کتاب جاذبه های گردشگری استان البرز به خط بریل برای نابینایان منتشر شد

شهردار گرمدره از چاپ کتاب‌ جاذبه های گردشگری مختص نابینایان برای نخستین بار در کشور خبر داد.

عباس دادخواه در جمع خبرنگاران گفت: کتاب راهنمایی جاذبه های گردشگری استان البرز  ویژه نابینایان و کم بینایان به همت خانه مطبوعات این استان و همکاری شهرداری گرمدره به زودی تدوین و چاپ می شود.

دادخواه با بیان اینکه توجه به نابینایان که قشری از جامعه هستند و از این‌رو باید از  امکانات سایر اقشار نیز برخوردار شوند، اظهار داشت: این کتاب‌ با توجه به اهمیت مقوله گردشگری و در راستای ارتقای سطح سواد نابینایان در حوزه گردشگری تهیه شده است.

شهردار گرمدره بیان کرد: سالانه میلیون ها گردشگر با ورود به البرز از مناطق مختلف این استان کم وسعت دیدن می کنند، جاذبه های طبیعی و تاریخی ارزشمندی در گوشه گوشه استان مانند مراورید در صدف نهفته شده اما دیدن این جاذبه های زیبا با خطرات جاده ای و نبود امکانات ریسک گردشگری را در البرز بالا برده است.

وی یادآور شد: کلاه فرهنگی، باغ تالارها، گل فروشی ها ، صنایع دستی جم ، پیاده راه از جمله مکان های گردشگری گرمدره هستند که در این کتاب معرفی شده اند.

دادخواه تصریح کرد: تعداد ۲۰۰  نسخه از کتاب‌ به خط بریل برای افراد نابینا و کم بینا آماده شده است و پس از چاپ  چندین نسخه در مراکز کتابخانه‌ها و مدارس نابینایان استان ارسال خواهد شد  و افرادی که دارای سواد خواندن و نوشتن خط بریل و هشت کلاس سواد باشند، می‌توانند از این کتاب‌ استفاده کنند.

منبع: ایلنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *