چرا ریستارت کردن کامپیوتر بسیاری از مشکلات آن را حل می کند

در مواقعی که کامپیوتر یا یک وسیله ی الکترونیکی هنگ می کند و هیچ واکنشی نشان نمی دهد، یکی از راه حل های ممکن، راه اندازی مجدد آن است. اما چه دلیلی باعث می شود تا ری استارت کردن دستگاه ها بسیاری از مشکلات آن ها را برطرف کند؟

می توان گفت که راه اندازی مجدد یک وسیله ی الکترونیکی، ساده ترین روش برای حل بسیاری از مشکلات آن محسوب می شود و در بسیاری از موارد و برای طیف وسیعی از دستگاه ها، کارساز است. بسیاری از مواقع، هنگامی که در کامپیوتر یا هر دستگاه الکترونیکی که داریم، با مشکلی رو به رو می شویم، اولین توصیه ی پشتیبانی فنی این است که «سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید.» این توصیه به این دلیل است که در ۸۰ الی ۹۰ درصد مواقع، بسیاری از مشکلات یک دستگاه را با یک راه اندازی مجدد ساده می توان برطرف کرد.

این راه حل ساده، چنان در اعماق ذهن ما حک شده است که عکس العملی فوری در این مواقع محسوب می شود. حتی فردی باتجربه و فنی نیز در این مواقع، به شما پیشنهاد می کند که دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. در بسیاری از مواقع ممکن است افراد هیچ اطلاع و پیش زمینه  ای از اینکه چه اتفاقی برای آن دستگاه الکترونیکی افتاده است، نداشته باشند؛ اما معتقدند که راه اندازی مجدد دستگاه، می تواند مشکل را به نوعی برطرف کند.

سوالات بسیاری را می توان در این زمینه مطرح کرد. برای مثال، چرا راه حل راه اندازی مجدد دستگاه بسیار رایج است؟ چه چیزی در مورد دستگاه های الکترونیکی وجود دارد که راه اندازی مجدد را بسیار مؤثر می کند؟ چرا در زمان روشن بودن دستگاه نمی توان این مشکلات را برطرف کرد؟ در مقاله ی پیش رو سعی شده علت این موضوع مشخص شود که چرا در بسیاری از مواقع، خاموش و روشن کردن یک دستگاه الکترونیکی در برطرف شدن مشکل آن دستگاه نقش دارد؟

در ۸۰ الی ۹۰ درصد مواقع، بسیاری از مشکلات دستگاه الکترونیکی را با یک راه اندازی مجدد ساده می توان برطرف کرد

علت اصلی نیاز هر دستگاه الکترونیکی به راه اندازی مجدد را، اغلب می توان به خطای انسانی نسبت داد. کامپیوترها و تمام برنامه ها و دستگاه های الکترونیکی توسط انسان ها نوشته و طراحی شده اند. اگر انسان خطاپذیر است، چرا چیزهایی که خلق کرده، باید بدون شکست باشند؟ همه ی ساخته های بشر ظرفیت داشتن نقص را دارند و با افزایش پیچیدگی کامپیوترها و دستگاه های الکترونیکی، تعداد نقص های آن ها نیز افزایش یافته است.

راه اندازی مجدد چگونه نشت حافظه را برطرف می کند؟

دلیل عمده ای که باعث می شود با راه اندازی مجدد دستگاه، بسیاری از مشکلات آن برطرف شود، این است که که این اقدام، حافظه ی موقت دستگاه (RAM) را پاک می کند. RAM یا Random Access Memory گونه ای از حافظه برای ذخیره سازی داده ها است که اجازه می دهد فایل ها در مدت زمانی کوتاه نوشته و خوانده شوند؛ بدون اینکه در این خواندن و نوشتن، تقدم و تأخر زمانی اهمیتی داشته باشد.  RAM به سیستم عامل اجازه می دهد  با سرعت بالا به داده های مورد نیاز دسترسی داشته باشد و به همین دلیل، تأثیر بالایی بر سرعت عملکرد سیستم دارد.

نکته ی دیگری دررابطه با RAM که به این مبحث مرتبط می شود، این است که تمامی داده های ذخیره شده  روی آن، به عنوان یک حافظه ی موقتی، پس از هر بار راه اندازی دوباره ی سیستم عامل پاک می شوند. برای مثال، ممکن است که هنگام کار با کامپیوتر بسیاری از برنامه ها را باز و بسته کنید و به این دلیل، لاگ ها و کش های موقتی زیادی در پردازش های پس زمینه ایجاد شود که شما از وجود آن ها باخبر نیستید. درنتیجه، برنامه هایی که نیاز به مقدار زیادی از یک منبع قابل دسترسی دارند، بیش از همه در حافظه ی RAM ذخیره می شوند و آن را درگیر می کنند.

وقتی RAM دیگر کشش درگیر شدن را نداشته باشد، نشت حافظه رخ می دهد و این مسئله به کند شدن سرعت و ظهور انواع مختلف خطاها در سیستم شدت می بخشد. حال تصور کنید، هنگام راه اندازی مجدد رایانه و با قطع شدن برق، تمام برنامه ها متوقف می شوند و حافظه ی RAM نیز پاک می شود. با انجام دادن این کار، سیستم شما شروعی دوباره خواهد داشت.

باید توجه داشت که عده ای از کاربران از ویژگی شروع سریع (Fast Startup) در ویندوز ۱۰ استفاده می کنند. با استفاده از این گزینه، سیستم مجدداً راه اندازی نمی شود و برای بهره بردن از مزایای راه اندازی مجدد، حتما باید سیستم را Restart کرد.

صفحه ی آبی مرگ

مثالی از مسئله ی رایج و مهم در رایانه های ویندوزی، «صفحه ی آبی مرگ» است. اشکال در عملکرد سخت افزار، موجب ظاهر شدن صفحه ی آبی مرگ می شود که آن را به اختصار BSOD می نامند. در این شرایط اتفاقی می افتد که به دنبال آن، سیستم ویندوز قادر نیست تا مشکل را با درایور سخت افزار حل کند؛ بنابراین فقط متوقف شده و این توقف ناگهانی منجر به ظهور صفحه ی آبی مرگ در ویندوز می شود. در این مرحله هیچ بازگشتی وجود ندارد و تنها گزینه ای که می توان برای حل مشکل از آن استفاده کرد، راه اندازی مجدد سیستم است که خود کامپیوتر نیز آن را پیشنهاد می کند. صفحه ی آبی مرگ در پی بروز خطای توقف رخ می دهد. این مشکل بحرانی موجب کرش کردن ویندوز و توقف فعالیت آن می شود. تنها راه حل ویندوز در این نقطه ریستارت کردن سیستم است. این خطا ممکن است منجر به از دست رفتن داده ها شود؛ زیرا برنامه ها فرصتی برای ذخیره ی داده ها ندارند.

یک مثال متداول دیگر به مسئله ی گرافیکی مرتبط می شود. توقف کار درایور گرافیک در ویندوز XP باعث از کار افتادن کامپیوتر می شد. با این حال، درصورت توقف کار درایور گرافیک در ویندوز ۸ یا ۱۰، برای یک ثانیه متوجه از دست دادن تصویر می شوید و سپس می توانید همه چیز را به حالت عادی بازگردانید. درواقع، در نسخه های جدید ویندوز، دسکتاپ ویندوز جلوه های گرافیکی جذاب خود را برای چند لحظه قبل از بازیابی مجدد از دست می دهد و در پشت صحنه، ویندوز در حال راه اندازی مجدد درایور گرافیک دارای اختلال است.

علاوه بر کامپیوترها، مشکلات بسیاری از دستگاه ها مانند مودم و تلویزیون هوشمند نیز با راه اندازی مجدد حل می شود

البته که راه اندازی مجدد فقط به کامپیوترها محدود نمی شود و حتی تلویزیون شما ممکن است مانند یک کامپیوتر، به راه اندازی مجدد احتیاج داشته باشد. جادوی راه اندازی مجدد در اکثر دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن اندروید، روتر وای فای، DVR ها، مودم ها، سیستم های امنیتی خانگی، دوربین های دیجیتال و حتی نرم افزارهایی که روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شوند نیز، قابل استفاده است.

به عنوان مثال روتر WiFi شما مانند رایانه با نرم افزار اجرا می شود. یک چرخه ی برق، یعنی خاموش کردن روتر به مدت حداقل ۳۰ ثانیه، حافظه ی پنهان آن را پاک کرده و نرم افزار را دوباره تنظیم می کند. در گذشته، مرورگر فایرفاکس، یکی از دلایل اصلی نشت حافظه در رایانه های شخصی بود. با گذشت زمان، فایرفاکس اغلب بیشتر و بیشتر در مصرف حافظه نقش دارد و همچنان نیز، نقش آن پررنگ تر می شود و سرعت آن بیشتر کاهش می یابد. بستن فایرفاکس و راه اندازی مجدد آن باعث می شود تمام حافظه ی  قبلی این مرورگر پاک شود و مجددا از نو آغاز شود. در تمام موارد، یک راه اندازی مجدد، وضعیت فعلی نرم افزار را از بین می برد و هر کدی که در وضعیت نامناسبی گیر افتاده باشد نیز، پاک خواهد شد. هنگام راه اندازی مجدد، رایانه یا دستگاه، سیستم عامل را از نو بالا می آورد و تمام نرم افزار ها از اول راه اندازی مجدد خواهد شد. بیشتر کتابچه های راهنمای دستورالعمل دستگاه های الکترونیکی، از راه اندازی مجدد یا تنظیم مجدد دستگاه به عنوان راه حلی برای عادی شدن عملکرد آن یاد می کنند.

این مشکلات حتی برای وسایل الکترونیکی پیچیده تری مانند تلسکوپ فضایی هابل نیز، اتفاق می افتد. با این حال، راه اندازی های مکرر یک دستگاه ، احتمالاً نشانه ی یک مشکل بزرگ تر است. در نظر داشته باشید که نیاز به راه اندازی مجدد هر دستگاه الکترونیکی در بعضی از مواقع کاملا طبیعی است، خصوصاً اگر کارهایی را انجام داده باشید که نیاز به تعامل بسیاری با سیستم عامل دارد؛ مانند به روزرسانی درایورها، نصب به روزرسانی ها یا نصب مجدد نرم افزار.

با این حال، اگر شما به طور مداوم نیاز به راه اندازی مجدد داشته باشید، احتمالا وسیله ی الکترونیکی شما با مشکلاتی مواجه شده است که با راه اندازی مجدد فقط به طور موقت رفع می شود. در این شرایط ممکن است به راه حل قوی تری احتیاج پیدا کنید؛ زیرا ممکن است یک سخت افزار از کار افتاده باشد، فایل های مهم ویندوز خراب شده یا ممکن است سیستم شما به یک بدافزار آلوده باشد. در این شرایط، لازم است که روش های دیگری را نیز برای عیب یابی دستگاه مورد نظر امتحان کنید.

در بسیاری موارد که ویندوز به کندی اجرا می شود، بیشتر کاربران تمایل دارند سیستم را در حالت خواب قرار دهند. در این شرایط، رایانه برای روزها یا هفته ها خاموش نمی ماند و اغلب منجر به کندی پاسخ می شود. در این شرایط اطمینان داشته باشید که آن وسیله ی الکترونیکی به حرکتی غیر از پاک کردن چیزهای غیرضروری منابع سیستم به ویژه RAM نیاز ندارد. از این رو، راه اندازی مجدد آن وسیله، راه حل سریع و کارآمدی در این مورد است.

راه اندازی مجدد یک دستگاه الکترونیکی می تواند منابع سیستم را آزاد کرده و سرعت از دست رفته را بازگرداند

چندین دلیل دیگر نیز برای کاهش سرعت سیستم وجود دارد و راه اندازی مجدد در همه ی موارد پاسخگو نیست. برای مثال، اگر فن سیستم شما مکررا شروع به چرخیدن با سرعت زیاد می کند، به این معنا است که مصرف CPU شما به ۱۰۰ درصد رسیده است.

CPU یا پردازنده ی مرکزی، مغز رایانه ی شما است. درست همانند مغز انسان، اگر پردازش های زیادی به سوی آن ارسال شود یا انجام یک کار، انرژی زیادی از آن بگیرد، دچار احساس سنگینی می شود. همان طور که در هنگام سنگینی وظایف، کار کردن برای انسان سخت می شود، اگر از پردازنده هم انتظارات زیادی در یک لحظه وجود داشته باشد، کند عمل خواهد کرد. برای اینکه مطمئن شوید آیا مشکل از مصرف CPU است یا خیر، وارد «Task Manager» شوید (کلیدهای Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید). اگر برنامه یا سرویسی حتی پس از ریستارت کردن همچنان درصد بالایی از توان پردازشی CPU را به خود اختصاص داده، می توان نتیجه گرفت که این سرویس به درستی کار خود را انجام نمی دهد.

برای رفع مشکل می توانید به صورت دستی این سرویس را غیرفعال کنید. در ویندوز خود عبارت «Services» را جستجو کرده و در پنجره ای که باز می شود به دنبال «Windows Management Instrumentation» بگردید. روی آن راست کلیک کرده و سپس گزینه ی «Restart» را بزنید. در صورت نیاز می توانید به صورت کامل این سرویس را غیرفعال کنید. راه اندازی مجدد رایانه نیز می تواند مشکل گشا باشد. راه اندازی مجدد یک دستگاه الکترونیکی، همچنین می تواند منابع سیستم را آزاد کرده و سرعت از دست رفته را نیز، دوباره به دست آورد.

در پایان گفتنی است که اگر رایانه ی شما برای هر کار عادی نیز به راه اندازی مجدد نیاز داشت، این حرکت دیگر راه حل محسوب نمی شود. پس در این شرایط، بهتر است به جای اینکه هر بار با راه اندازی مجدد دستگاه الکترونیکی، آن را متوقف کنید، به دنبال یافتن علت اصلی مشکل باشید.

منبع: زومیت.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آموزشها و مطالب چند رسانه ای, آموزشی, سخت افزار, نرم افزار, کامپیوتر ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *