جمع بندی رویداد Hi Speed اپل

اپل در جریان برگزاری رویداد Hi, Speed چهار گوشی سری آیفون ۱۲ را به همراه اسپیکر هوشمند هوم پاد مینی معرفی کرد. در ادامه نگاهی به مراسم اپل می اندازیم.

رویدادهایی که اپل در طول هر سال برگزار می کند، از اهمیت خاصی برخوردار هستند. جدیدترین رویداد اپل با شعار «سلام، سرعت» (Hi, Speed) سه شنبه شب گذشته ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران برگزار شد. همان طور که افشاگران گفته بودند، اپل با دست پر به این مراسم آمد و چهار گوشی جدید در قالب خانواده ی آیفون ۱۲ معرفی کرد. گوشی های خانواده ی آیفون ۱۲ که شامل آیفون ۱۲ معمولی، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس (Apple iPhone 12 Pro Max) هستند از شبکه ی 5G پشتیبانی می کنند و همگی نمایشگر OLED دارند.

یکی دیگر از اتفاقات مهمی که در جریان برگزاری رویداد Hi, Speed رخ داد، معرفی نسل جدید اسپیکر هوشمند هوم پاد با نام هوم پاد مینی بود. اپل در این مراسم مانور ویژه ای روی هوم پاد مینی داد و قابلیت های هوم پاد مینی نشان می دهند با اسپیکر ۱۰۰ دلاری باکیفیتی طرف هستیم. در ادامه سعی می کنیم مهم ترین اخبار رویداد اپل را به صورت خلاصه مرور کنیم.

آیفون ۱۲ اپل با لبه های تخت، فناوری 5G و نمایشگر OLED معرفی شد

مهم ترین نکته ای که هنگام نگاه کردن به آیفون ۱۲ توجه شما را جلب می کند، لبه ی تخت آن است. اپل از چند سال پیش گوشی های سری آیفون را با لبه ی خمیده همراه می کند؛ اما در سال ۲۰۲۰ شاهد استفاده ی مجدد از لبه ی تخت هستیم که تا حد زیادی ما را یاد گوشی های خاطره انگیز آیفون ۴ و آیفون ۵ می اندازد.

آیفون ۱۲ معمولی از نمایشگر ۶٫۱ اینچ استفاده می کند و در پنل پشتی میزبان دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با لنزهای عریض و فوق عریض است. هر دو دوربین پشتی آیفون ۱۲ از حالت تصویربرداری شبانه یا نایت مود (Night Mode) پشتیبانی می کنند. آیفون ۱۲ اپل به همراه سه گوشی دیگر که معرفی شدند، توانایی اتصال به شبکه ی  5G دارند.

بررسی ها نشان می دهد گوشی های سری آیفون ۱۲ وسیع ترین پوشش را از باندهای 5G ارائه می دهند. به علاوه گوشی های سری آیفون ۱۲ قابلیتی تحت عنوان Smart Data Mode دارند و با استفاده از آن می توانند تشخیص دهند کاری که شما درحال انجام دادنش هستید به اینترنت 5G نیاز دارد یا خیر. در این شرایط اگر به اینترنت 5G نیاز نداشتید گوشی به شبکه ی 4G متصل می شود.

اپل در مراسم Hi, Speed گفت در همکاری با کورنینگ موفق  به تولید نوعی شیشه ی محافظ برای سری آیفون ۱۲ شده که با نام سرامیک شیلد (Ceramic Shield) شناخته می شود. سرامیک شیلد سخت ترین شیشه ای است که در دنیای موبایل پیدا می شود. آن طور که اپل اعلام می کند، سرامیک شیلد شامل شیشه و بلورهای سرامیک در ابعاد نانو است تا مقاومتش دربرابر سقوط از ارتفاع، چهار برابر افزایش پیدا کند.

آیفون ۱۲ با قیمت پایه ی ۸۲۹ دلار به بازار عرضه می شود. پیش فروش آیفون ۱۲ از امروز آغاز شد. اپل قصد دارد گوشی آیفون ۱۲ را ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲ آبان ۱۳۹۹) در رنگ های مشکی و سفید و آبی و قرمز و سبز به بازار عرضه کند.

آیفون ۱۲ مینی به عنوان کوچک ترین و سبک ترین گوشی 5G دنیا معرفی شد

آیفون ۱۲ مینی همان موبایلی است که شمار درخور توجهی از کاربران از سال ها پیش خواستار تولید شدن آن بودند. آیفون ۱۲ مینی نمایشگر ۵٫۴ اینچ دارد و همچون مدل های دیگر از شبکه ی 5G پشتیبانی می کند. نمایشگر OLED آیفون ۱۲ مینی از استانداردهای دالبی ویژن (Dolby Vision) و HDR 10 و HLG پشتیبانی می کند.

ازلحاظ ابعاد، آیفون ۱۲ مینی کوچک تر از نسل جدید آیفون SE است. آیفون ۱۲ مینی و دیگر گوشی  های سری آیفون ۱۲ مجهز به تراشه ی ۵ نانومتری ای ۱۴ بایونیک (A14 Bionic) هستند. تراشه ی A14 مجهز به پردازنده ای مرکزی با ۶ هسته ی پردازشی (دو هسته ی پرقدرت و چهار هسته ی کم مصرف) است. اپل می گوید CPU تراشه ی A14 به میزان ۵۰ درصد سریع تر از CPU تراشه ی A13 است.

آیفون ۱۲ مینی همچون آیفون ۱۲ از دوربین دوگانه استفاده می کند و در رنگ های مشکی و سفید و آبی و قرمز و سبز با قیمت پایه ی ۷۲۹ دلار به بازار عرضه می شود. پیش فروش آیفون ۱۲ مینی از تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۶ آبان ۱۳۹۹) آغاز می شود. اپل تاریخ عرضه ی آیفون ۱۲ مینی را ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۳ آبان ۱۳۹۹) اعلام کرد.

آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس، پیشرفته ترین آیفون های ساخته شده در تاریخ، معرفی شدند

مهم ترین اتفاق این مراسم، معرفی مدل های پرو از آیفون ۱۲ بود. آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به  ترتیب از نمایشگر ۶٫۱ اینچ و ۶٫۷ اینچ استفاده می کنند و همین موضوع باعث می شود آیفون ۱۲ پرو مکس بزرگ ترین آیفون تمام دوران  ها باشد. آیفون ۱۲ پرو مکس در پنل پشتی خود از مجموعه دوربین سه گانه با بزرگ نمایی اپتیکال پنج برابری بهره می برد.

درکنار سه دوربین اصلی، آیفون های پرو دارای اسکنر فراشکافت لایدار (LiDAR) هستند که باعث بهبود پردازش های مبتنی  بر واقعیت افزوده و افزایش سرعت فوکوس خودکار می شود. آیفون ۱۲ پرو مکس اپل از سیستم لرزش گیر حسگر شیفت (Sensor Shift) استفاده می کند.

گوشی های جدید سری پرو اپل برای نخستین بار در تاریخ آیفون ها می توانند ویدئوی HDR ضبط کنند. آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس مستقیما ویدئوی Dolby Vision HDR ضبط می کنند و امکان ویرایش آن  را نیز ازطریق اپلیکیشن Photos ارائه می دهند.

آیفون ۱۲ پرو با قیمت پایه ی ۹۹۹ دلار و آیفون ۱۲ پرو مکس با قیمت پایه ی ۱۰۹۹ دلار به بازار عرضه می شوند. تاریخ عرضه ی آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به ترتیب ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲ آبان ۱۳۹۹) و ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۳ آبان ۱۳۹۹) است. اپل اعلام کرد آیفون های جدید بدون شارژر و هدفون در جعبه به بازار عرضه می شوند. کوپرتینونشین ها مدل های حرفه ای آیفون  ۱۲ را در رنگ های آبی، طلایی، گرافیتی و نقره ای به فروش خواهند رساند.

گوشی های سری آیفون ۱۲ بدون شارژر و هدفون در جعبه عرضه می شوند

یکی از شایعه های بحث برانگیزی که مدتی منتشر شد و باور آن در نگاه اول برای بسیاری از کاربران سخت بود، به جعبه ی آیفون ۱۲ مربوط می شد. در آن زمان یکی از افشاگران مدعی شد اپل قصد دارد گوشی های سری آیفون ۱۲ را بدون شارژر و هدفون به بازار عرضه کند. در ابتدا احتمال این اتفاق چندان قوی نبود؛ اما پس از عرضه ی اپل واچ سری ۶ بدون شارژر، تقریبا مطمئن شدیم که آیفون های جدید نیز شارژر ندارند.

شارژرها سالانه حجم عظیمی زباله ی الکترونیکی به بازار وارد می کنند و اپل می گوید برای حفاظت از محیط  زیست تصمیم گرفته شارژر را از جعبه ی آیفون ۱۲ حذف کند. البته احتمالا انگیزه ی اصلی اپل برای حذف شارژر، کاهش هزینه های آیفون ۱۲ است. فراموش نکنید آیفون های جدید مودم 5G دارند و از پنل  OLED استفاده می کنند.

یکی از تحلیلگران تیرماه امسال در اظهار نظری جالب گفت اپل با حذف شارژر از جعبه ی آیفون ۱۲ مشکلی خاص ایجاد می کند و راه  حل آن را به کاربران می فروشد. بررسی ها نشان می دهد مدل های جدید آیفون SE 2020 و آیفون XR و آیفون ۱۱ که هنوز هم در سایت اپل به  فروش می رسند، بدون هدفون و شارژر دردسترس قرار می گیرند.

هوم پاد مینی، اسپیکر دوست داشتنی ۹۹ دلاری، معرفی شد

اسپیکر هوشمند هوم پاد مینی (HomePod Mini) ابعاد کوچک تری نسبت به مدل اولیه ی هوم پاد دارد و از طراحی جدید مدور استفاده می کند. هوم پاد مینی همچون مدل اصلی از فرمان های لمسی در بخش بالایی خود پشتیبانی می کند و با دستیار صوتی سیری به شکلی عمیق ادغام شده است.

اپل قصد دارد هوم پاد مینی را در دو رنگ سفید و خاکستری به بازار عرضه کند. هوم پاد مینی مجهز به تراشه ی S5 است که نخستین بار در اپل واچ سری ۵ رؤیت شد. هوم پاد مینی با قیمت ۹۹ دلار در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۶ آبان ۱۳۹۹) به بازار عرضه می شود.

شارژر بی سیم مگ سیف معرفی شد

اپل پس از چند سال، رسما برند مگ سیف را احیاء کرد. در گوشی های سری آیفون ۱۲ چند آهنربا به اطراف سیم پیچِ فناوری شارژ سریع اضافه شده است تا این گوشی ها به لوازم جانبی جدیدی که اپل معرفی کرد، محکم متصل شوند. اپل همچنین استاندارد جدیدی با نام مگ سیف تعریف کرده است که شارژرهای بی سیم برای ارائه ی شارژ ۱۵ وات به آیفون های نسل جدید باید از آن پشتیبانی کنند.

درکنار این ها اپل دو شارژر بی سیم اختصاصی جدید با نام مگ سیف معرفی کرد. شارژر اول صرفا یک دستگاه را شارژ می کند و MagSafe Charger نام دارد، اما شارژر دوم یعنی MagSafe Charger Duo می تواند به صورت هم زمان دو دستگاه را شارژ کند. کیس های سیلیکونی آیفون ۱۲ نیز آهنربا دارند تا امکان استفاده از مگ سیف را فراهم کنند.

منبع: زومیت.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آرشیو اخبار, اخبار, تلفن همراه, سخت افزار ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هجده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *