کتاب صوتی سرباز وطن” برای سوادآموزان و نابینایان در شهرکرد منتشر شد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از تهیه و انتشار کتاب صوتی”سرباز وطن” مختص سوادآموزان و نابینایان سراسر کشور در این استان خبر داد.

رهدار براتی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تهیه و تدوین کتاب سرباز وطن از سوی نهضت سوادآموزی استان به معاونت سوادآموزی نهضت سوادآموزی کشور پیشنهاد داده شد، افزود: این کتاب با همکاری کارگروه تالیف معاونت سوادآموزی استان های خراسان شمالی، سمنان، چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، قم، خراسان رضوی و جنوبی برای استفاده سوادآموزان تهیه و تدوین شد و هم اکنون با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در قالب کتاب صوتی منتشر شد.

وی اظهار داشت: این کتاب در سه فصل آشنایی با زندگی سردار شهید قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت، ویژگی های اخلاقی و رفتاری سردار از نگاه مقام معظم رهبری و وصیت نامه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تهیه شده است.

براتی در ادامه از راه اندازی نخستین مرکز یادگیری محلی سوادآموزان مناطق عشایری استان خبر داد و گفت: این مرکز با هدف ارائه خدمات آموزشی پایه و تکمیلی و آموزش های پس از سواد آموزی  و آموزش مهارت زندگی فعال شده است.

به گفته وی، در این مرکز علاوه بر نیاز سنجی آموزشی در زمینه مهارت های اساسی زندگی، حقوق شهروندی و مهارتهای زندگی و اجتماعی نیز ارائه می شود.

بیش از ۹۴ درصد جمعیت هدف ۱۰ تا ۴۹ سال استان باسواد هستند.

منبع: ایرنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *