رانندگانی که از تابلوی ایست عصای سفید عبور کنند صد هزار تومان جریمه می شوند

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه دارد و ضروری است رانندگان نسبت به رعایت حقوق نابینایان توجه داشته باشند.

سرهنگ محمدرضا محمدی با اشاره به لزوم ساماندهی معابر شهری و مناسب سازی این فضاها برای تردد همه اقشار جامعه اظهار داشت: از نهادهای ذی ربط درخواست می شود نسبت به این امر توجه لازم را داشته باشند. وی با بیان اینکه پلیس راهور حامی معلولان برای تردد در سطح شهر است، ابراز داشت: از این رو حمایت جدی خود از قانون عصای سفید را اعلام می کنیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه چنانچه فرد نابینا عصای خود را به رانندگان نشان دهد به منزله ایست برای راننده محسوب می شود، اضافه کرد: راننده ملزم به ایست کامل تا عبور فرد نابینا است، در غیر این صورت در هر شرایطی که راننده با فرد نابینا برخورد کند مقصر شناخته می شود. وی ادامه داد: رانندگان در صورت تخلف و عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه خواهند شد. سرهنگ رضایی تصریح کرد: همه کسانی که از ویلچر استفاده می کنند، عابر پیاده محسوب می شوند و رانندگان با نزدیک شدن به آنان ملزم به رعایت سرعت مطمئنه هستند و چنانچه راننده ای با عابر ویلچر سوار برخورد کند مقصر شناخته می شود.

منبع: مهر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − نه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *