مقایسه ی همه جانبه ی google Drive OneDrive و DropBox

آیا دنبال یک سرویس ذخیره سازی ابری هستید؟ ما در این مقاله قصد داریم گوگل درایو، وان درایو و DropBox را با هم مقایسه کنیم.

هنگامی که قصد دارید فایل های خود را در فضای ابری ذخیره سازی کنید، گزینه های زیادی دردسترس قرار دارد. گوگل درایو، وان درایو و DropBox را می توان به عنوان محبوب ترین فضاهای ذخیره سازی ابری برای کاربران شخصی و سازمان های تجاری معرفی کرد، اما چگونه می توان بهترین سرویس ها را برای رفع نیاز کاربران به ذخیره سازی فایل ها تشخیص داد؟ در این مقاله قصد داریم مقایسه ای میان این سه فضای ذخیره سازی ابری داشته باشیم تا شما در انتخابتان، دچار خطا نشوید.

DropBox چیست؟

این فضای ذخیره سازی ابری را می توان به عنوان یک روش کاملا ایده آل و مستقل توصیف کرد که کاربران مختلف می توانند از آن استفاده کنند. بد نیست بدانید DropBox نسخه های مختلف دسکتاپ و موبایل را ارائه کرده که ادغام آسان با رایانه و تلفن های هوشمند، توانسته از آن یک فضای فوق العاده ذخیره سازی ابری بسازد.

گوگل درایو (Google Drive) چیست؟

گوگل درایو را می توان یک راه حل ذخیره سازی ابری دانست که از نزدیک با جیمیل و تمام محصولات گوگل، مرتبط است. با گوگل درایو به تمام برنامه های گوگل دسترسی خواهید داشت. حتی می توانید فایل های پاورپوینت را به صورت مستقیم در فضای ابری گوگل درایو ویرایش کنید. همچنین سرویس گوگل درایو در دسکتاپ هم ارائه شده که به کاربران امکان همگام سازی فایل های مختلف در بین رایانه و فضای ابری را می دهد.

وان درایو (OneDrive) چیست؟

وان درایو یک فضای ذخیره سازی ابری بوده که توسط مایکروسافت ایجاد شده و به راحتی با سیستم عامل ویندوز و سایر برنامه های مایکروسافت، همگام سازی می شود. در حقیقت وان درایو این اجازه را به کاربران می دهد تا بتوانند اسناد و سایر فایل های مرتبط با آفیس را به صورت هم زمان، ویرایش یا اشتراک گذاری کنند. با اینکه وان درایو برای سیستم عامل iOS دردسترس قرار دارد، اما درحال حاضر کاربران لینوکس توانایی استفاده از آن را ندارند.

مقایسه مستقیم گوگل درایو، وان درایو و DropBox

برای اینکه بخواهید مناسب ترین فضای ذخیره سازی ابری را برای ذخیره سازی فایل های خود انتخاب کنید، باید نگاهی دقیق تر به ویژگی های اصلی تمام سیستم عامل ها داشته باشید؛ با ما همراه باشید.

هزینه ها؛ کدام یک ارزان تر هستند؟

DropBox در مقایسه با سایر سرویس های رقیب، یک نقطه ضعف دارد. در حقیقت DropBox هنگام ثبت نام، فقط ۲ گیگابایت فضای رایگان را در اختیارتان قرار خواهد داد و این در حالیست که وان درایو، ۵ گیگابایت و گوگل درایو ۱۵ گیگابایت را ارائه می دهد. البته اگر بتوانید بازاریابی هم برای DropBox انجام دهید، ۵۰۰ مگابایت فضای ذخیره سازی به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد، اما باید به یک بازاریاب تبدیل شوید.

در صورتی که شما نیازمند فضای ذخیره سازی بیشتری هستید، باید بدانید که هزینه ذخیره سازی میان DropBox و گوگل درایو، مشابه است. با این حال، وان درایو در مقایسه با دو فضای ذخیره سازی دیگر، فضای بیشتری را در ازای مبلغ پرداختی ارائه خواهد کرد.

اشتراک گذاری فایل ها؛ هر سه عالی هستند

قابلیت اشتراک گذاری ساده فایل هایی که در فضای ابری ذخیره سازی کرده اید، یکی از ویژگی های اصلی سیستم عامل ها و فضاهای ذخیره سازی ابری به حساب می آید. هر سه فضای ذخیره سازی گوگل درایو، وان درایو یا DropBox از پیوندهای قابل قبولی استفاده می کنند که به سایر افراد، امکان دسترسی به فایل های مختلف را خواهد داد. البته توجه داشته باشید که امکان تنظیم سطوح مختلف امنیتی ازطریق هر کدام از پیوندها، متفاوت خواهد بود.

DropBox شامل گزینه اشتراک گذاری فایل ها با فرمت های مختلف بوده که کار شما را ساده تر می کند. شما می توانید لینک فایل را به صورت مستقیم به ایمیل یک همکار ارسال کنید که می تواند کپی و اشتراک گذاری شود.

با یک برنامه حرفه ای، شما می توانید از گزینه هایی برای قرار دادن تاریخ انقضاء به منظور اشتراک گذاری لینک ها استفاده کنید. همچنین می توانید رمزگذاری را هم برای دستیابی به فایل ها در نظر بگیرید؛ البته در این حالت باید رمزهای مورد نظر را برای دستیابی سایر کاربران، دوستان یا همکارانتان در اختیارشان قرار دهید. همچنین یک صفحه اشتراک گذاری هم وجود دارد که می توانید تمام فایل های اشتراک گذاری شده را مشاهده کنید.

ویژگی های اشتراک گذاری گوگل درایو در مقایسه با DropBox، استحکام کمتری دارند. شما به راحتی می توانید فایل ها را با همکاران خود اشتراک گذاری کنید، اما تنها گزینه هایی که دردسترس دارید، مشاهده یا ویرایش مجوزها است. در حقیقت هیچ قابلیت امنیتی اضافی همانند محافظت از رمز عبور یا حتی امکان پیگیری فایل هایی که در گذشته هم اشتراک گذاری کرده اید، وجود ندارد.

وان درایو در مقابل DropBox، یک رقابت جدی تری را دنبال می کند؛ این رقابت در زمینه اشتراک گذاری فایل های جامع است. وان درایو ویژگی های امنیتی مشابه برنامه های حرفه ای DropBox را ارائه می دهد که می توان در میان آن ها به تاریخ انقضاء لینک و محافظت از پسورد اشاره کرد. شما نیازی به چیزی بیشتر از طرح رایگان برای دسترسی به این گزینه های امنیتی نخواهید داشت، اما به هیچ وجه امکان درخواست فایل ها از دوستان و همکاران همانند روش DropBox، وجود ندارد.

همگام سازی دسکتاپ؛ هر سه گزینه عالی هستند، اما DropBox کمی بهتر است

هنگامی که همگام سازی فایل ها را میان هارد دیسک و فضاهای ذخیره سازی ابری مشاهده می کنید، تفاوت میان DropBox، گوگل درایو و وان درایو را مشاهده خواهید کرد.

هر سه سرویس ذخیره سازی ابری از یک کلاینت دسکتاپ استفاده می کنند که به شما اجازه می دهد فایل ها را در پوشه Uploads قرار دهید تا به صورت کاملا خودکار در فضاهای مربوطه قرار گیرند.

DropBox مزیت کمی نسبت به رقیبان خود در این بخش دارد، زیرا کاربران DropBox فقط هنگام دانلود در پوشه همگام سازی، پرونده های کامل را بارگذاری خواهند کرد. پس از آن DropBox فایل را به بخش های ۴ مگابایت تبدیل خواهد کرد تا همگام سازی به پهنای باند کمتری نیاز داشته باشد. در مقابل، وان درایو و گوگل درایو با هر دفعه که ویرایش صورت گیرد، تمام فایل را مجددا بارگذاری خواهند کرد. تمام سرویس ها به شما اجازه می دهند هنگام اتصال به اینترنت، تمام فایل ها را از هارد سیستم حذف کرده و آن ها را از فضای ذخیره سازی ابری مشاهده کنید.

ادغام برنامه ها؛ ۳ رویکرد متفاوت

امکان ادغام برنامه ها برای بهره وری و ویرایش در سرویس فضای ذخیره سازی ابری، واقعا چیزی است که این سه پلتفرم را متمایز می کند. گوگل درایو، وان درایو و DropBox رویکردهای متفاوتی را برای ترکیب برنامه های شخص ثالث در نظر دارند که باعث ایجاد تفاوت های زیادی می شوند. برای آغاز کار باید بدانید DropBox مجهز به هیچ برنامه ویرایش فایل بومی نیست، اما برای ویرایش اسناد و پاورپوینت به مایکروسافت آفیس آنلاین دسترسی خواهید داشت. همچنین DropBox به شما اجازه می دهد فایل های موسیقی و ویدیویی را در مرورگر خود پخش کنید. البته امکان افزودن ویژگی های بیشتر ازطریق ادغام با Slack و IFTTT هم وجود دارد.

با این حال هیچ راه آسانی برای جستجوی برنامه های DropBox وجود ندارد، بنابراین لازم است بدانید که کدام یک از برنامه ها در این پلتفرم وجود دارد. در میان وان درایو و DropBox، باید بگوییم که وان درایو با مجموعه ای از خدمات مایکروسافت همانند آفیس آنلاین، آفیس ۳۶۵، اسکایپ، بینگ و Outlook به خوبی همگام سازی شده است. البته نباید فراموش کرد که وان درایو در ادغام با سرویس های فراتر از مایکروسافت همانند Zapier یا IFTTT با مشکل مواجه است.

با تشکر از API که برای توسعه دهندگان طراحی شده است، می توان گفت که گوگل درایو دارای بهترین برنامه ادغام شخص ثالث در میان هر سه سرویس ذخیره سازی ابری است. کتابخانه برنامه به خوبی سازمان یافته و قابل جستجو شده است تا بتوانید برنامه هایی پیدا کنید که بهره وری شما را افزایش دهد.

بد نیست بدانید که برنامه Google Docs رقیبی جدی برای مایکروسافت آفیس به حساب می آید؛ البته علت این مسئله را هم می توان قابلیت ویرایش هم زمان چند فایل توسط چند کاربر عنوان کرد. با این حال اگر ظاهر و احساس برنامه های مایکروسافت آفیس چیزی است که باعث جذب شما می شود، گوگل درایو افزونه هایی را برای آفیس ۳۶۵ و آفیس آنلاین ارائه می دهد.

ارزیابی امنیت سرویس های ابری

هر سه پلتفرم ذخیره سازی ابری توانایی محافظت کامل از فایل های شما را دارند، اما وان درایو با گوگل درایو یا DropBox مقایسه می شود. درحالی که گوگل درایو و DropBox به ترتیب روی سرورهای خود از فایل های شما با رمزگذاری AES 256Bit و 128Bit محافظت می کنند، وان درایو پس از آپلود فایل های شما در سرورهای مایکروسافت، هیچ رمزگذاری فایلی را ارائه نمی دهد، مگر آن که دارای اشتراک تجاری باشید.

توجه داشته باشید که DropBox و گوگل درایو دارای مشکلات امنیتی خاصی نیستند. DropBox پس از بارگذاری، فایل های شما را مجددا رمزگذاری کرده و هک شدن را تا حد زیادی غیرمحتمل می کند. همچنین تمام فایل های آپلود شده در گوگل درایو هم توسط گوگل قابل اسکن است و این مسئله هم نگرانی های اساسی پیرامون حریم خصوصی به وجود خواهد آورد.

گوگل درایو در برابر DropBox

درحالی که DropBox پیشنهاد اشتراک گذاری بدون مشکل فایل ها را می دهد و رابط کاربری فوق العاده ای هم دارد، اما شرایط قیمت گذاری آن باعث جلب رضایت کاربران نمی شود. بد نیست بدانید گوگل درایو دست و دل بازتر است و ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری را ارائه می دهد؛ در میان این دو گزینه، گوگل درایو پیروز رقابت است.

وان درایو در برابر گوگل درایو

گوگل درایو به علت بازار گسترده برنامه ها و همچنین استانداردهای رمزگذاری قوی از مایکروسافت عبور کرده است؛ در حقیقت وان درایو باعث محدود شدن گزینه ها می شود. در این رقابت باید گوگل درایو را بهترین گزینه به حساب آورد.

وان درایو در برابر DropBox

همان طور که قبلا هم گفته شد، وان درایو مایکروسافت در زمینه رمزگذاری فایل ها، توانایی زیادی از خود نشان نمی دهد و این در حالی ست که DropBox، روش رمزگذاری محبوب AES 128Bit و AES 256Bit را برای پرونده های شما در نظر گرفته است.

توجه داشته باشید که وان درایو قادر به ادغام برنامه هایی غیر از مایکروسافت، نیست، بنابراین می توان گفت که این سرویس ذخیره سازی ابری، عملکرد کمتری خواهد داشت. نتیجه گیری ما نشان می دهد که در این مقایسه هم DropBox به دلیل رابط کاربری و فرایند همگام سازی ساده، پیروز رقابت خواهد بود.

جمع بندی

انتخاب بهترین سرویس ذخیره سازی ابری مبتنی بر نیازهای شما است. در حقیقت شما می توانید به راحتی نیازهای خود را تشخیص دهید و براساس آن، بهترین سرویس ها را از نظر امنیت، هزینه و میزان فضای ذخیره سازی رایگان انتخاب کنید.

منبع: زومیت.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آموزشها و مطالب چند رسانه ای, آموزشی, اندروید, تلفن همراه, نرم افزار, کامپیوتر ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

One Response to مقایسه ی همه جانبه ی google Drive OneDrive و DropBox

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    چهار − دو =

    لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *