آموزش حذف حساب کاربری واتساپ در iOS و اندروید

در صورتی که به دنبال آموزش قدم به قدم حذف حساب کاربری واتساپ در iOS و اندروید می گردید، در ادامه ما را همراهی کنید. حذف واتساپ با چند قدم ساده امکان پذیر است.

اگر به دلیل سیاست های جدید واتساپ (WhatsApp) در زمینه ی حریم خصوصی تصمیم  گرفته اید حساب کاربری تان در این پیام رسان را حذف کنید، نمی توانیم شما را سرزنش کنیم. امروزه، پیام رسان های متعددی مشغول فعالیت هستند که اکثر آن ها قابلیت های متنوعی دارند؛ با این حال، پیشنهاد می کنیم پیش از مهاجرت به پیام رسانی جدید، حتما حساب کاربری واتساپ را کاملا حذف کنید. اگر به دنبال راهکاری برای حذف حساب کاربری واتساپ می گردید، مراحل ذکرشده در این مطلب را قدم به قدم انجام دهید.

بر اساس مقاله ی Android Authority، پس از حذف حساب کاربری واتساپ، دستتان برای مهاجرت به پیام رسان های جدید باز است. در چند وقت اخیر، تلگرام و سیگنال بیشتر از پیام رسان های دیگر در کانون توجه قرار گرفته اند و گزینه های مناسبی به نظر می رسند.

صرفا یک راه برای حذف حساب کاربری واتساپ وجود دارد و به منظور انجامش به گوشی هوشمند خود نیاز پیدا خواهید کرد. این یعنی نمی توانید با استفاده از نسخه ی تحت وب واتساپ،  حساب کاربری این پیام رسان را حذف کنید. حساب کاربری واتساپ را در زمانی بسیار کوتاه می توان حذف کرد.

حذف حساب واتساپ روی سیستم  عامل های iOS و اندروید تفاوت هایی جزئی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

۱. اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی باز کنید.

۲. در اندروید، روی آیکون سه نقطه ی موجود در بخش بالا سمت راست کلیک کنید. با این کار، منو کوچکی باز خواهد شد. سپس در منو کشویی بازشده، گزینه ی Settings را انتخاب کنید.

در iOS، روی گزینه ی Settings ضربه بزنید که در بخش پایین سمت راست صفحه، با آیکون چرخ دنده دیده می شود.

۳. وارد بخش Account شوید. در اندروید، بخش Account دقیقا زیر نامتان در صفحه ی تنظیمات قرار گرفته است. در iOS، بخش Account سومین گزینه ی صفحه ی تنظیمات محسوب می شود.

۴. گزینه ی Delete my account، آخرین گزینه ی موجود در صفحه ی تنظیمات (در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS) را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

۵. شماره موبایل خود را وارد کنید و روی گزینه ی Delete my account ضربه بزنید.

۶. در این مرحله، دلیل حذف حساب کاربری واتساپ را اعلام کنید. در اندروید، یکی از گزینه های منوی کشویی را انتخاب کنید. در iOS، متنی به دلخواه بنویسید.

۷. درنهایت، روی گزینه ی قرمزرنگ Delete my account ضربه بزنید تا حساب کاربری تان در واتساپ برای همیشه حذف شود.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شش =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *