آموزش دانلود ویدئو های یوتیوب به صورت صوتی

اگر کاربر شبکه یوتیوب باشید تا به حال به این نتیجه رسیده اید که می توان از این بستر به عنوان ابزاری مناسب برای یادگیری یا سرگرم شدن استفاده کرد. طبیعتاً خیلی وقت ها ممکن است با ویدئویی مواجه شوید که ارزش نگهداری دارد و دلتان بخواهد آن را در آرشیو شخصی برای خودتان حفظ کنید. برای بسیاری از ما تصویر فایل ها معمولاً اهمیتی ندارد و ترجیحمان نگه داشتن دانلودی های یوتیوب به صورت صوتی است. این کار باعث می شود حجم کمتری از حافظه گوشی یا رایانه مان هم اشغال شود. از این رو در این نوشته بنا داریم ابزاری را با شما به اشتراک بگذاریم که امکان دانلود از یوتیوب به صورت صوتی را فراهم می کند.

در گام نخست باید URL یا نشانی فایل یوتیوب را به دست آورید. برای این کار، ویدئو را پخش کنید و با فشردن کلید های Alt + D به نوار آدرس رفته و آن را کپی کنید. سپس وارد سایت YouTube to MP3 Converter شوید.

لینک URL ویدئوی یوتیوب را در کادر ویرایشی که به همین منظور تعبیه شده وارد کنید و روی کلید Go کلیک کنید:

پس از چند لحظه، ویدئوی یوتیوب مورد نظر شما در این صفحه لود می شود. از منویی که در پایین کادر ویرایش ظاهر می شود، ، فرمت فایل MP3 و کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید:

در بازبینی فرمت ها خواهید دید که  شما گزینه های انتخابی زیادی مانند ۶۴kbps MP3 و ۱۲۸kbps MP3 و ۱۹۲kbps MP3 و ۲۵۶kbps MP3 و ۳۲۰kbps MP3 دارید. این یک قاعده کلی است که هرچقدر نرخ بیت بیشتر باشد؛ کیفیت صدا بهتر خواهد شد. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که هر چقدر نرخ بیت پایین تر باشد؛ فایل MP3 کوچک تر است.

بنابراین، شما باید میان کیفیت صدا و حجم فایل یکی را انتخاب کنید و سراغ بهترین گزینه بروید. البته به نظر می رسد فایل هایی که از این طریق دانلود می کنید، نهایتاً با همان نرخ ۱۲۸ هم از نظر کیفی کاملاً رضایتبخش خواهد بود. این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر ویدئوی مورد نظرتان فاقد موزیک است، (مثلاً فایل آموزشی یا سخنرانی) می توانید از نرخ های کمتر هم استفاده کنید. وقتی کیفیت و فرمت فایل خود را انتخاب کردید؛ خیلی ساده دکمه کانورت (convert) را پیدا کنید و با فشردن دکمه فاصله آن را فعال کنید.

باید لحظاتی منتظر بمانید تا پروسه تبدیل کامل شود. سپس، سه گزینه پیش روی شما قرار می گیرد. گزینه اول که Download و برای دانلود فایل صوتی روی دستگاه محلی شما است.

گزینه دوم یک کد QR یکتا برای شما تولید می کند تا بتوانید با اسکن آن، به طور مستقیم فایل صوتی MP3 را پخش و گوش کنید:

گزینه سوم هم اجازه می دهد فایل صوتی را روی حساب کاربری دراپ باکس خود ذخیره کنید.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 9 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *