشگاهی در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد به نمایش گذاشته شده است و در معرض دید شرکت کنندگان در جشن غدیر قرار دارد.

وی همچنین از برپایی نمایشگاهی از آثار علامه امینی نویسنده کتاب الغدیر در سه ویترین در طبقه اول کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران خبر داد.

ثقفی از گویاسازی خطبه غدیر به همت تلاشگران استودیوی ضبط و گویاسازی کتاب برای نابینایان در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران خبر داد و گفت: خطبه غدیر به صورت صوتی به زبان های فارسی و عربی برای نابینایان آماده شده است که در جشن عید غدیر رونمایی خواهد شد و لوح فشرده این اثر به دانشجویان، اساتید و کارکنان و یا اعضای خانواده ایشان که نابینا و کم بینا هستند، اهدا می شود.

عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران افزود: با پیگیری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، اثر گویاسازی شده خطبه غدیر برای نابینایان ثبت ملی می شود.

به گفته رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، گویاسازی فایل صوتی خطبه غدیر به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی، چینی، کره ای و ژاپنی نیز با همکاری مشترک دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برنامه ریزی شده است.

ثقفی از دعوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رؤسای کتابخانه ملی، کتابخانه مجلس، کتابخانه آستان قدس و سایر کتابخانه های بزرگ کشور، معاون آموزشی و مسئولان ارشد وزارت علوم، جمعی از سفرای کشورهای اسلامی، جمعی از اعضای هیأت علمی و پژوهشگران مراکز آموزشی و پژوهشی تهران در جشن عید غدیر که ۲۶ تیر ماه در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار می شود، خبر داد و یادآور شد: همه دانشجویان، اساتید و کارکنان به همراه خانواده هایشان در این جشن دعوت هستند.

وی افزود: این جشن فرصتی است تا ماجرای غدیر را به زبان ساده به کودکان منتقل کنیم؛ از این جهت حدود ۵۰ عنوان کتاب کودکانه آماده شده که در عید غدیر (عید ولایت) به کودکانی که در این جشن شرکت می کنند، هدیه داده می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، جشن عید غدیر روز یکشنبه، ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می شود. این جشن به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران پخش خواهد شد.

منبع: ایسنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *