اندروید 11 با ویژگی های انحصاری برای گوشی های سری پیکسل گوگل منتشر شد

مقامات گوگل در خلال انتشار نسخه ی نهایی اندروید 11 تأیید کردند که نسخه ی مخصوص گوشی های هوشمند سری پیکسل از امکانات انحصاری برخوردار است.

گوگل روز گذشته نسخه چهارم و درواقع نسخه ی کامل سیستم عامل جدید خود، اندروید ۱۱ را برای گوشی های هوشمند سری پیکسل منتشر کرد که شامل پیکسل ۲، پیکسل ۲ ایکس ال، پیکسل ۳، پیکسل ۳ ایکس ال، پیکسل 3a، پیکسل 3a ایکس ال، پیکسل ۴ و پیکسل 4a می شود.

حال، مقامات گوگل تأیید کرده اند که نسخه ی عرضه شده برای محصولات سری پیکسل از امکانات بیشتری نسبت به نسخه ی درنظر گرفته شده برای محصولات برندهای دیگر برخوردار است. ازجمله امکانات درنظر گرفته شده برای سری گوشی پیکسل به موارد زیر اشاره شده است:

  • لایو ویو با امکان اشتراک گذاری لحظه ای موقعیت جغرافیایی: درصورتی که دوستتان مکان خود در نقشه را ازطریق گوگل مپس با شما به اشتراک بگذارد با ضربه زدن روی آیکون مختص دوستتان روی نقشه و سپس انتخاب گزینه واقعیت افزوده می توانید ازطریق لایو ویو و با استفاده از آدرس دهی به صورت واقعیت افزوده به سوی موقعیت جغرافیایی دوستتان حرکت کنید.
  • سیستم جدید پاسخگویی هوشمند در Gboard: دارندگان سری گوشی های هوشمند پیکسل می توانند در پاسخگویی به مخاطبانشان در برنامه هایی مانند گوگل مسیجز از پیشنهادهای درون خطی برای پاسخگویی سریع استفاده کنند. انتظار می رود در آینده از کیبوردهای بیشتری پشتیبانی شود؛ اما درحال حاضر چنین قابلیتی تنها روی Gboard دردسترس است.
  • پیشنهاد اپلیکیشن: لانچر پیکسل باتوجه به روتین فعالیت های روزانه ی کاربر، اپلیکیشن های پرکاربرد را در ساعات مشخصی از روز در اولویت نمایش قرار می دهد؛ برای مثال اگر در طول روز بین ساعات خاصی به تجربه ی بازی مانند فورتنایت می پردازید، لانچر پیکسل برای دسترسی سریع در ساعات مشخص، آیکون بازی فورتنایت را در ردیف اول قرار می دهد.
  • گروه بندی پوشه ها: کار ساخت پوشه برای آیکون ها، نام گذاری آن ها و دسته بندی شان در لانچر پیکسل راحت تر شده است.
  • گزینه های بیشتر برای بررسی اجمالی: تهیه اسکرین شات یا هایلایت کردن نوشته ها برای کپی برداری یا جستجو ساده تر شده است.

حدس زده می شود که برخی از ویژگی های ذکرشده مانند سیستم جدید پاسخگویی هوشمند و لایو ویو با امکان اشتراک گذاری لحظه ای موقعیت جغرافیایی برای محصولات برندهای دیگر نیز عرضه شود و درواقع به صورت انحصاری زمانی برای سری پیکسل باشند. با این حال، مشخص نیست که آیا قابلیت های اضافه شده به لانچر پیکسل به گوشی های هوشمند شرکت های دیگر نیز اضافه می شود یا خیر.

برای نصب اندروید ۱۱ روی گوشی هوشمند سری پیکسل خود می توانید ازطریق بخش تنظیمات و به روزرسانی نرم افزاری استفاده کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *