تلگرام با قابلیت حذف خودکار پیام ها و شکل جدیدی از گروه ها به روز شد

تلگرام با ویژگی های جدیدی از جمله حذف خودکار پیام ها برای همه چت ها، تعیین تاریخ انقضا برای لینک های دعوت و ویژگی «Broadcast Groups» برای داشتن گروه هایی با تعداد نامحدود اعضا بروز شد.

حذف خودکار پیام ها در تلگرام از مدت ها قبل در بخش چت های محرمانه در دسترس قرار داشت. در آخرین بروز رسانی، تایمر حذف خودکار پیام را می توان برای همه چت های تلگرام فعال کرد. در نتیجه پیام ها به صورت خودکار برای همه چت ها بعد از گذشت 24 ساعت یا هفت روز حذف می شوند.

کاربران به منظور فعال کردن این قابلیت، کافی است پیام مربوطه را انتخاب کرده، گزینه select و سپس Clear chat را انتخاب کرده و درنهایت گزینه Auto-Delete را فعال کنند. ویژگی حذف خودکار فقط پیام هایی که بعد از تنظیم تایمر ارسال شده باشند را به صورت خودکار حذف می کند. شمارش معکوس برای حذف پیام از زمان ارسال پیام در نظر گرفته می شود و زمان مشاهده پیام را لحاظ نمی کند.

به علاوه ابزار جدیدی نیز در صفحه اصلی تلگرام اضافه شده است که پیش نمایشی از پیام های اخیر را نشان می دهد. ابزارک کوچکی نیز نام و عکس پروفایل دوستان تلگرامی که اخیرا با آنها چت کرده اید را نشان می دهد.

در نسخه جدید تلگرام، قابلیت های جدیدی نیز به گروه های چت این پیام رسان اضافه شده است. گزینه Broadcast Groups به گروه های با تعداد اعضای بیشتر از 200 هزار عضو اجازه می دهد تعداد نامحدودی عضو داشته باشند. با فعال کردن گزینه Broadcast Group ، فقط ادمین های گروه می توانند به گروه پیام ارسال کنند ، اما اعضا نیز می توانند به چت های صوتی بپیوندند. تلگرام می گوید این قابلیت جدید برای گره های بزرگ بسیار مناسب است و کاربران می توانند در برخی جلسات مصاحبه، جهت انتشار برخی خبرها یا جلسات آنلاین از آن استفاده کنند.

یکی دیگر از قابلیت های جدید تلگرام،  این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا لینک های دعوت را به گونه ای ارسال کنند که پس از پیوستن تعداد مشخصی عضو یا گذشت بازه زمانی خاصی (یا هر دو مورد) منقضی شوند. لینک های دعوت روشی مناسب برای دعوت افراد به گروه های مختلف است. لینک های دعوت را می توان به کد QR قابل اسکن نیز تبدیل کرد. بروزرسانی جدید به مدیران اجازه می دهد از تعداد اعضای اضافه شده از طریق هر لینک دعوت مطلع شوند؛ بدین ترتیب مشخص می شود که از طریق کدام کانال می توان کاربر بیشتری جذب کرد.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *