دکه ی خبر دنیای موبایل و کامپیوتر/تاریخ انتشار، شنبه 22 دی ۹۷

با سلام و احترام به همراهان وبسايت ويژه ی نابينايان شرکت دانش بنیان پکتوس. در یکصد و نوزدهمین شمارگان دکه ی خبر دنياي موبایل و کامپیوتر، 15 خبر مهم در طول هفته ی گذشته در دنیای تلفن همراه و رایانه تقديم شما گراميان مي شود.

آی گپ امکان باز پس گیری کانال‌ برای صاحبان وب‌سایت و کانال ها را فراهم کرد

آی گپ با ایجاد امکانی برای صاحبان کانال ها، رسانه ها و وب سایت های مختلف بر آن شده تا فرایند مالکیت و در اختیار گرفتن کانال با برند مالک را تسهیل کند.

به گزارش زومیت، با تعدد شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، رسانه ها و کسب وکارهای مختلف با چالش مالکیت کانال ها و منابع اطلاع رسانی با برند خود در پلتفرم های مختلف روبرو هستند؛ از این رو آی گپ بر آن شده تا این مشکل را حل کند. در اختیار گرفتن کانال و یک منبع خبری با یک برند مشخص، امری چالش برانگیز است، چراکه تعدد شبکه های اجتماعی و پیام رسان های مختلف با قابلیت ایجاد کانال باعث شده تا رسانه ها و صاحبان کسب و کار در فضای آنلاین و وب سایت های مختلف بعضا نتوانند به موقع کانالی با برند خود ثبت کنند و همین موضوع به چالشی برای این افراد تبدیل شده است، چون این کانال بدون اتصال به منبع مشخص فعالیت کرده و بعضا ماهیت برند را نیز به خطر می اندازد.

آی گپ برای حل این مشکل، امکانی را ایجاد کرده تا از طریق آن بتوان در صورت وجود کانالی با اسم و برند مشخص در این پیام رسان، آن را در اختیار مالک و صاحب اصلی برند مورد نظر قرار داد. آی گپ اعلام کرده که مدیران کانال های پرمخاطب می توانند تا کانال خود را باز پس گرفته و مدیریت آن را بر عهده داشته باشند.

برای انجام فرایند بازگرداندن مدیریت کانال، کافی است تا به وب سایت آی گپ مراجعه کرده و در صورت داشتن شرایط تعیین شده توسط آی گپ و ارائه ی اطلاعات مورد نیاز، کانال خود را باز پس بگیرید. شرایط آی گپ برای باز پس گیری کانال  با اسم همسان به شرح زیر است:

 • شناسه ی کانال مورد نظر در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دیگر باید به اسم درخواست کننده  ثبت شده باشد.
 • کانال با اسم هم سان در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دیگر باید بیش از ۱۰۰ محتوای منتشرشده باشد.
 • تعداد اعضای کانال با اسم هم سان در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دیگر باید حداقل ۵۰۰ عضو داشته و یک سال از انتشار اولین محتوای آن گذشته باشد.
 • در صورت اینکه درخواست کننده، وبسایتی متعلق به خود داشته باشد، باید شناسه ی کانال برای بازپس گیری مشابه دامنه ی سایت باشد.

گاراژ Garaj؛ سامانه هوشمند درخواست خدمات و تعمیرات خودرو

امروزه، خودروها به عنصری جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده اند و حضور آن ها در زندگی مان باعث شده راحتی بیشتری تجربه کنیم.

به گزارش زومیت، برای اینکه همیشه از راحتی و امکاناتی برخوردار باشیم که خودرو شخصی برایمان فراهم می کند، به آن  باید رسیدگی کنیم و به ایمنی و سلامتش اهمیت بدهیم. برای مثال، به منظور تضمین سلامت و ایمنی خودرو و جلوگیری از مشکلات و خرابی های احتمالی، سرویس های دوره ای آن مثل تعویض روغن و تعویض فیلترها را به موقع باید انجام دهیم. همچنین، درصورتی که به تعمیر نیاز پیدا کرد، در اولین فرصت آن  را به تعمیرگاه ببریم. باتوجه به مشغله های امروزی، یافتن تعمیرگاه و سرویس دهنده ی مطمئن بین مغازه های سطح شهر کار آسانی نیست؛ سرویس دهنده ای که در زمان های خالی تان سرویس مطمئنی به شما ارائه دهند.

سامانه هوشمند درخواست خدمات و تعمیرات خودروی «گاراژ» این روند را برای کاربرانش تا حد زیادی تسهیل کرده است.

«گاراژ» امیدوار است در آینده ای نزدیک، به  سامانه هوشمند جامع و کاربردی در صنعت خودرو تبدیل شود و با اجرای روش های نوین کسب وکار، نیازهای جامعه ی امروزی را شناسایی و با راه حل های مبتکرانه و خلاقانه در جهت رفع آن ها گام بردارد.

عضویت در «گاراژ» و بهره مندی از خدمات آن

حتما تابه حال برایتان پیش آمده که خودرو شما به تعمیر نیاز پیدا کرده و این دغدغه را داشته اید که سرویس دهنده ی خدمات خودرویی بیابید که با کیفیت و قیمتی معقول خدماتش را ارائه دهد. «گاراژ» به راحتی این امکان را در اختیارتان قرار می دهد. با عضویت در سامانه هوشمند «گاراژ» به آسانی می توانید در هرجا، سرویس دهندگان خدمات خودرو در سطح شهر تهران را جست و جو کنید تا هم از خدمات لازم برای خودرو خود به بهترین  شکل بهره مند شوید و هم در وقت و هزینه  صرفه جویی کنید.

دریافت خدمات از سرویس دهندگان سطح شهر با خیالی آسوده

ازطریق «گاراژ» می توانید با انتخاب بهترین و مناسب ترین سرویس دهندگان خدمات خودرو، با خاطری آسوده برای دریافت خدمات به سرویس دهنده مد نظرتان مراجعه کنید.

با استفاده از سامانه هوشمند «گاراژ» می توانید در صفحه ی «اطراف من» سرویس دهندگان را جست وجو و درخواست خود را ثبت کنید. سامانه هوشمند «گاراژ» درخواست  شما را به چندین سرویس دهنده ارسال می کند و سرویس دهندگان پیش فاکتورهایشان را برایتان ارسال می کنند. در این مرحله، می توانید با توجه به دیدگاه های سایر کاربران و نیز قیمت ارائه شده ، پیش فاکتورها را باهم مقایسه کنید و بهترین و مناسب ترین پیش فاکتور را انتخاب و نوبت را رزرو کنید و در زمان مقرر، برای سرویس  خودرو در محل حاضر شوید.

مزایای استفاده از اپلیکیشن «گاراژ»

استفاده از «گاراژ» علاوه بر صرفه جویی در زمان و ارائه ی باکیفیت ترین سرویس، هزینه هایتان را هم کاهش می دهد و با پشتیبانی تمام وقت، رضایت شما از خدمات را تضمین می کند. در ادامه، به برخی از مزایای مهم استفاده از اپلیکیشن «گاراژ» اشاره می کنیم.

مشاهده ی نزدیک ترین سرویس دهندگان به صورت دسته بندی شده

صفحه ی «اطراف من» به عنوان بانک اطلاعاتی در جست و جوی کسب وکارهای مرتبط با خودرو به شما کمک می کند. در این صفحه، هم می توانید در قسمت جست وجو نام سرویس دهنده را بنویسید و به دنبال آن بگردید و هم می توانید با انتخاب نوع کسب وکار مد نظرتان به راحتی از وجود سرویس دهندگان اطرافتان مطلع شوید و با مسیریابی یا تماس تلفنی با آن ها ارتباط برقرار کنید.

دسترسی به اطلاعات سرویس دهندگان

شما می توانید نشانی و محل دقیق سرویس دهندگان را از روی نقشه ببینید. همچنین، از ساعت کاری و خدمات و سرویس های آن ها می توانید مطلع شوید و شماره تماس آن ها را ببینید و درصورت لزوم، با آن ها تماس بگیرید. علاوه بر این در قسمت گالری، عکس های محل کسب وکار سرویس دهندگان را می توانید مشاهده کنید.

مشاهده ی دیدگاه ها و امتیازهای سایر کاربران

هنگامی که از مغازه های سطح شهر تعمیرگاهی را برای استفاده از خدمات انتخاب می کنیم، از میزان کیفیت خدمات و سرویس دهی شان اطلاع نداریم. با مشاهده ی دیدگاه ها و امتیازهای سایر کاربران می توانید از کیفیت خدمات سرویس دهندگان مطلع شوید. این، یکی از مزیت های مهم سرویس «گاراژ» محسوب می شود. شما در پیش فاکتورهایی که دریافت می کنید، می توانید امتیازهایی را مشاهده کنید که دیگر کاربران پس از دریافت خدمات به سرویس دهنده مد نظر داده اند. این امر می تواند به انتخاب هوشمندانه تر و رضایت بخش تر شما کمک کند.

قیمت شفاف

سرویس دهندگان عضو سامانه «گاراژ» پس از مرور درخواست شما، پیش فاکتورهایی به شما ارائه می دهند که در آن ها هزینه و قیمت خدمات درخواستی تان و زمان دقیق دریافت خدمات دقیقا مشخص شده است.

مقایسه ی آسان

شما پس از دریافت پیش فاکتورها این امکان را دارید که هزینه و زمان پیشنهادی ذکرشده در پیش فاکتورها را براساس معیارهایتان مقایسه کنید و براساس نتیجه ی ارزیابی هایتان، بهترین و مناسب ترین پیشنهاد را انتخاب و از خدماتش استفاده کنید.

صرفه جویی در زمان

با استفاده از «گاراژ» لازم نیست زمان زیادی برای پیداکردن سرویس دهنده و تعمیرگاه مد نظرتان صرف کنید و برای گرفتن سرویس مد نظر منتظر نوبت بمانید. شما می توانید به راحتی در منزل یا محل کار یا هرجای دیگری بهترین سرویس دهندگان را در محل دلخواهتان و در کمترین زمان ممکن پیدا کنید و براساس اینکه چه روز و ساعتی می توانید مراجعه کنید، وقتتان را از قبل رزرو کنید. پس از حضور در محل در ساعت تعیین شده، بدون هیچ معطلی سرویس مد نظرتان را دریافت کنید.

نگه داری تاریخچه ی خدمات

تاریخچه ی خدماتی که از «گاراژ» دریافت کردید، در سامانه ذخیره می شود و به شما این امکان را می دهد که به راحتی بدانید چه خدماتی در چه زمان و مکانی دریافت کرده اید. این تاریخچه به شما کمک می کند بهتر بتوانید برای مراجعه ی بعدی تان برنامه ریزی کنید.

طرح های تخفیفی متنوع

اگر از اپلیکیشن «گاراژ» استفاده کنید، علاوه بر دریافت خدمات با شفاف ترین قیمت و صرفه جویی در زمان، در زمان ها و مناسبت های خاص می توانید از تخفیف های متنوع بهره مند شوید.

پشتیبانی تمام وقت

کارشناسان اپراتور ما در هر زمان و هر شرایطی درصورت بُروز مشکل، ازطریق تلفن و ایمیل برای پاسخ گویی به سؤالات شما عزیزان آماده هستند.

امکانات و مزایای خاص «گاراژ»

ویژگی ها و مزایایی که به آن ها اشاره کردیم، تنها بخشی از خدماتی هستند که «گاراژ» به شما ارائه می دهد. دسته بندی های گوناگون موجود در برنامه به شما این امکان را می دهد تمامی خدمات لازم را از یک برنامه دریافت کنید و به چند برنامه نیاز نداشته باشید. در بین همه ی ویژگی ها و مزایای سامانه هوشمند درخواست خدمات و تعمیرات خودرو «گاراژ»، پشتیبانی دائمی کارشناسان از این اپلیکیشن را می توان مهم ترین و خاص ترین مزیت دانست.

گاراژ در آینده ای نزدیک

به زودی، در نسخه ی جدید سامانه «گاراژ» فیچرهای زیر اضافه خواهد شد:

 • استعلام خلافی خودرو و پرداخت جریمه
 • قابلیت پرداخت موردی و دلخواه جرایم رانندگی
 • پلاک یاب و جدول جرائم و تخلفات رانندگی
 • مشاهده ی رده بندی تخلفات سایرین براساس میزان تخلف
 • قیمت گذاری و قیمت سنج خودرو براساس میزان کارکرد آن
 • امکان استعلام بیمه ی شخص ثالث و بدنه و خرید بیمه
 • استعلام نمره ی منفی گواهینامه

گاراژ پلاس؛ سامانه ی هوشمند برقراری ارتباط با خودرو

پلتفرم گاراژ شامل اپلیکیشن دیگری به نام «گاراژ پلاس» است. «گاراژ پلاس» اپلیکیشنی است که با استفاده از دستگاهی متصل به خودرو (سخت افزاری که به کامپیوتر خودرو شما متصل می شود) آن را کاملا هوشمند می کند. «گاراژ پلاس» که در دسته بندی اینترنت اشیاء (IOT) جای می گیرد، امکان عیب یابی (دیاگ) خودرو را به آسانی و ازطریق گوشی تلفن همراه فراهم می کند. با «گاراژ پلاس» می توانید در هر مکان و زمانی ازطریق گوشی از محل دقیق خودرو خود مطلع شوید و آن را دنبال کنید. همچنین، می توانید گزارش های دقیق و کاملی درباره ی عملکرد خودرو و رفتار رانندگی دریافت کنید.

یکی از ویژگی های کاربردی و جذاب گاراژ پلاس جزئیاتی است که پس از هر سفر ثبت و ذخیره می شود. در هر سفری که با خودرو می روید، می توانید مبدأ و مقصد، ساعت شروع و پایان سفر، میزان مصرف سوخت، میانگین سرعت، میزان بالاترین سرعت، تجاوز از سرعت مجاز، شتاب و ترمز سریع خودرو و میزان کارکرد را در اپلیکیشن مشاهده کنید.

گزارشی از حضور سامسونگ در نمایشگاه ces 2019

سامسونگ لپ تاپ Notebook 9 Pro و Notebook Flash را معرفی کرد

سامسونگ در نمایشگاه CES 2019 از لپ تاپ بالارده ی نوت بوک ۹ پرو، مدل اقتصادی نوت بوک فلش و لپ تاپ گیمینگ نوت بوک ادیسه رونمایی کرد.

به گزارش زومیت، سامسونگ هرسال میلادی را با رونمایی از چند لپ تاپ در نمایشگاه CES آغاز می کند و به نظر می رسد که CES 2019 نیز از این قاعده مستثنی نیست. کره ای ها دو دستگاه جدید را با نام های Notebook 9 Pro و Notebook Flash به خانواده ی لپ تاپ های خود اضافه کردند که دستگاه نخست، محصولی بالارده با لولای ۳۶۰ درجه و دومی محصولی از دسته ی لپ تاپ های اقتصادی به شمار می آید. در ادامه با مشخصات هریک از آن ها آشنا خواهیم شد.

نوت بوک ۹ پرو

زیر بدنه ی آلومینیومی با لبه های تراش خورده، نوت بوک ۹ پرو از نمایشگری ۱۳.۳ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ پیکسل بهره می برد که در دور تا دور خود حاشیه هایی باریک به ضخامت ۶.۷ میلی متر می بیند؛ البته حاشیه ی پایین بسیار ضخیم تر از سه لبه ی دیگر به نظر می رسد. توان  پردازشی نوت بوک 9 پرو توسط پردازنده ی نسل هشتمی Core i7-8565U با گرافیک UHD 620 اینتل تأمین می  شود و این پردازنده را ۸ گیگابایت حافظه  ی رم LPDDR3 در کنار ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی SSD از نوع PCIe NVMe همراهی می کند.

در اطراف لپ تاپ بالارده ی سامسونگ دو پورت تاندربولت ۳ برای انتقال سریع اطلاعات، یک پورت USB-C، یک اسلات microSD و یک جک ۳.۵ میلی متری هدفون دیده می شود. انرژی مورد نیاز نوت بوک ۹ پرو را باتری ۵۵ وات ساعتی آن تأمین می کند که براساس ادعای شرکت سازنده با شارژ سریع سازگاری دارد و می تواند تا ۱۴ ساعت شارژدهی داشته باشد. به گفته ی کره ای ها اسپیکر استریوی ۱.۵ واتی لپ تاپ جدید در کنار فناوری Thunder Amp این شرکت، می تواند صدای بلند و رسایی را به گوش کاربر برساند.

همانند لپ تاپ های گذشته از خانواده ی نوت بوک ۹، دستگاه جدید نیز از استایلوس Active Pen پشتیبانی می کند. سامسونگ ادعا می کند که قلم یادشده می تواند بیش از ۴۰۰۰ سطح از حساسیت فشار را تشخیص دهد که دو برابر پیکسل اسلیت گوگل و مشابه سرفیس پن مایکروسافت است. کره ای ها باور دارند که بسیاری از افراد از اکتیو پن استفاده خواهند کرد، بنابراین لپ تاپ نوت بوک ۹ پرو را همراه با این قلم عرضه می کنند.

در حال حاضر مشخص نیست که سامسونگ چه قیمتی را برای لپ تاپ بالارده ی خود در نظر گرفته است؛ اما از آنجا که این لپ تاپ اوایل ۲۰۱۹ روانه ی بازار خواهد شد، می توان انتظار داشت که به زودی برچسب قیمتی آن نیز مشخص شود.

نوت بوک فلش

نوت بوک فلش درون بدنه ی پلاستیکی خود، مشخصات فنی مشابهی با برادر گران قیمت خود ارائه می دهد. لپ تاپ اقتصادی سامسونگ با نمایشگر ۱۳.۳ اینچی فول اچ دی، پشتیبانی از وای فای 802.11ac 2×2 گیگابیتی، یک حسگر اثر انگشت و سیستم عامل ویندوز ۱۰ هوم به دست مشتریان خواهد رسید. نوت بوک فلش در دو نسخه قابل سفارش خواهد بود: نسخه ی پایه با قیمت پایه ی ۳۵۰ دلاری از پردازنده ی Celeron N4000 اینتل استفاده می کند؛ اما با پرداخت ۵۰ دلار هزینه ی بیش تر، می توان به پردازنده ی بهتر Pentium Silver N5000 دست پیدا کرد. هر دو نسخه با ۴ گیگابایت حافظه ی رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی eMMC به دست کاربر خواهند رسید.

لپ تاپ اقتصادی نوت بوک فلش دو پورت USB-C، یک پورت USB 3.0، یک پورت USB 2.0، یک پورت HDMI، یک درگاه microSD و یک جک ۳.۵ میلی متری هدفون را در اختیار کاربر قرار می دهد. باتری ۳۹ وات ساعتی لپ تاپ براساس ادعای سامسونگ تا ۱۰ ساعت شارژدهی خواهد داشت؛ اما در آن خبری از شارژ سریع نخواهد بود، به موارد یادشده وب کم غیر اچ دی لپ تاپ را نیز می توان اضافه کرد. نوت بوک فلش از تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) در ایالات متحده ی آمریکا و از طریق وب سایت آمازون و سامسونگ برای فروش در دسترس خواهد بود.

مشخصات فنی سامسونگ نوت بوک فلش

مشخصات فیزیکی

وزن         1.4 کیلوگرم

پردازنده

پردازنده مرکزی      اینتل Pentium Silver N5000

فرکانس کاری پردازنده            1.10GHz تا 2.7GHz

حافظه ی کش          4 مگابایت

پردازنده ی گرافیک اینتل UHD Graphics 605

حافظه ی اختصاصی پردازنده ی گرافیکی            فاقد حافظه ی اختصاصی

حافظه

حافظه ی رم            4 گیگابایت

حافظه ی ذخیره سازی            64 گیگابایت

نوع حافظه ی ذخیره سازی     eMMC

صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش 13.3 اینچ

رزولوشن 1080 × 1920 – Full HD

نوع پنل   LED

صفحه نمایش لمسی خیر

اتصالات

بلوتوث     بله

تعداد درگاه USB 3.0 Type A               1

تعداد درگاه USB 2.0 Type A               1

درگاه USB Type C                بله

جک هدفون/میکروفن              بله

اتصالات

HDMI    بله

سایر

اسپیکر     اسپیکرهای استریو با توان 1.5 وات

وبکم        بله

حسگر اثر انگشت   بله

کارت خوان             بله

حجم باتری              باتری با ظرفیت 39 وات ساعت

عمر باتری (ساعت)                10 ساعت

سیستم عامل             ویندوز 10 هوم

درگاه قفل امنیتی      بله

قیمت جهانی            349 دلار

لپ تاپ گیمینگ اودیسه سامسونگ با طراحی لولای منحصر به فرد رونمایی شد

نوت بوک اودیسه سامسونگ که در نمایشگاه CES 2019 معرفی شده است، جاه طلبی جدید کره ای ها برای بازار لپ تاپ های گیمینگ به شمار می آید.

وقتی در مورد لپ تاپ های مخصوص بازی صحبت می کنیم، در اغلب موارد سامسونگ در بین نخستین نام هایی که در ذهن مان ظاهر می شود، حضور ندارد. ظاهرا کره ای ها به خوبی به  این موضوع واقف هستند؛ چرا که آن ها اخیرا با معرفی لپ تاپی جدید در نمایشگاه CES 2019 رقبای سرسخت بازار را به رقابت فرا خوانده اند.

سامسونگ به صورت رسمی از لپ تاپ نوت بوک اودیسه رونمایی کرد؛ این دستگاه، در واقع قدرتمندترین لپ تاپ گیمینگ سامسونگ تا به امروز به شمار می آید و موضوع مهمی را برای ما اثبات می کند؛ اینکه کره ای ها از این پس قصد دارند بازار پی سی های گیمینگ را جدی تر بگیرند و حضور درخشانی در آن داشته باشند.

نوت بوک اودیسه سامسونگ از کارت گرافیک RTX 2080 انویدیا بهره مند است

فراموش نکنید که نوت بوک اودیسه نخستین لپ تاپ گیمینگ سامسونگ نیست و این شرکت پیشتر با دستگاه های سری اودیسه به این حوزه ورود کرده است. اما موضوع مهم اینجا است که لپ تاپ جدید نوت بوک اودیسه ضمن داشتن ویژگی های مثبت مدل های قبلی و پایبندی به  ریشه ها، به ویژگی های مثبت بیشتری مجهز شده است.

مشخصات فنی Samsung Notebook Odyssey حداقل روی کاغذ باعث می شوند تا انتظار داشته باشیم این لپ تاپ بتواند در بازار با لپ تاپ های قدرتمند ساخته شده توسط شرکت های شناخته شده ی ایسوس، دل یا حتی ریزر رقابت کند.

لپ تاپ جدید سامسونگ برای اجرای قابل قبول بازی های ویدیویی، به کارت گرافیک جدید RTX 2080 انویدیا مجهز شده است و به منظور پردازش وظایف از پردازنده ی نسل هشتمی ۶هسته ای Core i7 اینتل بهره می گیرد؛ تاکنون مدل دقیق پردازنده ی این دستگاه مشخص نشده است با این حال پیش بینی می کنیم که این پردازنده، i7-8850H باشد.

Samsung Notebook Odyssey دارای نوعی لولای عجیب است

دستگاه جدید سامسونگ علاوه بر موارد یادشده، دارای ۱۶گیگابایت حافظه ی رم است و از نمایشگری 1080p با اندازه ی ۱۵.۶ اینچ و رفرش ریت ۱۴۴هرتز بهره می گیرد. حافظه ی داخلی نوت بوک اودیسه سامسونگ ۲۵۶گیگابایت NVMe SSD و یک ترابایت HDD است. با این حال اگر به فضای بیشتری نیاز داشته باشید، می توانید خودتان حافظه ی داخلی این دستگاه را ارتقاء دهید. جدیدترین لپ تاپ سامسونگ همچنین به یک درگاه USB-C، سه درگاه USB-A و یک درگاه HDMI مجهز شده است.

نوت بوک اودیسه از نوعی طراحی جدید و عجیب برای لولای مرکزی بهره می گیرد که ممکن است در نگاه اول، حس یک لپ تاپ حرفه ای رده بالا را به کاربر منتقل نکند؛ البته قطعا عده ای از کاربران از این طراحی استقبال خواهند کرد.

سامسونگ نوت بوک اودیسه اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی در ایالات متحده ی آمریکا عرضه خواهد شد؛ تاکنون در مورد جزئيات مربوط به قیمت لپ تاپ جدید کره ای ها سخنی به  میان نیامده است.

از این پس بیکسبی سامسونگ از اپلیکیشن های گوگل پشتیبانی می کند

سامسونگ در جریان نمایشگاه CES 2019 اعلام کرد که از این پس، بیکسبی از اپلیکیشن های گوگل پشتیبانی می کند.

سامسونگ طی کنفرانس خود در جریان نمایشگاه CES 2019 اعلام کرد که بیکسبی، دستیار دیجیتال این شرکت، از اپلیکیشن های گوگل پشتیبانی خواهد کرد. فهرست اولیه ی این اپلیکیشن ها شامل گوگل مپس و گوگل پلی و یوتیوب و جی میل می شود؛ البته معلوم نیست که این پشتیبانی به چه شکل خواهد بود. انتظار می رود که در روزهای آتی اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر شود.

این موضوع به دنبال خبری است که اوایل این هفته منتشر شد؛ مبنی بر پشتیبانی از گوگل اسیستنت و الکسای آمازون در همه ی تلویزیون های جدید سامسونگ که شامل مدل های QLED تازه معرفی شده نیز می شود.

بیکسبی مسیر طولانی ای را از زمان آغازبه کارش در سال ۲۰۱۷ به همراه گوشی های گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس طی کرده است. اکنون این دستیار مجازی در بیش از ۲۰۰ کشور و دستگاه های بسیار بیشتری نسبت به گذشته، مانند یخچال های Family Hub ۲.0 سامسونگ و جدیدترین تلویزیون های هوشمند این شرکت، در دسترس است. همچنین Bixby از این پس می تواند به زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی صحبت کند. علاوه بر این، به لطف کیت ابزاری برای توسعه دهندگان (Bixby Developer Studio)، که اخیرا عرضه شد و پلتفرم Bixby Marketplace برای به نمایش گذاشتن قابلیت های توسعه یافته برای بیکسبی، تعداد اپلیکیشن ها و سرویس های شخص ثالث پشتیبانی شده توسط این دستیار مجازی از همیشه بیشتر است.

با این وجود، شرکت کره ای در زمینه ی اپلیکیشن های شخص ثالث از رقبای خود عقب تر است. سامسونگ می گوید بیکسبی می تواند «هزاران» کار انجام دهد؛ که برای مقایسه، دستیار گوگل قادر به انجام میلیون ها فعالیت است. با افزودن پشتیبانی از اپلیکیشن های گوگل، سامسونگ کمی فاصله ی خود را با رقبایش کاهش داده است.

سامسونگ در CES 2019 مجموعه ای از ربات های متنوع را به نمایش گذاشت

سامسونگ در نمایشگاه CES امسال علاوه بر رونمایی از تلویزیون و لپ تاپ مجموعه ای از روبات های جدید و متنوع خود را به نمایش گذاشت.

سامسونگ علاوه بر رونمایی از تلویزیون های هوشمند و لوازم خانگی در نمایشگاه CES امسال، روبات های جدید و متنوعی را نیز معرفی کرد. یکی از روبات هایی که توسط کره ای ها در CES 2019 به نمایش گذاشته شد، Bot Care نام دارد.

روبات جدید سامسونگ می تواند به عنوان دستیار هوشمندی جهت مراقبت های پزشکی از افراد سالخورده به کار گرفته شود. همچنین می تواند به افرادی که در انجام کارهای مختلف در منزل نیاز به کمک دارند، به عنوان دستیاری هوشمند انجام وظیفه کند.

روبات جدید سامسونگ توصیه های خوبی برای سلامت و بهداشت کاربر ارائه می دهد؛ در صورتی که کاربر بیمار باشد در زمان مشخص داروهای وی را می دهد و می تواند برخی نیازهای حیاتی و اضطراری وی را برآورده کند. یکی دیگر از روبات هایی که سامسونگ در نمایشگاه CES معرفی کرد، Bot Air نام دارد که برای پایش کیفیت هوا به کار برده می شود. روبات دیگر سامسونگ Bot Retail است که مجهز به آخرین فناوری ها است. روبات دیگر Samsung Gems است که نوعی روبات اسکلت پوشیدنی یا exoskeleton بوده و برای استفاده ی ورزشکاران طراحی شده است.

شاید به جرات بتوان گفت که از بین تمام روبات هایی که امسال سامسونگ معرفی کرده است، دستیار بیکسبی برای ماشین لباسشویی از همه جالب توجه تر باشد. باید ببینیم سامسونگ روبات ها و گجت  های جدید خود را چه زمانی به بازار عرضه خواهد کرد.

ال جی Q9 با نمایشگر ۶.۱ اینچ، اندروید اوریو و ۴ گیگابایت رم معرفی شد

ال جی Q9 با باتری ۳۰۰۰ میلی آمپرساعتی و نمایشگر ۶.۱ اینچ فول ویژن و اندروید ۸.۱ اوریو معرفی شد.

به گزارش زومیت، ال جی یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه CES 2019 است و تاکنون، محصولات جذابی معرفی کرده است. این شرکت در اقدامی جالب تصمیم گرفت پیش از برگزاری کنفرانس اختصاصی اش در لاس وگاس، گوشی جدید و میان رده ی LG Q9 را در کره جنوبی رونمایی کند.

گوشی ال جی کیو ۹ به نمایشگر ۶.۱ اینچ IPS LCD با وضوح ۳۱۲۰ در ۱۴۴۰ پیکسل و نسبت تصویر ۱۹.۵:۹ تجهیز شده است. نمایشگر این گوشی چگالی ۵۶۴ پیکسل در هر اینچ را دارد که رقم درخور توجه و مناسبی به شمار می آید. نمایشگر این دستگاه که از آن به عنوان «فول ویژن» یاد می شود، در دسته ی نمایشگرهای همیشه روشن جای می گیرد و از استاندارد HDR10 پشتیبانی می کند.

ابعاد جدیدترین گوشی ال جی ۱۵۳.۲ در ۷۱.۹ در ۷.۹ میلی متر است و ضمن داشتن ۱۵۹ گرم وزن، از گواهی IP68 برای مقاومت دربرابر آب و گردوغبار بهره  می گیرد.

میان رده ی جدید ال جی به نسخه ی اوریو از سیستم عامل اندروید مجهز شده و از تراشه ی ۱۴ نانومتری اسنپدراگون ۸۲۱ کوالکام برای پردازش وظایف استفاده می کند. درضمن، ال جی کیو ۹ به پردازنده ی گرافیکی آدرنو ۵۳۰ مجهز شده است.

ال جی Q9 درکنار این ها ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ی داخلی دارد و در پنل پشتی اش دوربین اصلی با حسگر ۱۶ مگاپیکسلی دارای دیافراگم f/2.2 به چشم می خورد. درضمن، در پنل جلویی آن دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی را شاهد هستیم.

این محصول میان رده از جک ۳.۵ میلی متری هدفون و باتری ۳۰۰۰ میلی آمپرساعتی با امکان شارژ سریع استفاده می کند. کاربر می تواند برای بازکردن قفل گوشی، از حسگر اثر انگشت موجود در پنل پشتی شیشه ای آن استفاده کند.

ال جی کیو ۹ درکنار پشتیبانی از بلوتوث ۵ تنوع رنگی درخور توجهی دارد و علاقه مندان خواهند توانست مدل دلخواهشان را از بین رنگ های خاکستری و مشکی و آبی متمایل به سبز انتخاب کنند. شایان ذکر است این گوشی ۴۴۵ دلار قیمت خواهد داشت.

گزارشی از حضور هواوی در نمایشگاه ces 2019

هواوی آنر 8A را با نام آنر پلی 8A و با پردازنده هلیو P35 رونمایی کرد

آنر 8A که قرار بود هجدهم دی ماه رونمایی شود، برای دور ماندن از هیاهوی نمایشگاه CES ۲۰۱۹ سه روز زودتر و البته با نام آنر پلی 8A معرفی شد.

به گزارش زومیت، هواوی آنر پلی 8A به طور نسبتا رسمی معرفی شد و برای پیش خرید در فروشگاه Vmall در دسترس قرار گرفت. طبق اعلام هواوی، این گوشی همان آنر 8A است که قرار بود هجدهم دی ماه رونمایی شود.

با نگاهی به ظاهر گوشی، می توان این گونه استنباط کرد که دلیل اضافه کردن Play به نام این گوشی، شباهت آن به شیائومی Mi Play است. پردازنده ی هلیو P35 و نمایشگر دارای بریدگی قطره ای از شباهت های بین دو گوشی یادشده است. آنر پلی 8A از رابط کاربری EMUI 9 مبتنی بر اندروید ۹ پای بهره می برد و قیمت در نظر گرفته شده برای دو نسخه ی ۳۲ و ۶۴گیگابایتی آن به ترتیب معادل ۱۱۹ و ۱۲۹دلار است. این گوشی از هشتم ژانویه یا هجدهم دی عرضه شد.

طراحی آنر پلی 8A

جدیدترین گوشی آنر برعکس بسیاری از گوشی های دیگر این برند، بدنه ای پلاستیکی با فریم آلومینیومی دارد. در پشت دستگاه تنها یک دوربین دیده می شود و خبری از حسگر اثر انگشت هم نیست و باید با فیس آنلاک نه چندان دقیق هواوی کنار بیایید. ضخامت دستگاه مورد بحث ۸میلی متر و وزن آن ۱۵۰گرم است و در چهار رنگ مشکی، آبی، طلایی و قرمز در دسترس است.

نمایشگر

آنر پلی 8A به نمایشگری ۶.۰۹اینچی از نوع IPS LCD با رزولوشن ۱۵۶۰ در ۷۲۰پیکسل مجهز شده است. در بالای این نمایشگر، مانند بسیاری از گوشی های اخیر شرکت های مختلف، بریدگی قطره ای شکل برای قرارگیری دوربین سلفی مشاهده می شود. نمایشگر آنر پلی 8A با وضوح +HD در اینچ ۲۸۳پیکسل دارد و نسبت آن به بدنه ی دستگاه در حدود ۸۱درصد است.

نرم افزار و سخت افزار

اندروید ۹ درکنار رابط کاربرای EMUI 9.0 مشخصات نرم افزاری جدیدترین گوشی هواوی هستند که وظیفه ی اجرای روان آن ها را تراشه ی هشت هسته ای مدیاتک هلیو P35 با فرکانس ۲.۳ گیگاهرتز برعهده دارد.

پردازنده ی گرافیکی در نظر گرفته شده برای آنر پلی 8A تراشه ی PowerVR GE8320 است و این گوشی در دو نسخه  با ۳۲ و ۶۴گیگابایت حافظه ی داخلی به فروش می رسد. همچنین امکان افزایش فضای ذخیره سازی تا ۵۱۲گیگابایت ازطریق کارت حافظه وجود دارد. گفتنی است میزان رم به کار رفته در هر دو نسخه ۳ گیگابایت است.

دوربین

هواوی آنر پلی 8A برای تمام نیازهای عکاسی شما یک دوربین ۱۳مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین ۸مگاپیکسلی را در جلو دارد. دوربین اصلی این گوشی با فلش دوگانه همراهی می شود و دوربین جلوی آن با گشودگی دیافراگم f/2.0 از قابلیت فیس آنلاک پشتیبانی می کند.

باتری

یک باتری ۳۰۲۰میلی آمپرساعتی وظیفه تأمین نیروی آنر پلی8A را بر عهده دارد که به لطف پشتیبانی از شارژ سریع، شارژ آن از صفر تا ۱۰۰درصد کمتر از دو ساعت به طول می انجامد.

هواوی اولترابوک MateBook 13 و تبلت MediaPad M5 Lite را رونمایی کرد

هواوی در سال های اخیر، بیشتر به خاطر موبایل هایش محبوبیت کسب کرده؛ اما این شرکت به عرصه ی لپ تاپ و تبلت نیز وارد شده  است.

هواوی در نمایشگاه 2019 CES، اولترابوک ۱۳ اینچی خود با نام MateBook 13 و تبلت MediaPad M5 Lite را معرفی کرد. تبلت جدید هواوی از امکانات نظارتی جالبی برای والدین برخوردار است.

MediaPad M5 Lite هواوی در مقایسه با MediaPad معمولی، رزولوشن پایین تر (نمایشگر ۱۰.۱ اینچی با وضوح ۱۰۸۰ پیکسل) و قدرت پردازشی ضعیف تری دارد. این تبلت با قلم استایلوس M-Pen Lite عرضه می شود که سطح فشار ۲.۰۴۸ را شناسایی می کند. درمقابل قلم M-Pen معمولی سطح فشار ۴.۰۹۶ را تشخیص می دهد. این تبلت در اواخر ژانویه (اواسط بهمن ) با قیمت ۲۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

تبلت جدید هواوی به قابلیت هایی برای کنترل زمان استفاده کودکان برای والدین و نیز رابطی اختصاصی به نام Kids Corner مجهز شده است. همچنین، ویژگی های دیگری برای کنترل رفتار دارد. برای مثال، وقتی صورت خود را فراتر از حد استاندارد به صفحه ی این تبلت نزدیک کنید، تبلت تشخیص می دهد. MediaPad M5 Lite می تواند کم بودن نور محیطی و نیز نامناسب بودن زاویه سر شما را شناسایی کند. اگر هریک از این خطاهای رفتاری رخ دهد، هشداری روی صفحه  نمایش ظاهر می شود که درصورت پا برجاماندن خطا، هشدار کل صفحه را دربرمی گیرد.

میت بوک ۱۳ درواقع نسخه ی اصلاح شده ای از MateBook X است. بدنه ی مات آلومینیومی، صفحه  نمایش ۲۱۶۰ در ۱۱۴۰ با پوشش کامل sRGB و دو پورت USB-C از ویژگی های این اولترابوک است. البته، لوگوی جدید هم می توان به این ویژگی ها اضافه کرد.

افزون بر این، میت بوک ۱۳ به آخرین پردازنده های سری i5 یا i7 U اینتل مجهز است. مدل مجهز به intel core i7 U با پردازنده ی گرافیکی Nvidia MX150 عرضه می شود. این اولترابوک در اواخر ژانویه (اواسط بهمن) با قیمت ۱۰۰۰ دلار برای پردازنده ی گرافیکی یکپارچه و با قیمت ۱۳۰۰ دلار برای پردازنده ی گرافیکی مجزا عرضه خواهد شد.

به دلیل وجود پردازنده ی گرافیکی مجزا (گسسته)، این اولترابوک ضخیم تر از مدل X است و برعکس آن از فن  بهره می برد. همچنین، MateBook 13 برخلاف X که چهار بلندگو داشت، دو بلندگو بیشتر ندارد. این اولترابوک با رنگ خاکستری برای پردازنده های سری i7 و با رنگ نقره ای برای پردازنده های سری i5 تولید شده که با قیمت پایه ی ۱۰۰۰ دلار عرضه می شود.

هواوی پردازنده سرور Kunpeng 920 مبتنی بر معماری ARM را رونمایی کرد

هواوی در نمایشگاه CES 2019، پردازنده ی سرور مبتنی بر معماری ARM خود با نام Kunpeng 920 را رونمایی کرد. به ادعای این شرکت، پردازنده ی مذکور قوی ترین پردازنده ی سرور با معماری ARM است.

هواوی در جریان نمایشگاه CES 2019، جدیدترین دستاوردش را رونمایی کرد که پردازنده ی سرور مبتنی بر معماری ARM است. این پردازنده که Kunpeng 920 نام دارد، بنابر ادعای هواوی، قوی ترین پردازنده ی سرور موجود در بازار مبتنی بر معماری ARM است. هواوی هدف اصلی اش از طراحی و تولید چنین پردازنده ای را انجام پردازش های هوش مصنوعی عنوان کرده که با کلان داده در حافظه های توزیع شده سروکار دارند.

بنابر ادعای هواوی، پردازنده ی کونپنگ ۹۲۰ در بنچمارک  SPECint موفق شده امتیاز ۹۳۰ را کسب کند که ۲۵ درصد بهتر از قوی ترین پردازنده ی سرور مبتنی بر ARM موجود در بازار است. پردازنده ی هواوی درحالی موفق شده چنین امتیازی را کسب کند که مصرف انرژی آن درمقایسه با نزدیک ترین رقیب ۳۰ درصد کمتر است.

پردازنده ی کونپنگ ۹۲۰ مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری توسعه یافته است. این پردازنده از وجود ۶۴ هسته ی پردازشی بهره می برد و فرکانس ۲.۶ گیگاهرتزی دارد. از دیگر ویژگی های این پردازنده، به پشتیبانی از ۸ کانال برای حافظه های DDR4 باید اشاره کرد که ۴۶ درصد پهنای باند بیشتر حافظه را درمقایسه با بهترین رقیب فراهم می کند.

ازجمله  دلایل اصلی برای بهبود عملکرد این پردازنده را استفاده از الگوریتم پخش کننده ی پرش بهینه شده درکنار بهبود معماری زیرسیستم حافظه باید دانست.

هواوی همچنین اعلام کرده سه سرور جدید در کلاس سرور های TaiShan با استفاده از پردازنده های کونپنگ ۹۲۰ توسعه خواهند یافت. پردازنده ی جدید هواوی برای مراکز داده ای مناسب است که پردازش کلان داده ها با سرعت چشمگیر را درکنار مصرف کم انرژی مد نظر دارند.

این شرکت چینی با بهره گیری از توان داخلی و طراحی پردازنده های این چنینی، روز به روز وابستگی خود به شرکت هایی نظیر اینتل، کوالکام، ای ام دی و انویدیا را کاهش می دهد.

گزارشی از حضور ایسوس در نمایشگاه ces 2019

لپ تاپ های جدید سری TUF ایسوس معرفی شدند

ایسوس در جریان برگزاری CES 2019، چند مدل جدید از سری لپ تاپ های گیمینگ TUF را رونمایی کرد. یکی از این محصولات، ۳۲ گیگابایت حافظه ی رم DDR4 دارد.

به گزارش زومیت، نمایشگاه CES 2019 به صورت رسمی آغاز شده و شرکت های مختلف رونمایی محصولات جدیدشان را آغاز کرده اند. ایسوس در جریان برگزاری این همایش، چند مدل جدید از لپ تاپ های گیمینگ سری TUF را معرفی کرد. این لپ تاپ ها از قدرت پردازنده های AMD برای پردازش وظایف استفاده می کنند.

لپ تاپ های جدید سری TUF شرکت Asus به APUهای موبایلی سری پیکاسو AMD مجهز شده اند. این پردازنده ها چهار هسته ی پردازشی و هشت ترد دارند و نسبتا قدرتمند هستند. طبق ادعاهای ایسوس، یکی از این لپ تاپ های جدید با شماره مدل FX705DY تا هفت ساعت و مدل دیگر، یعنی FX505DY، تا شش ساعت به طور مداوم ویدئو می تواند پخش کند.

هر دو این مدل ها به منظور دستیابی به نرخ فریم روان تر، از فناوری سخت افزاری فری سینک پشتیبانی می کنند. گفتنی است مدل بالارده تر (FX505DY) نمایشگری ۶۰هرتزی دارد و مدل دیگر به نمایشگر ۴۰هرتزی مجهز شده است.

نمایشگر IPS این دستگاه ها که از آن به عنوان نانواِج یاد می شود، توانایی درخور توجهی در زمینه ی نمایش جزئيات گرافیکی دارد و به لطف بهره مندی از فری سینک، میزان لگ را به هنگام بازی کردن کاهش می دهد. همه ی این ها باعث می شوند تجربه ی لذت بخشی از بازی کردن از طریق نمایشگر فول HD به کاربر منتقل شود.

مشخصات فنی لپ تاپ های جدید سری TUF ایسوس

پردازنده ی مرکزی Ryzen 5 3550H ای ام دی

سیستم عامل             ویندوز ۱۰ مایکروسافت

نمایشگر   ۱۵.۶ اینچ فول HD سری نانواِج با زاویه ی دید بالا و رفرش ریت حداکثر ۱۲۰ هرتز

۱۷.۳ اینچ فول HD سری نانواِج با زاویه ی دید بالا

کارت گرافیک         رادئون RX 560X ای ام دی

حافظه ی رم            حداکثر ۳۲ گیگابایت از نوع DDR4 با فرکانس ۲۴۰۰ مگاهرتز

حافظه ی داخلی       حداکثر ۵۱۲ گیگابایت از نوع PCIe SSD

حداکثر یک ترابایت از نوع FireCuda SSHD

ارتباطات 802.11a/b/g/n/ac WLAN و بلوتوث ۴.۲

درگاه        دو عدد USB 3.1 نسل ۱

یک عدد USB 2.0

یک عدد HDMI 2.0

یک عدد جک RJ-45

یک عدد جک ۳.۵میلی متری هدفون و جک میکروفون

یک عدد قفل کنسینگتون

لپ تاپ های جدید سری TUF به لطف بهره مندی از جدیدترین پردازنده های سری رایزن شرکت ای ام دی و گرافیک رادئون RX 560X به خوبی می توانند بازی های روز را با کیفیت بالا اجرا کنند. این لپ تاپ ها گواهی MIL-STD 810G از ارتش ایالات متحده ی آمریکا دارند. این، یعنی مقاومت بدنه ی آن ها بسیار زیاد است. بدنه ی این لپ تاپ ها درمقابل ضربه، شوک، دمای زیاد و حتی رطوبت از خود مقاومت نشان می دهد.

کیبورد لپ تاپ های جدید ایسوس نور پس زمینه ی RGB دارد و کاربر می تواند این نور ورنگ بندی را شخصی سازی کند. این کیبورد همچنین به فناوری Overstroke تجهیز شده است تا سرعت پاسخ دهی بیشتری داشته باشد و تأخیر را تا حد امکان کاهش دهد. افزون بر این، این لپ تاپ ها به لطف داشتن طراحی ویژه، ضدنفوذ گردوغبار هستند و از سیستم خنک کننده ی قدرتمندی بهره می برند. مدل های جدید لپ تاپ های TUF فعلا قیمت مشخصی ندارند و در سه ماهه ی نخست ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد.

ایسوس از اولترابوک قدرتمند و سبک Zenbook 14 در نمایشگاه CES 2019 رونمایی کرد

ایسوس چند محصول جدید از خانواده ی ذن بوک را در نمایشگاه CES 2019 معرفی کرد که  در این میان، ذن بوک ۱۴ سبک تر و قوی تر از همیشه ظاهر شد.

نمایشگاه CES 2019 فرصت خوبی برای ایسوس بود تا چند محصول جدید را در دسته ی لپتاپ های خود معرفی کند. خانواده ی ذن بوک، با چند لپتاپ  قدرتمند یا عمان اولترابوک به روزرسانی شدند. Zenbook 14 یکی از آن محصولات جدید بود که سبک تر و قدرتمندتر از نسخه های پیشین است.

اولترابوک ذن بوک 14 ایسوس، از آخرین نسخه ی پردازنده های این نوع لپتاپ از خانواده ی ویسکی لیک بهره می برد. به علاوه، گرافیک انویدیا GeForce MX150 به همراه ۱۶گیگابایت حافظه ی رم، محصول جدید ایسوس را به گجتی قدرتمند تبدیل می کند. این مشخصات سخت افزاری حرفه ای، در یک طراحی باریک و زیبای آبی رنگ عرضه می شود که وزن بسیار پایینی هم دارد.

وزن لپتاپ حرفه ای جدید ایسوس، ۱.۴۵کیلوگرم بوده و همان طور که از نام آن پیدا است، از صفحه نمایش ۱۴اینچی بهره می برد. ذن بوک جدید به رنگ اختصاصی شرکت تولیدکننده یعنی Utopia Blue و روش ساخت اختصاصی فلزی آن شرکت، تولید شده است. با باز شدن درب این لپتاپ، بدنه ی اصلی آن نیز کمی شیب پیدا می کند تا تجربه ی تایپ بهتری را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

ترک پد Zenbok 14 عملکردی دوگانه را برای کاربر به ارمغان می آورد. درواقع، بخش لمسی پایین صفحه کلید لپتاپ، به دکمه های عددی تبدیل می شود که نیاز به اضافه کردن این کلیدها در یک لپتاپ کوچک ۱۴ اینچی را برطرف کرده است. جنین قابلیتی، در لپتاپ Zenbook Pro 15 هم پیاده سازی شد.

لپتاپ ذن بوک 14 در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۹ و با حداقل قیمت ۵۹۰ پوند به بازار عرضه خواهد شد.

ایسوس، علاوه بر معرفی اولترابوک خود، عضو دیگری از خانواده ی ذن بوک را نیز با نام S13 در نمایشگاه امسال لاس وگاس معرفی کرد. طبق ادعای شرکت، این محصول، باریک ترین لپتاپ با کارت گرافیک اختصاصی محسوب می شود. ضخامت محصول جدید ایسوس، ۱۲.۹میلی متر گزارش شد که با برادر بزرگ ترش یعنی Zenbook S برابری می کند. البته، در بخش پردازنده ی گرافیکی، به روزرسانی نسبت به نسل قبل انجام شده و از انویدیا MX150 در S13، استفاده شده است.

پردازنده ی گرافیکی لپتاپ S13، قوی ترین محصول بازار نیست اما برای کارهای سبک ویرایش ویدئو یا بازی های معمولی، انتخابی مناسب خواهد بود. نکته ی بسیار مهم دیگر لپتاپ کوچک ایسوس، وزن ۱.۱کیلوگرمی آن است که حمل و نقل S13 را بسیار آسان می کند. Zenbook S13 در سه ماهه ی اول سال جاری میلادی عرضه خواهد شد و هنوز اطلاعات زیادی از قیمت آن در دست نیست.

ایسوس لپ تاپ StudioBook S را با نمایشگر ۱۷ اینچی رونمایی کرد

ایسوس در جریان CES 2019 از لپ تاپ استودیوبوک اس با امکاناتی نظیر حافظه ی رم ۶۴ گیگابایتی و حافظه ی داخلی ۴ ترابایتی رونمایی کرد.

آخرین نسل از لپ تاپ های جدید اپل را نمی توان در حد و اندازه ی انتظارات کاربران از این سری لپ تاپ های اپل خواند، از این رو رقبای اپل در ماه های اخیر نهایت تلاش خود را به کار بسته اند تا بهترین محصولات خود را راهی بازار کنند. ایسوس در جریان برگزاری CES 2019 از جدیدترین لپ تاپ خود با نام استودیوبوک اس به عنوان رقیبی برای مک بوک پرو ۱۵ اینچی رونمایی کرد. لپ تاپ استودیوبوک اس ایسوس از وجود نمایشگری ۱۷ اینچی با نسبت تصویر ۱۶ به ۱۰، با پشتیبانی از طیف رنگ ۹۷درصدی DCI-P3 و رنگ های کالیبره شده و پشتیبانی از استاندارد Pantone رونمایی کرد. از دیگر ویژگی های این لپ تاپ باید به سایز کوچک  تر آندر مقایسه با لپ تاپ های ۱۷ اینچی اشاره کرد، به طوری که این لپ تاپ را می توان در کیف  لپ تاپ های ۱۵ اینچی قرار داد.

از نظر سخت افزاری، ایسوس استودیو بوک اس حافظه ی رم ۶۴گیگابایتی، حافظه ی داخلی ۴ترابایتی از نوع PCIe SSD خواهد داشت. ضمنا باید به پردازنده ی اینتل زئنE-2176M در کنار پردازنده ی گرافیکی انویدیا کوادرو P3200 اشاره کرد. در مقایسه با مک بوک پرو اپل، لپ تاپ جدید ایسوس ۳.۱۷۵سانتی متر عریض تر و ۴.۴۴۵سانتی متر طویل تر است. البته نقطه ضعف این لپ تاپ را باید بهره گیری از رزولوشن ۱٫۹۲۰ در ۱٫۲۰۰پیکسلی این لپ تاپ خواند. لپ تاپ استودیوبوک اس ایسوس از وای فای ۶ پشتیبانی کرده و از تعداد درگاه های بیشتری در مقایسه با لپ تاپ اپل بهره می برد.

ایسوس اعلام کرده است ۵ کانال حرارتی درکنار دو فن مخصوص طراحی شده برای این لپ تاپ، قادرند تا حرارت تولیدشده را با صدای بسیار کمی به بیرون هدایت کرده و لپ تاپ را خنک کنند. براساس اطلاعات ارائه شده، صدای تولیدشده توسط این لپ تاپ به هنگام خنک کردن، کمتر از ۳۵دسیبل خواهد بود.

یکی از ویژگی های جالب لپ تاپ استودیوبوک اس ایسوس، تبدیل شدن تاچ پد این لپ تاپ به نام پد است. با توجه به اینکه حذف نام پد در کیبورد لپ تاپ ها کار با اعداد را از طریق نوار بالایی بسیار سخت می کند، از این رو تبدیل شدن تاچ پد به نام پد را باید یک قابلیت خوب برای افرادی خواند که با تعداد و نام پد بسیار سروکار دارند. تاچ پد ایسوس استودیوبوک اس از طریق نوردهی به تاچ پد اقدام به مشخص کردن مرز کلیدهای نام پد می کند.

ایسوس اعلام کرده که لپ تاپ استودیوبوک اس سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی راهی بازار خواهد شد. هنوز اطلاعاتی از قیمت این محصول اعلام نشده است.

ذن بوک S13 ایسوس معرفی شد؛ لپ تاپی با کم حاشیه ترین نمایشگر دنیا

ذن بوک S13 ایسوس ضمن داشتن کم حاشیه ترین نمایشگر دنیا، به پردازنده نسل هشتمی اینتل، ۱۶گیگابایت حافظه ی رم و کارت گرافیک مجزای انویدیا مجهز شده است.

طی چند سال اخیر، شرکت های مختلف دست به تولید لپ تاپ هایی با حاشیه ی اندک در کنار نمایشگر زده اند تا به صورت رسمی به سمت تولید دستگاه هایی با نمایشگر تمام صفحه، حرکت کنند. ایسوس در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2019 مدعی شد که موفق به ساخت لپ تاپی با نمایشگر دارای نازک ترین حاشیه در دنیا، شده است.

لپ تاپ ذن بوک S13 ایسوس برخلاف اغلب لپ تاپ های معمول بازار که وب کم شان در زیر نمایشگر یا حتی به عنوان یک دکمه ی پاپ آپ در کیبورد جای گرفته، دارای نوعی طراحی جالب و جدید است.

ذن بوک S13 ایسوس نسبت نمایشگر به بدنه ی ۹۷درصد دارد

وب کم این دستگاه در قسمت بالایی نمایشگر و به شکل یک بریدگی برعکس قرار دارد و در نگاه اول طراحی عجیبی به شمار می آید. همان طور که گفتیم، بریدگی نمایشگر ایسوس ذن بوک اس ۱۳، در واقع یک بریدگی برعکس است و در مقابل آنچه در گوشی هایی مثل آیفون X دیده ایم قرار می گیرد.

ایسوس مدعی است حاشیه های اندک باعث شده اند که این لپ تاپ دارای نسبت نمایشگر به بدنه ی اعجاب انگیز ۹۷درصد باشد؛ این شرکت در حرکتی هوشمندانه با پنهان کردن حاشیه ی پایین نمایشگر در پشت کیبورد، سعی کرده این ادعای خود را حقیقی نشان دهد که البته نمی توان از این حیث خرده ای به این شرکت گرفت.

ذن بوک اس ۱۳؛ باریک ترین لپ تاپ دنیا با کارت گرافیک مجزا

حاشیه های طرفین نمایشگر ۱۳.۹ اینچ 1080p لپ تاپ Asus ZenBook S13 تنها ۲.۵میلی متر هستند و باعث شده اند که اندازه ی کلی دستگاه نسبت به اغلب لپ تاپ های ۱۳ اینچی معمولی، کمتر باشد. ایسوس در داخل لپ تاپ جدید خود از پردازنده ی Core i7 نسل هشتمی اینتل در کنار ۱۶گیگابایت حافظه ی رم و حداکثر یک ترابایت حافظه ی PCIe SSD استفاده کرده است.

برخلاف آنچه انتظار داشتیم، ایسوس در این لپ تاپ از کارت گرافیک مجزا استفاده کرده است که در نوع خود بسیار جالب به شمار می آید. گرافیک GeForce MX150 انویدیا که در ذن بوک اس ۱۳ جای گرفته، این لپ تاپ جدید را به «باریک ترین لپ تاپ دنیا با کارت گرافیک مجزا» تبدیل کرده است.

اکثر لپ تاپ های این بخش از بازار دارای گرافیک های مجتمع شرکت اینتل هستند و قرار گرفتن کارت مجزای انویدیا روی لپ تاپ جدید ایسوس، می تواند خبر خوبی برای گیمرها باشد. لپ تاپ جدید ایسوس می تواند اغلب بازی های جدید را روی وضوح پایین اجرا کند، این دستگاه همچنین بازی محبوب فورتنایت را با وضوح ۱۰۸۰ پیکسل و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد کرد.

ایسوس ذن بوک اس ۱۳ از لحاظ درگاه، انتظارات ما را از یک لپ تاپ مدرن برآورده می کند. این دستگاه دارای دو درگاه USB-C و یک درگاه USB-A است و حتی از میکرو SD هم پشتیبانی می کند. ایسوس یک حسگر اثر انگشت را با ترک پد لپ تاپ جدید خود یکپارچه کرده است تا کاربر بتواند به سادگی از طریق سیستم احراز هویت ویندوز هلو، وارد محیط ویندوز ۱۰ شود.

تاریخ عرضه ی لپ تاپ ذن بوک S13 ایسوس برای سه ماهه ی نخست ۲۰۱۹ تعیین شده است؛ جزئيات مربوط به قیمت این دستگاه در آینده اعلام خواهد شد.

لپتاپ ایسوس ROG Mothership با مشخصات حرفه ای و ظاهری شبیه به سرفیس پرو معرفی شد

ایسوس در خلال نمایشگاه CES 2019 از جدیدترین محصول سری گیمینگ ROG با نام Mothership رونمایی کرد. این لپ تاپ قدرتمند، ظاهری شبیه به سرفیس پرو دارد.

تصور کنید مایکروسافت سرفیس یک لپ تاپ ۱۷.۳ اینچی گیمینگ با قدرت پردازش بالا و امکان جایگزینی یک سیستم دسکتاپ قدرتمند بود. چنین تصوری، احتمالا ذهن بسیاری از کاربران اکوسیستم لپ تاپ را به خود مشغول کرده است. ایسوس در نمایشگاه CES 2019 با محصول جدید خود، به نوعی این تصور vh با به حقیقت پیوند زد.

محصول جدید ایسوس از خانواده ی گیمینگ ROG و با نام Mothership یا GZ700 در نمایشگاه CES 2019 معرفی شد. ایسوس در طراحی شبیه به سرفیس برای این لپ تاپ، تمامی قابلیت ها همچون طراحی عمودی، استند و کیبورد جداشونده  را لحاظ کرده است. درواقع می توان محصول ایسوس را یک سرفیس پرو با قابلیت های بسیار بالای گیمینگ نامید.

شاید در نگاه اول، ایده و طرح لپ تاپ مادرشیب عجیب به نظر برسد، اما ماهیت گیمینگ نهفته در پشت آن و طراحی بهینه برای گیمرها، قطعا قابل توجه است. در دنیای گیمینگ، حرارت قطعات سخت افزاری چالش اصلی محسوب می شود. با طراحی عمودی همه ی قطعات در Mothership، هدایت گرما به خارج از لپ تاپ راحت تر می شود.

اگرچه لپ تاپ گیمینگ جدید ایسوس، طراحی مشابه سرفیس دارد، اما تفاوت های آن  به طور حتم قابل توجه تر خواهد بود. ابعاد لپ تاپ گیمینگ ایسوس بزرگ تر است: صفحه نمایش بزرگ ۱۷.۳ اینچی با کیفیت 1080p، فرکانس ۱۴۴هرتز و زمان پاسخگویی ۳میلی ثانیه، همگی در همراهی با فناوری Nvidia G-Sync، مادرشیپ را به غولی قابل احترام در حوزه ی نمایش گر تبدیل می کند. پردازنده ی گرافیکی لپ تاپ جدید ایسوس، نسخه ی موبایلی Nvidia RTX 2080 بوده و پردازنده ی اصلی نیز Core-i9-8950HK است. ایسوس ادعا می کند هر دو پردازنده برای عملکرد بهتر، به فرکانسی بالاتر از مقدار کارخانه ای، اورکلاک شده اند.

در بخش حافظه، لپ تاپ مادرشیپ از NVMe SSD با ترتیب RAID 0 بهره مند می شود. حافظه ی رم ۶۴گیگابایتی DDR4 نیز خیال کاربر را از اجرای سنگین ترین برنامه ها و بازی ها راحت می کند. از قابلیت های دیگر لپ تاپ گیمینگ مادرشیپ، می توان به فناوری تشخیص چهره ی Windows Hello، پورت یو اس بی سی تاندربولت ۳، پورت یو اس بی سی استاندارد، ۴ پورت یو اس بی نوع A پورت HDMI و جایگاه کارت حافظه اشاره کرد. به علاوه، پورت اترنت و دو درگاه شارژ ۲۸۰واتی نیز برای Mothership در نظر گرفته شده است که برای هر لپ تاپ گیمینگ، ضروری به نظر می رسد.

ایسوس در بخش طراحی نیز نوآوری های خاصی را در لپ تاپ خود گنجانده است. طبق ادعای شرکت، استند مادرشیپ به محض برخورد با هر سطح، از جای خود خارج می شود. چنین عملکردی، قرار دادن لپ تاپ با یک دست را نیز آسان تر می کند. صفحه کلید لپ تاپ جدید ایسوس نیز چند نکته ی قابل توجه دارد. این قطعه قابلیت استفاده به هر دو صورت متصل به لپ تاپ و همچنین وایرلس را دارد. با جدا کردن کیبورد، می توان آن را از وسط تا کرد که در حالت استفاده ی وایرلس، حجم کمتری را اشغال خواهد کرد. به علاوه، در حالت جدا از لپ تاپ می توان با یک کابل USB-C و بدون اتصال کامل به بدنه، از کیبورد استفاده کرد.

شاید تنها نکته ی منفی درباره ی لپ تاپ مادرشیپ، وزن بالای ۴.۶کیلوگرمی آن باشد؛ البته برای محصولی با چنین مشخصات حرفه ای، وزن بالا اجتناب ناپذیر خواهد بود. ایسوس، محصول جدید خود در خانواده ی ROG را در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد کرد و به همین دلیل، هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت و مشخصات سخت افزاری جزئی آن در دست نیست.

ایسوس در نمایشگاه CES 2019 علاوه بر لپ تاپ مادرشیپ، نسخه ی جدید از عضو دیگر خانواده ی ROG یعنی Zephyrus S را نیز معرفی کرد. لپ تاپ جدید با نام GX701 معرفی شد و همان طراحی فوق باریک قدیمی با اشکالات قبلی در جانمایی صفحه کلید و ترک پد را دارد. یکی از تغییرات مهم نسخه ی جدید، افزایش ابعاد صفحه نمایش از ۱۵.۶ به ۱۷.۳ اینچ محسوب می شود. البته، رفرش ریت همان ۱۴۴هرتز و فناوری نمایش نیز مانند نسخه ی پیشین، Nvidia G-Sync است.

لپ تاپ Zephyrus S GX710 به  ادعای سازنده باوجود ابعاد بزرگ صفحه نمایش، کوچک ترین لپ تاپ گیمینگ ۱۷ اینچی جهان محسوب می شود. به علاوه، ضخامت ۱۸.۷میلی متری، آن را به انتخابی نازک تر نسبت به پسرعموی خود یعنی مادرشیپ بدل کرده است؛ البته، زفیروس در بخش مشخصات سخت افزاری کمی از مادرشیپ ضعیف تر خواهد بود. پردازنده ی گرافیکی Max-Q RTX انویدیا و آخرین نسخه از پردازنده های اینتل، به همراه پورت شارژ USB-C، برخی از مشخصات لپ تاپ گیمینگ ایسوس هستند. زفیروس در پایان سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد و هنوز قیمت و تاریخ عرضه ی دقیق آن مشخص نیست.

درنهایت، چند محصول دیگر از خانواده ی گیمینگ ایسوس نیز با به روزرسانی هایی در سال جدید عرضه خواهند شد. Strix SCAR II و Strix Hero II، لپ تاپ هایی هستند که با پردازنده ی گرافیکی جدید RTX از انویدیا، در پایان سه ماهه ی اول سال جاری میلادی عرضه خواهند شد.

Flip C434 ایسوس معرفی شد: کروم بوک تبدیل پذیر با نمایشگر فول HD

Flip C434 جدیدترین کروم بوک تبدیل پذیر ایسوس است که نمایشگر فول HD دارد. این کروم بوک در نمایشگاه CES 2019 معرفی شد.

یکی از شرکت های فعال  در نمایشگاه CES 2019، بی شک ایسوس بود. این شرکت در نخستین  روز برگزاری این همایش بزرگ، لپ تاپ های جدیدی نظیر ROG Mothership و Zenbook S 13 را رونمایی کرد.

ایسوس لپ تاپ جدید دیگری را نیز معرفی کرد. این لپ تاپ که Flip C434 نام دارد، جدیدترین کروم بوک تبدیل پذیر این شرکت مشهور به شمار می آید که در نمایشگاه سی ئی اس امسال معرفی شده است. قیمت پایه ی این کروم بوک ۵۶۹ دلار است و درحقیقت، جایگزینی برای کروم بوک C302 به شمار می آید.

کروم بوک فلیپ سی ۴۳۴ ایسوس ازلحاظ طراهی ظاهری، برخی از ویژگی های مدل پیشین خود را به ارث برده و این بار برخلاف سی ۳۰۲ که از بدنه ای دو رنگ (نقره ای و مشکی) بهره می بُرد، از ظاهری یکنواخت تر از جنس آلومینیوم صیقل خورده بهره می گیرد. درکنار این ها، حتی نمایشگر این دستگاه نیز اندازه ی بزرگ تری درمقایسه با قبل دارد و اکنون ۱۴ اینچ است.

نمایشگر کروم بوک جدید ایسوس وضوح فول HD دارد و در کناره های آن، حاشیه ی نسبتا اندک ۵ میلی متری دیده می شود. لپ تاپ جدید ایسوس درمقایسه با مدل پیشین خود سنگین تر شده و حالا ۱.۴۵ کیلوگرم وزن دارد. افزون بر این، ضخامت این دستگاه ۱۵.۷ میلی متر است.

بیشترین تغییرات C434 درمقایسه با C302 در زیر بدنه ی این دستگاه اتفاق افتاده است؛ جایی که کروم بوک جدید ایسوس درمقایسه با نسل پیشین به دوبرابر حافظه ی رم و حافظه ی داخلی بیشتر مجهز شده و پردازنده ی قدرتمندتری دارد. همچنین، یکی از مدل های کروم بوک جدید ایسوس به پردازنده ی Core i7-8500Y تجهیز شده است.

این دستگاه لولای اختصاصی ایسوس موسوم به Ergolift را دارد و حداکثر از ۸ گیگابایت حافظه ی رم از نوع LPDDR3 و ۱۲۸ گیگابایت حافظه ی داخلی از نوع eMMC استفاده می کند؛. گفتنی است کاربران می توانند حافظه ی داخلی این لپ تاپ را ازطریق کارت میکرو SD به میزان حداکثر ۲ ترابایت افزایش دهند.

کروم بوک Flip C434 دو درگاه USB-C و یک درگاه USB-A دارد و از بلوتوث ۴ درکنار وای فای دوبانده ی 802.11ac پشتیبانی می کند. تاکنون، درباره ی تاریخ عرضه و قیمت این دستگاه سخنی به میان نیامده است.

ایسوس کارت گرافیک ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti را معرفی کرد

ایسوس کارت گرافیک ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti را با توان پردازشی بیشتر نسبت به نسخه ی Founders معرفی کرد.

ایسوس کارت گرافیک قدرتمند ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti را معرفی کرد. ROG Matrix جدید نخستین کارت گرافیکی به شمار می رود که از نوآوری جدید Infinity Loop، سیستم خنک کننده ی مداربسته ی تایوانی ها بهره می برد. این سیستم زیر پوشش جلویی کارت قرار می گیرد. با این حال، کارت Matrix RTX 2080 Ti کماکان به سیستم خنک کننده ی اکتیو اتکا دارد؛ چرا که سه فن Axial روی کارت وجود دارد.

تایوانی ها ادعا می کنند که فناوری Infinity Loop عملکرد بسیار بهتری نسبت به طرح های هیبریدی با رادیاتورهای ۱۲۰ یا ۲۴۰ میلی متری رقیب دارد. در هر صورت، یکی از مصالحه های مرتبط با به کارگیری راهکار خنک سازی Infinity Loop، به فضایی باز می گردد که برای جای دادن پمپ، لوله ها و رادیاتورهای یکپارچه روی کارت گرافیک نیاز است. علاوه بر موارد یادشده، ایسوس هیت سینک بزرگی را نیز برای خنک سازی بلوک کارت گرافیک و تراشه ی حافظه ی GDDR6 توسعه داده است. بدین ترتیب ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti کارت گرافیک زمختی به شمار می آید که سه اسلات PCI را اشغال می کند. طبق معمول در هر دو سمت کارت، نورپردازی Aura Sync RGB به چشم می خورد.

براساس اعلام ایسوس، بُرد سفارشی شده ی Matrix RTX 2080 Ti با مدل های ROG Strix یکسان است؛ بنابراین تایوانی ها می توانند هر نمونه از کارت های گرافیک جدید خود را به گونه ای تنظیم کنند که به سرعت های ادعاشده از سوی شرکت تولیدکننده دست یابند.

با توجه به مشخصات منتشرشده از سوی انویدیا، فرکانس کارت گرافیک ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti روی عدد ۱۳۵۰ مگاهرتز قرار دارد؛ اما این کارت از دو حالت عملکردی بهره می برد؛ بدین ترتیب که حالت بازی محافظه کارانه تر آن به فرکانس بیشینه ی ۱۸۰۰ مگاهرتز دست پیدا می کند، در حالی که حالت OC روی عدد ۱۸۱۵ مگاهرتز محدود خواهد بود که ۱۸۰ مگاهرتز بیش تر از فرکانس بیشینه ی ۱۶۳۵ مگاهرتزی نسخه ی Founders کارت RTX 2080 Ti انویدیا به حساب می آید. علاوه بر موارد یادشده، سرعت حافظه  نیز در کارت جدید ایسوس به مقدار ۱۸۵۰ مگاهرتز (۱۴۸۰ مگاهرتز مؤثر) افزایش پیدا کرده است، در حالی که نسخه ی Founders از سرعت حافظه ی ۱۷۵۰ مگاهرتز (۱۴۰۰ مگاهرتز مؤثر) بهره می برد.

همانند نسخه ی Founders، کارت گرافیک Matrix 2080 Ti ایسوس از دو اتصال ۸ پینی PCIe استفاده می کند؛ اما خروجی ویدیویی آن با کارت فاندرز انویدیا تفاوت دارد، این کارت از دو پورت HDMI 2.0b، دو پورت DisplayPort 1.4 در کنار یک پورت USB-C برای VirtualLink انویدیا بهره می برد.

ایسوس در جریان رونمایی از کارت ROG Matrix RTX 2080 Ti قیمت آن را مشخص نکرد؛ اما پیش بینی می شود که برچسب قیمتی مورد نظر تایوانی ها برای این کارت، کمتر از ۱۵۰۰ دلار نباشد. کارت گرافیک قدرتمند Matrix 2080 Ti در ماه جاری میلادی روانه ی بازار خواهد شد.

ایسوس کارت های گرافیکی Dual ،ROG Strix و Turbo‌ را بر پایه RTX 2060 معرفی کرد

ایسوس به عنوان یکی از نخستین تولیدکنندگان، ساعاتی پس از رونمایی انویدیا از RTX 2060، سه کارت گرافیکی جدید را برپایه ی این پردازنده معرفی کرد.

پس از ماه ها گمانه زنی، سر انجام انویدیا از پردازنده  ی گرافیکی میان رده ی GeForce RTX 2060 پرده برداشت، پس از گذشت چند ساعت، ایسوس با استفاده از فرصت، کارت های گرافیکی سفارشی شده ی خود را برپایه ی RTX 2060 رونمایی کرد.

همانند گذشته، شما می توانید از بین مدل های متنوع شرکت تایوانی، شامل Dual ،ROG Strix و Turbo کارت گرافیکی مورد نظر خود را انتخاب کنید. متأسفانه ایسوس اطلاعاتی را درباره ی فرکانس کارت های گرافیکی سری RTX 2060 خود منتشر نکرده است. ROG Strix GeForce RTX 2060

کارت گرافیک ROG Strix GeForce RTX 2060 برای آن دسته از کاربرانی است که بهترین عملکرد، سیستم  خنک کننده و طراحی ظاهری را از گرافیک خود طلب می کنند. این کارت با فناوری Auto-Extreme تولید می شود که فرآیند تولید انحصاری ایسوس به حساب می آید. کارت گرافیک جدید تایوانی ها برای کاهش تنش روی PCB از اتصال فلزی اختصاصی استفاده می کند و راهکار خنک سازی DirectCU III از سه  فن برای کنترل حرارت کارت بهره می برد.

کارت گرافیک ROG Strix GeForce RTX 2060 در هر دو سمت از نورپردازی Aura Sync RGB بهره می برد تا بدین ترتیب گزینه های متعددی را برای سفارشی سازی در اختیار کاربر قرار دهد. تایوانی ها روی این کارت هدرهای FanConnect را نیز برای اتصال فن های اکسترنال در نظر گرفته اند تا بدین ترتیب کاربر امکان کنترل فن ها براساس دمای عملکردی کارت گرافیک یا پردازنده را داشته باشد. نسخه ی ROG Strix از کارت های گرافیک RTX 2060 اتصال های ۸ و ۶ پین PCIe را نیز در بطن خود دارند و دو پورت خروجی HDMI 2.0b را در کنار دو خروجی DisplayPort 1.4 را ارائه می دهند، این کارت در سه نسخه با سه فرکانس متفاوت عرضه می شود:

(Asus GeForce RTX 2060 6GB ROG Strix Gaming OC (ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING

(Asus GeForce RTX 2060 6GB ROG Strix Gaming Advanced (ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING

(Asus GeForce RTX 2070 6GB ROG Strix Gaming (ROG-STRIX-RTX2060-6G-GAMING

Asus Dual GeForce RTX 2060

برخلاف مدل ROG Strix، کارت گرافیک Dual GeForce RTX 2060 بر ارزش خرید تمرکز دارد، این کارت گرافیک از طراحی 2.7-slot برای جای دادن  هیت سینک بسیار بزرگی استفاده می کند که براساس ادعای شرکت سازنده، ۵۰ درصد بهبود را در زمینه ی خنک سازی نسبت به نسل های گذشته ی سری Dual به ارمغان می آورد.

کارت گرافیک Dual GeForce RTX 2060 از دو فن خنک کننده  با گواهی IP5X استفاده می کند و برای بهبود استحکام، در ساخت آن، پنل پشتی فلزی به کار گرفته شده است. کارت گرافیک Dual جدید ایسوس به اتصال ۸ پینی PCIe اتکا دارد و برای خروجی تصویر، دو پورت HDMI 2.0b، دو پورت DisplayPort 1.4 و یک اتصال DVI-D را ارائه می دهد. کارت گرافیک Dual RTX 2060 نیز در سه نسخه قابل خرید خواهد بود:

(Asus GeForce RTX 2060 6GB Dual OC (DUAL-RTX2060-O6G

(Asus GeForce RTX 2060 6GB Dual Advanced (DUAL-RTX2060-A6G

(Asus GeForce RTX 2070 6GB Dual (DUAL-RTX2060-6G

Asus Turbo GeForce RTX 2060

کارت گرافیک Turbo GeForce RTX 2060 کماکان از طراحی دمنده استفاده می کند؛ با این حال ایسوس بهبودهایی را در آن به وجود آورده است که از بین آن ها می توان به اضافه شدن بلبرینگ دوگانه ۸۰ میلی متری با گواهی IP5X برای هوارسانی و پوششی با طراحی جدید برای بهبود جریان هوا اشاره کرد.

درست  مانند مدل Dual، کارت گرافیک Turbo RTX 2060 از اتصال ۸ پینی PCIe استفاده می کند؛ اما دیگر خبری از اتصال DVI-D نیست و کارت گرافیک یادشده برای خروجی تصویر از دو پورت HDMI 2.0b و دو پورت DisplayPort 1.4 بهره می برد.

قیمت و زمان عرضه

در پایان باید خاطرنشان کنیم که هر سه کارت گرافیک Dual، ROG Strix و Turbo از خانواده ی GeForce RTX 2060 به صورت جهانی از تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) در دسترس کاربران خواهند بود؛ اما متأسفانه در حال حاضر ایسوس اطلاعاتی را درباره ی قیمت این کارت ها ارائه نداده است.

گزارشی کامل از حضور hp در نمایشگاه ces 2019

معرفی نوآوری های جذاب در CES ۲۰۱۹ ادامه دارد و اچ پی نیز دست پر به این رویداد آمده است.

نسل جدید اچ‌ پی Omen 15 معرفی شد؛ صفحه‌‌نمایش ۲۴۰ هرتزی و نسل جدید پردازنده گرافیکی انویدیا

به گزارش زومیت، اچ پی در جریان CES 2019، نخستین لپ تاپ با صفحه  نمایش ۲۴۰ هرتزی دنیا را رونمایی کرد. این لپ تاپ برای گیمرها و طرفداران بازی های کامپیوتری محصولی رؤیایی تلقی می شود. این لپ تاپ در رسته ی ۱۵ اینچی های Omen قرار دارد و زمان پاسخ گویی صفحه نمایش ۱۰۸۰ پیکسلی آن ۴ میلی ثانیه گزارش شده است. کارت گرافیک به کار رفته در آن نیز ارتقا یافته و از نسل جدید Nvidia با طراحی Max-Q بهره گرفته شده است.

در این لپ تاپ، برای بهبود ابزارهای ارتباطی و همچنین پشتیبانی از ارتباطات با پهنای باند و سرعت زیاد، از کارت شبکه ی بی سیم با آخرین نسخه ی استاندارد WiFi 11ax استفاده و همچنین کارت شبکه بی سیم گیگابیتی نیز به عنوان گزینه ای اختیاری برای خریدار درنظر گرفته شده است.

هارد دیسک (HDD) و حافظه ی SSD و حافظه ی RAM لپ تاپ فقط از تنها دریچه ی تعبیه شده در پشت لپ تاپ دردسترس است؛ از این رو، تعویض و ارتقای این قطعات برای گیمرها بسیار آسان خواهد بود.

بنابر اعلام اچ پی، لپ تاپ های به روزشده ی سری Omen که از صفحه  نمایش ۲۴۰هرتزی بی بهره اند، از بهمن  ماه و با قیمت پایه ی ۱۳۶۹ دلار و مدل های مجهز به صفحه نمایش خارق العاده ی ۲۴۰هرتزی از خرداد ماه سال آینده وارد بازار می شود.

اچ‌ پی لپ‌ تاپ منحصر به فرد Spectre Folio را به صفحه نمایش 4K مجهز کرد

در جریان نمایشگاه CES امسال، به روزرسانی های فوق العاده ای را در محصولات اچ پی شاهد هستیم که در میان آن ها، محصول لوکسی با کارایی چشمگیر به چشم می خورد.

مردادماه سال گذشته در رویدادی ویژه، اچ پی لپ تاپ جدید و لوکسی با عنوان HP Spectre Folio را رونمایی کرد که قابلیت تبدیل به تبلت را نیز داشت. این لپ تاپ با کیفیت و پرقدرت که سطوح بیرونی آن با چرم طبیعی پوشانده شده، علاوه بر قابلیت تبدیل به تبلت ویندوزی، می تواند به کمک مگنت های تعبیه شده در آن به حالت خاصی روی سطح قرار گیرد.

در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2019، اچ پی اعلام کرد مدل جدیدی از این لپ تاپ با پوشش چرمی را ارائه خواهد کرد که کاور چرمی آن رنگ منحصر به فردی دارد و مجهز به صفحه  نمایش 4K است.

اچ پی از کروم بوک 14 و کروم بوک x360 14 G1 در نمایشگاه CES 2019 رونمایی کرد

اچ پی در جریان نمایشگاه CES 2019 دو کروم بوک جدید معرفی کرد؛ یکی کروم بوک 14 به عنوان لپ تاپی اقتصادی و دیگری x360 14 G1 با سخت افزار قوی تر.

کروم بوک ۱۴ اچ پی به عنوان نخستین کروم بوک مجهز به پردازنده ی AMD (سری A4 یا A6) با گرافیک مجتمع رادئون R4 یا R5 در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2019 معرفی شد.

کروم بوک ها که در واقع لپ تاپ های مجهز به سیستم عامل Chrome OS هستند، در حال حاضر یکی از بازارهای درحال رشد بازار رایانه های شخصی به شمار می آیند و رفته رفته توجه شرکت های مختلف را به خود جلب می کنند.

کروم بوک های مبتنی بر پردازنده ی AMD (نظیر همین محصول اچ پی یا محصول جدید ایسر) بسته به نحوه ی عملکرد کلی شان، می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای آن هایی باشند که تمایلی به خرج هزینه ی زیاد برای رایانه های شخصی ندارند. این دسته لپ تاپ ها همواره به دلیل قیمت پایین شان شهره بوده اند و از همین رو، غالبا توجه دانش آموزان و دانشجویان را به خود جلب می کنند.

کروم بوک ۱۴ اچ پی

HP Chromebook 14 در کنار داشتن پردازنده ی ساخت AMD، به نمایشگر ۱۴اینچ با وضوح ۱۳۶۶x۷۶۸ پیکسل مجهز شده است و از ۴گیگابایت رم در کنار ۳۲گیگابایت حافظه ی داخلی بهره می گیرد. این لپ تاپ به طور کامل از اپلیکیشن های اندرویدی فروشگاه بزرگ گوگل پلی پشتیبانی می کند. اگر ۳۲گیگابایت حافظه ی داخلی برای شما کافی نیست، می توانید به سادگی از طریق کارت میکرو SD، حافظه ی این لپ تاپ را گسترش دهید.

کروم بوک ۱۴ اچ پی که تاریخ عرضه ی آن برای ژانویه ی ۲۰۱۹ (دی-بهمن ۱۳۹۷) تعیین شده است، قیمت پایه ی ۲۶۹دلاری دارد. اچ پی در کنار این لپ تاپ، از یک کروم بوک تبدیل پذیر پریمیوم برای استفاده های سازمانی نیز رونمایی کرده است.

کروم بوک x360 14 G1 اچ پی

این کروم بوک که x360 14 G1 نام دارد، به پردازنده ی نسل هشتمی Core i7 اینتل در کنار ۱۶گیگابایت رم و ۶۴گیگابایت حافظه ی داخلی مجهز شده است و از نمایشگر لمسی ۱۴ اینچی با وضوح ۱۹۲۰x۱۰۸۰ پیکسل استفاده می کند.

اچ پی از کامپیوتر، مانیتور و لپ تاپ جدید سری الیت با فناوری های امنیتی پیشرفته رونمایی کرد

محصولات جدید خانواده ی الیت، در کنار سخت افزار توانمند، امنیت بالایی نیز به ارمغان می آورند.

اچ پی با دست پر به نمایشگاه CES 2019 آمده است. غول دنیای کامپیوترها در کنار معرفی اعضای جدید خانواده ی گیمینگ خود، برای کاربران تجاری و محیط کار نیز محصولات جذاب جدیدی را معرفی کرد. سری کامپیوتر های Elite اچ پی با تجهیز به قابلیت های امنیتی، مخصوص کاربران سازمان و تجاری است که حفاظت از اطلاعات در راس نیاز های آن ها به شمار می رود. هر سه محصول جدید اچ پی در این بخش، از نسل سوم فناوری Sure View بهره می برند؛ بدین ترتیب امکان مشاهده ی نمایشگر از زوایای کنار ممکن نخواهد بود.

اولین محصول جدید اچ پی در این بخش، لپ تاپ الیت بوک X360 830 G5 است که اکنون امکان سفارش آن با پردازنده های نسل هشتم سری موبایل Core i اینتل، حداکثر ۳۲ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابات حافظه ی ذخیره سازی از نوع SSD، در دسترس است. نمایشگر ۱۳.۳ اینچی با رزولوشن 1080p و مجهز به فناوری Sure View نیز دیگر مشخصه ی این لپ تاپ به شمار می رود. کاربران می توانند در محیط های مورد نظر و برای حفظ حریم خصوصی خود، فناوری مذکور را با کلید مخصوصی فعال کنند.

در کنار Sure View، الیت بوک X360 830 با بایوس مخصوصی نیز همراه شده است که در صورت دستکاری یا بروز مشکل، کاربر به راحتی می تواند اقدام به ترمیم آن کند. هم چنین اچ پی این لپ تاپ را به بخش خاصی برای مقابله با بد افزار، ویروس و باج افزارها مجهز کرده و کلید فیزیکی شاتر وب کم لپ تاپ نیز برای تامین امنیت در صورت هک شدن دستگاه به کار گرفته شده است. فناوری Windows Hello نیز در کنار سنسور اثر انگشت برای تشخیص کاربر و ورود به محیط سیستم عامل در دسترس است. نسل جدید Elitebook X360 در بخش اتصالات از دو پورت USB نوع C با کنترلر تاندربولت، دو پورت USB 3.1، درگاه اسمارت کارت، پورت HDMI 1.4 و شکاف سیم کارت نانو برای اتصال به شبکه ی LTE، بهره می برد. اچ پی لپ تاپ جدید خود را از ماه مارس (اسفند ماه) به بازار عرضه خواهد کرد. هنوز جزئیات قیمتی این محصول اعلام نشده است.

اگر به دسکتاپ ها علاقه  دارید، اچ پی عضو جدیدی به خانواده ی الیت خود افزوده است. آل این وان الیت وان 800 G5 در کنار نمایشگر ۲۴ اینچی با رزولوشن 1080p، از تمام قابلیت های امنیتی برادر کوچک تر خود بهره می برد. اچ پی امکان سفارش این کامپیوتر یکپارچه را با پردازنده های Core اینتل، تا ۶۴ گیگابایت حافظه ی رم و ۵۰۰ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی فراهم کرده است. کاربرانی که به دنبال پردازنده ی گرافیکی توانمند هستند، می توانند در کنار واحد یکپارچه ی HD 630 اینتل از رادئون RX 560 شرکت AMD نیز بهره ببرند.

در بخش اتصالات EliteOne 800 G5 نیز یک پورت DisplayPort 1.2 و HDMI، دو پورت USB 3.1 نسل اول و چهار نمونه ی USB 3.1 نسل دوم، یک درگاه USB نوع C، پورت شبکه و درگاه کارت حافظه ی SD در دسترس کاربران خواهد بود. اچ پی All-in-One جدید خود را از ماه ژوئن (خرداد ۱۳۹۸) به بازار عرضه خواهد کرد.

آخرین عضو محصولات جدید الیت اچ پی را مانیتور ۲۳.۴ اینچی مجهز به فناوری SureView این شرکت تشکیل می دهد. الیت دیسپلی E243p به لطف تجهیز به فناوری امنیتی اچ پی، قابلیت عدم نمایش محتوا به افراد حاضر در محیط اطراف مانیتور را دارد. این دستگاه هم چنین به فناوری Display Assistant اچ پی مجهز شده است که امکان اختصاص بخشی از نمایشگر به محتوای خاصی برای سازمان دهی و چندوظیفگی بهتر را در اختیار کاربران قرار می دهد.

الیت دیسپلی E243p به پنلی با رزولوشن 1080p و نرخ بازسازی تصاویر ۶۰ هرتز با زمان پاسخ دهی ۱۴ میلی ثانیه مجهز است. ورودی های DisplayPort، HDMI 1.4 و VGA در کنار سه پورت USB نیز بخش اتصالات مانیتور جدید اچ پی را تشکیل می دهند. الیت دیسپلی E243p  از ماه آینده و با قیمت ۳۸۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

نسل جدید دسکتاپ گیمینگ Obelisk‌ اچ پی با پردازنده Core i9 و گرافیک RTX 2080Ti معرفی شد

کامپیوتر مخصوص بازی Omen Obelisk اچ پی، آرزوی هر عاشق بازی خواهد بود.

اچ پی در نمایشگاه CES 2019، محصولات جذابی برای گیمرها به همراه داشته است. نسل جدید لپ تاپ Omen 15 و نمایشگر ۶۵ اینچی 4K HDR، تنها بخشی از محصولات جدید اچ پی برای عاشقان دنیای بازی است. اما شاید بتوان جذاب ترین محصول گیمینگ اچ پی را دسکتاپ Omen Obelisk دانست؛ محصولی که از توانمندترین سخت افزار دنیای کامپیوترهای شخصی برای ارایه ی تجربه ای بی نظیر از بازی ها بهره می برد.

نسل نهم پردازنده  های Core i اینتل تا نمونه ی فوق العاده توانمند Core i9-9900K با هشت هسته  و ۱۶ ترد پردازشی یا انواع رایزن AMD، وظیفه ی تامین توان پردازشی مورد نیاز دسکتاپ ابلیسک (Obelisk) اچ پی را برعهده دارند. در بخش گرافیک نیز امکان سفارش این کامپیوتر با کارت گرافیک RTX 2080Ti انویدیا در دسترس است تا کاربران هیچ نگرانی بابت اجرای بی نقص جدیدترین عناوین دنیای بازی در رزولوشن 4K نداشته باشند. حداکثر ۶۴ گیگابایت حافظه ی رم DDR4-2666، سیستم خنک کننده ی مایع، تجهیز به چینش دوگانه ی RAID0 حافظه های M.2 SSD، پاور حداکثر ۷۵۰ وات از دیگر مشخصات فنی هیولای گیمینگ اچ پی است. چینش RAID0 با تقسیم اطلاعات و استفاده از دو یا چند فضای ذخیره سازی، افزایش قابل توجه سرعت نوشتن و خواندن را به ارمغان می آورد.

اچ پی Omen Obelisk هم چنین به خروجی صدای DTS Headphone:X و فراگیر ۵.۱کاناله نیز مجهز است تا گیمرها در بخش صدا نیز تجربه ی بی نظیری داشته باشند. پنل کناری شفاف کیس و نورپردازی RGB نیز برای افزایش جذابیت ظاهری این کامپیوتر، تعبیه شده اند.

اچ پی در طراحی و ساخت کامپیوتر گیمینگ خود، از طراحی tool-less بهره برده است تا کاربران بدون نیاز به ابزاری خاص امکان تعویض و ارتقای اجزای کامپیوتر خود را داشته باشند.

اچ پی کامپیوتر گیمینگ Omen Obelisk را از ماه مارس (اسفند ماه) با قیمت پایه ی ۲۲۴۹ دلار به بازار عرضه خواهد کرد.

گزارشی از حضور ایسر در نمایشگاه ces 2019

ایسر در CES 2019 از لپتاپ گیمینگ چندکاره‌ Predator Triton 900 رونمایی کرد

ایسر مشخصات کامل، قیمت و تاریخ عرضه ی لپ تاپ گیمینگ انقلابی خود یعنی Predator Triton 900 را در نمایشگاه CES 2019 منتشر کرد.

به گزارش زومیت، در نمایشگاه IFA ۲۰۱۸، شاهد معرفی لپ تاپ جدید و عجیبی از ایسر از خانواده ی گجت های گیمینگ بودیم. لپ تاپ جدید این شرکت با ظاهری خاص و عملکردی دوگانه، با نام Predator Triton 900 به صورت کلی معرفی شد. اکنون و در خلال نمایشگاه CES 2019، مشخصات کامل، قیمت و تاریخ عرضه ی غول ایسر مشخص شد.

لپ تاپ گیمینگ ایسر از یک لولا با طراحی خاص بهره می برد که تغییر زاویه و تبدیل کردن به تبلت را برای کاربر راحت می کند. همین لولا، اولین بخشی است که نگاه مصرف کننده ها را به خود جلب می کند. یک قطعه ی آلومینیمی با تراش دقیق CNC که شرکت سازنده، نام Ezel Aero Hinge را برای آن انتخاب کرده است. این قطعه، چهار حالت استفاده از لپ تاپ را برای کاربر به ارمغان می آورد.

مشتریان پردیتور تریتان، می توانند آن را به صورت لپ تاپ معمولی، تبلت یا حتی صفحه نمایشی معمولی برای ارائه ی فیلم و رسانه استفاده کنند. درحالت تبلت، با صفحه نمایش لمسی و غول آسای ۱۷ اینچی رو به رو هستیم که قوی ترین تبلت ویندوزی جهان نیز خواهد بود. صفحه نمایش بزرگ لپ تاپ ایسر، در بخش قدرت و کیفیت نیز یک غول واقعی محسوب می شود. کیفیت 4K و فناوری IPS به همراه Nvidia G-Sync، پردیتور را به بازیگری قابل احترام در بخش نمایش تبدیل می کند.

علاوه بر نمایشگر، دیگر مشخصات لپ تاپ جدید ایسر نیز قابل توجه هستند. مصرف کننده ی نهایی می تواند این لپ تاپ را با مشخصات پردازنده ی ۶هسته ای نسل هشتم اینتل Core i7، پردازنده ی گرافیکی انویدیا RTX 2080، حافظه ی SSD NVMe PCIe و تا ۳۲گیگابایت حافظه ی رم خریداری کند. ایسر یک گیرنده ی وایرلس ایکس باکس نیز برای لپ تاپ جدید خود عرضه می کند که قابلیت اتصال دسته ی بازی ایکس باکس را به کاربر می دهد. البته لپ تاپ گیمینگ ایسر با قابلیت های فوق العاده  عالی، قیمت قابل توجهی هم دارد. Predator Triton 900 با قیمت ۳۹۹۹دلار در ماه مارس (اسفند) سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

ایسر برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال نسخه های ارزان قیمت تر لپ تاپ گیمینگ باشند، Predator Triton 500 را معرفی کرد. این لپ تاپ گیمینگ با ضخامت بسیار پایین حدود ۱.۷سانتی متر و وزن ۱.۸کیلوگرم عرضه خواهد شد.

مشخصات تریتان ۵۰۰ نسبت به پسرعموی بزرگ ترش، پایین تر خواهد بود. صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی با رفرش ریت ۱۴۴هرتز و کیفیت 1080p به همراه فناوری انویدیا G-Sync، قابلیت های نمایشی نسخه ی ارزان تر و سبک تر هستند. البته، شاید نسخه ی ارزان تر به خاطر چگالی پایین تر پیکسل ها برای گیمینگ مناسب تر باشد.

مشخصات سخت افزاری دیگر نسخه ی ۵۰۰، کمی شبیه به Triton 900 هستند. پردازنده ی گرافیکی انویدیا RTX 2080 با طراحی Max-Q، پردازنده ی Core-i7 نسل هشتم اینتل، SSD NVMe PCIe و حافظه ی رم ۳۲گیگابایتی، Triton 500 را نیز به انتخابی قدرت مند برای گیمرها تبدیل می کند. لپ تاپ گیمینگ ۱۵.۶ اینچی ایسر، در پایان سه ماهه ی جاری میلادی با قیمت ۱۷۹۹.۹۹ دلار در آمریکا عرضه خواهد شد.

کروم بوک 315 ایسر مجهز به پردازنده AMD معرفی شد

کروم بوک 315 ایسر نخستین کروم بوک این شرکت است که از پردازنده ی AMD استفاده می کند؛ این لپ تاپ در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شد.

ایسر سال ها است که در حوزه ی تولید کروم بوک نقش پر رنگی در بازار ایفا می کند و طی سال های اخیر، همواره محصولات جدیدی را با طراحی جالب به این دسته محصولات اضافه کرده است. در سال ۲۰۱۵، این شرکت از نخستین کروم بوک خود با نمایشگر ۱۵.۶ اینچی رونمایی کرد؛ نمایشگر ۱۵.۶ اینچ در آن زمان نمایشگری غیرمعمول به شمار می آمد، اما امروزه در لپ تاپ های زیادی شاهد نمایشگرهایی با این اندازه هستیم.

ایسر با معرفی کروم بوک ۳۱۵ در نمایشگاه CES 2019، بار دیگر به بازار کروم بوک ها بازگشته و حرف های زیادی برای گفتن دارد. Acer Chromebook 315 در کنار کروم بوک ۱۴ شرکت اچ پی، یکی از نخستین کروم بوک های مجهز به پردازنده ی AMD به  شمار می آید.

مشخصات کروم بوک ۳۱۵ ایسر تا حد زیادی به کروم بوک ۱۵ همین شرکت شباهت دارد. آن مدل خاص از لپ تاپ های ایسر دارای پردازنده ی پنتیوم اینتل بود و از قیمت پایه ی ۴۰۰دلاری بهره می بُرد. از طرفی، کروم بوک ۳۱۵ دارای پردازنده ی سری A نسل هفتمی AMD است و از گرافیک سری رادئون بهره می گیرد. این لپ تاپ با داشتن قیمت پایه ی ۲۸۰دلاری می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای دانشجویان باشد.

امروزه اکثر کروم بوک های بازار از پردازنده های سری پنتیوم، سلرون یا کور شرکت اینتل به همراه حافظه ی گرافیکی مجتمع این شرکت استفاده می کنند. درحالی که برخی تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که AMD نمی خواهد در بازار پایین رده ها به  جنگ اینتل برود، ظاهرا این اتفاق قرار نیست رخ دهد و ای ام دی در پی آن است تا به مرور زمان، بازار لپ تاپ های پایین رده را قبضه کند. رقابت بین AMD و اینتل در این بخش از بازار، می تواند خبر بسیار خوبی برای طرفداران کروم بوک ها باشد.

از میان دیگر مشخصات فنی کروم بوک ۳۱۵ ایسر می توان به ۸گیگابایت حافظه ی رم، دو درگاه USB-C، دو درگاه USB 3.0، بلوتوث ۴.۲ و کیبورد مجهز به نور پس زمینه اشاره کرد (البته ویژگی آخر، تنها در مدل مخصوص این دستگاه با نمایشگر لمسی در دسترس است).

عرضه ی کروم بوک ۳۱۵ ایسر در ماه فوریه ی ۲۰۱۹ (بهمن-اسفند ۱۳۹۷) با قیمت پایه ی ۲۸۰دلار آغاز خواهد شد.

مشخصات فنی لپ تاپ کروم بوک ۳۱۵ ایسر

پردازنده ی مرکزی AMD A6-9220C

یا

AMD A4-9120C

اندازه ی نمایشگر    ۱۵.۶ اینچ

سیستم عامل             کروم OS

حافظه ی رم            حداکثر ۸ گیگابایت

GPU       سری رادئون ای ام دی

حافظه ی داخلی       ۳۲ گیگابایت از نوع eMMC

ارتباطات دو درگاه USB Type-C

دو درگاه USB 3.0

وای فای 802.11ac

بلوتوث نسخه ی ۴.۲

ورودی هدفون و میکروفون

وزن         ۱.۷ کیلوگرم

قیمت        ۲۸۰ دلار برای مدل پایه

تاریخ عرضه           بهمن-اسفند ۱۳۹۷

لپ تاپ سوییفت 7 ایسر 2019 با حاشیه‌ های باریک و سخت‌ افزار قوی معرفی شد

مدل ۲۰۱۹ لپ تاپ سوییفت ۷ ایسر با نمایشگری با حاشیه ی باریک و شانزده گیگابایت رم و پردازنده ی نسل هشتمی اینتل معرفی شد.

ایسر سال گذشته در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2018، با رونمایی رسمی مدل ۲۰۱۸ لپ تاپ سوییفت ۷ توجهات را به خود جلب کرد. این شرکت این لپ تاپ را با نمایشگری تقریبا بدون حاشیه و سخت افزار مناسب به روزرسانی کرد.

لپ تاپ ۱۴اینچی Acer Swift 7 2019 نسبت نمایشگر به بدنه ی خارق العاده ی ۹۲درصد دارد و در نگاه اول، حاشیه های کنار نمایشگر این دستگاه به راحتی دیده نمی شوند.

کم کردن حاشیه های کنار نمایشگر باعث شده لپ تاپ سوییفت ۷ جمع و جور تر از نسل قبلی باشد. مدل ۲۰۱۹ سوییفت ۷ ایسر به لطف داشتن طول و عرض به ترتیب ۱۲.۵ و ۷.۵اینچی، ضخامت کمتر از یک سانتی متر و همچنین وزن زیر ۹۰۰گرمی، یکی از لپ تاپ های سبک و حمل شدنی دنیا به شمار می آید.

از بین دیگر مشخصات فنی مربوط به این لپ تاپ، نمایشگر لمسی ۱۴اینچی IPS با وضوح ۱۹۲۰x۱۰۸۰ پیکسل است. این نمایشگر ضمن بهره مندی از روشنایی ۳۰۰ نیت، گسترده ی رنگی sRGB را به طور کامل پوشش می دهد.

سوییفت ۷ ایسر مدل ۲۰۱۹ از پردازنده ی نسل هشتمی Core i7-8500Y اینتل به عنوان قلب تپنده  و حداکثر ۵۱۲ گیگابایت حافظه ی داخلی از نوع PCIe SSD و ۱۶ گیگابایت حافظه ی رم بهره می گیرد. شایان ذکر است عمر باتری این محصول حدودا دَه ساعت است.

لپ تاپ جدید ایسر دو درگاه USB Type-C با پشتیبانی از تاندربولت ۳ و Displayport 1.2. Wireless خواهد داشت و از بلوتوث نسخه ی ۵ پشتیبانی خواهد کرد. در ضمن، حسگر اثر انگشت با دکمه ی پاور این لپ تاپ به منظور استفاده از سیستم احراز هویت ویندوز هلو یکپارچه سازی شده است. وب کم این لپ تاپ در داخل یکی از دکمه های روی کیبورد جای گرفته که با ضربه زدن روی آن، به صورت کشویی بالا می آید.

لپ تاپ ایسر سوییفت ۷ مدل ۲۰۱۹ در می۲۰۱۹ (برابر اردیبهشت و خرداد۱۳۹۷) با قیمت پایه ی ۱۷۰۰دلاری در آمریکای شمالی عرضه خواهد شد.

گزارشی از حضور ریزر در نمایشگاه ces 2019

لپ تاپ Razer Blade 15 Advanced با گرافیک انویدیا RTX معرفی شد

ریزر در نمایشگاه CES 2019 نسخه ای ویژه از لپ تاپ ریزر بلید ۱۵ را با گرافیک RTX انویدیا معرفی کرد.

به گزارش زومیت، ریزر سال ۲۰۱۹ را با Razer Blade 15 Advanced؛ نسخه ی جدید لپ تاپ  ۱۵ اینچی بلید آغاز کرد. اگرچه این لپ تاپ ریزر نسبت به نسخه های آزمایشی گذشته ی ریزر با نمایشگرهای چند تکه و تاشو مایه ی شگفتی نیست؛ اما طراحی مفهومی برای یک نمایشگر گیمینگ بالارده می تواند چشم انداز آینده ی لپ تاپ های گیمینگ این شرکت باشد. از لحاظ ظاهری، لپ تاپ جدید ریزر تفاوت چندانی با نسخه ی عادی ریزر بلید ۱۵ اینچی ندارد. نمایشگر ۱۵.۶ اینچی IPS این دستگاه را می توان در یکی از دو نسخه ی 1080p با نرخ نوسازی ۱۴۴هرتز یا 4K لمسی با نرخ ۶۰هرتز سفارش داد. ریزر بلید Advanced از ۲ترابایت حافظه ی ذخیره سازی SSD و ۱۶گیگابایت حافظه ی رم با امکان ارتقاء تا سقف ۶۴گیگابایت پشتیبانی می کند.

برخلاف شباهت های ظاهری با نسل گذشته، هنگامی که صحبت از پردازنده ی گرافیکی به میان می آید، نسخه ی Advanced ریزر بلید شگفتی ساز خواهد بود. در حالی که نسخه ی عادی این لپ تاپ از گرافیک سری GTX 10 بهره می برد، شرکت نسخه ی Advanced را با یکی از سه پردازنده ی گرافیکی جدید از سری RTX 20 انویدیا در اختیار کاربران قرار خواهد داد. بدین ترتیب لپ تاپ پیشرفته ی ریزر را می توان با یکی از سه کارت زیر سفارش داد:

 • انویدیا GeForce RTX 2060 با ۶گیگابایت حافظه ی اختصاصی GDDR6
 • انویدیا GeForce RTX 2070 Max-Q با ۸گیگابایت حافظه ی اختصاصی GDDR6
 • انویدیا GeForce RTX 2080 Max-Q با ۸گیگابایت حافظه ی اختصاصی GDDR6

صرف نظر از گرافیک، لپ تاپ  Razer Blade 15 Advanced در تمامی نسخه ها برای انجام تسک های پردازشی به پردازنده ی نسل هشتمی Core i7-8750H اتکا دارد. لپ تاپ پیشرفته ی ریزر از سیستم خنک کننده ی جدیدی با محفظه های بخار نیز برای انتقال بهتر حرارت از پردازنده ی مرکزی، GPU و سایر قطعات استفاده می کند. محفظه ی بخار در کنار مجموعه ای از فن ها با پره هایی به ضخامت ۰.۱میلی متر به انتقال بهینه تر حرارت و کاهش نویز کمک خواهد کرد.

در کناره های Razer Blade Advanced پورت های متنوعی شامل یک پورت USB-C با تاندربولت ۳، سه پورت USB 3.1 Gen 1 نوع A، یک پورت HDMI 2.0b و یک پورت Mini DisplayPort 1.4 به چشم می خورد. سیستم تشخیص چهره ی Windows Hello و نورپردازی انحصاری RGB هرکدام از کلیدها به لطف Razer Chroma از جمله ی سایر قابلیت های لپ تاپ پیشرفته ی ریز به حساب می آید.

انتظار می رود که لپ تاپ Razer Blade 15 Advanced در تاریخ ۲۹ ژانویه  (۹ بهمن) با قیمت پایه ی ۲۳۰۰دلار و بالاترین قیمت ۳۰۰۰دلاری در اختیار کاربران قرار گیرد. نسخه ی عادی ریزر بلید کماکان به عنوان نسخه ی ابتدایی با گرافیک GTX 1060 Max-Q و قیمت پایه ی ۱۶۰۰دلار به فروش خواهد رسید. ریزر در نمایشگاه CES امسال نسخه  هایی از لپ تاپ Razer Blade 15 را با نمایشگرهای 1080p با نرخ نوسازی ۲۴۰هرتزی و 4K با پنل OLED به نمایش گذاشته است؛ اما تاکید دارد که این پنل ها هم اکنون مراحل ارزیابی را می گذرانند و آماده ی فروش نیستند.

ریزر دستیار صوتی آمازون الکسا را به پلتفرم گیمینگ خود می افزاید

ریزر برنامه های زیادی برای بهبود هرچه بیشتر پلتفرم گیمینگ خود دارد و در CES 2019، از جدیدترین آن ها در این حوزه رونمایی کرد.

ریزر، شرکتی که در حوزه ی تولید سخت افزار و نرم افزار حرفه ای با تمرکز بر کاربران گیمینگ فعالیت می کند، قصد دارد تا با اضافه کردن دستورهای صوتی و قابلیت های لمسی، پلتفرم گیمینگ خود را به سطحی بالاتر برساند. در نمایشگاه CES، مدیران این شرکت اعلام کردند که با افزودن قابلیت های دستورهای صوتی آمازون الکسا به پلتفرم گیمینگ خود، قابلیت های جذاب آن را به کاربران، عرضه کنند. به علاوه، خانواده ی جدیدی از محصولات با نام HyperSense معرفی شد که رابط قابل لمس را به کاربران عرضه می کند.

اضافه کردن هماهنگی الکسا با محصولات ریزر، تا سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۹ نهایی خواهد شد. البته، درباره ی تاریخ عرضه ی خانواده ی هایپرسنس، اطلاعات جزئی منتشر نشده و تنها پیش نمایشی از آن ها پخش شد.

شرکت ریزر، علاوه بر موارد فوق، قصد دارد تا اکوسیستم خود را به مواردی بیش از برند Razer گسترش دهد. سخنگوی شرکت در مراسم امسال، اعلام کرد که برنامه ی Chroma Connected Devices Program، اکنون بیش از ۱۵ شریک جدید دارد و بیش از ۳۰۰ دستگاه، قابلیت اجرای بازی ها و اپلیکیشن های پلتفرم Chroma را دارند. برنامه ی فوق، لوازم جانبی خاصی را شامل می شود که توانایی کار با محصولات ریزر را دارند.

به کارگیری الکسا در محصولات ریزر، نشان دهنده ی گسترش نفوذ این فناوری در لایه هایی عمیق از بازار مصرف کننده ها است. درحال حاضر، باوجود آن که آمازون سخت افزار اختصاصی گیمینگ ندارد، ورود الکسا به حوزه ی گیمینگ نقطه ی عطفی در تاریخ آن خواهد بود. البته، پیش از این در ماه سپتامبر گذشته، مایکروسافت خبر از پشتیبانی الکسا در ایکس باکس وان داد و یک سال قبل از آن، الکسا در پلتفرم پلی استیشن Vue استفاده شده بود.

به نظر می رسد هماهنگی الکسا با محصولات ریزر، بیشتر در حوزه ی کنترل رخدادهای پیرامون گیمینگ است. به عنوان مثال، کاربر می تواند تنظیمات نورپردازی تجهیزات گیمینگ خود را با دستورهای صوتی انجام دهد. درواقع، کنترل صوتی، بر رخدادهای داخلی بازی ها تأثیرگذار نخواهد بود. البته، چنین قابلیتی، بیشتر مورد علاقه ی آمازون است تا آن را با محصول اختصاصی (احتمالی) خود در حوزه ی گیمینگ، نهایی کند.

آمازون با ترکیب دارایی های کنونی خود در حوزه ی گیمینگ، از پلتفرم پخش ویدئویی Twitch گرفته تا اپلیکیشن های مخصوص بازی، خانواده ی گسترده ی اکو و تجربه ی قوی در حوزه ی هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، می تواند محصولی قابل توجه را در این بازار عرضه کند.

پیت تامسون، معاون بخش جستجوی صوتی الکسا در بیانیه ای درباره ی همکاری با ریزر گفت:

ما از همکاری با ریزر و ارائه ی تجربه ای عالی به کاربران حوزه ی گیمینگ، بسیار هیجان زده هستیم. این همکاری، به کاربران نشان می دهد که الکسا، چگونه به بهبود تجربه ی بازی کمک خواهد کرد.

کاربران با استفاده از الکسا، می توانند لوازم جانبی ریزر را کنترل کرده و همچنین، از تمامی قابلیت های دیگر الکسا نیز استفاده کنند. قابلیت هایی همچون کنترل دستگاه های هوشمند و دسترسی به  ده ها هزار قابلیت پیش فرض دستیار آمازون، با این همکاری به گیمرها ارائه خواهد شد.

ریزر، با استفاده از پلتفرم Synapse 3 اینترنت اشیاء خود، پشتیبانی از الکسا را به محصولات خود می افزاید. درحال حاضر، این پلتفرم برای اتصال محصولات ریزر با لوازم جانبی متفرقه ای استفاده می شود که احتمالا، کاربر برای بهبود تجربه ی گیمینگ خود استفاده می کند.

طبق ادعای ریزر، پس از اجرای طرح هماهنگی با الکسا، کاربران می توانند از هدست ها و میکروفون های این شرکت برای کنترل ویژگی های دستگاه ها همچون نورپردازی و تنظیمات ماوس و کیبورد و هدست ها استفاده کنند.

مین لیانگ تَن، هم بنیان گذار و مدیرعامل ریزر در بیانیه ای درباره ی همکاری فوق گفت:

این حرکت، یک امیدواری برای ریزر نسبت به آینده محسوب می شود. آینده ای که در آن، محصولات گیمینگ ظرفیت کامل خود را با کنترل صوتی، هماهنگی دقیق و اتصال به سرویس های ابری نشان می دهد.

عرضه ی بازخوردهای قابل لمس در محصولات جدید ریزر نیز با همکاری شرکت های واسط انجام می شود. در این پروژه، شرکت هایی همچون Lofelt و Subpac و چند شرکت دیگر حضور دارند که ریزر اشاره ای به نام آن ها نداشت.

ایده ی محصولات هایپرسنس ریزر، آن نیست که گیمرهای فوق حرفه ای، دستگاه هایی همچون تونل باد، چیلر گرمایشی، بوهای عجیب وغریب و غیره در اتاق خود اضافه کنند تا حسی نزدیک به واقعیت داشته باشند. به عنوان مثال، همکاری غول صنعت گیمینگ با شرکت های دیگر، به تولید محصولاتی همچون اسپیکرهای قدرتمند و صفحات تاچی خواهد انجامید که تجربه های متفاوتی را به کاربر ارائه می کنند تا به اکشن بازی ها، نزدیک تر شود.

با کمی تخیل درباره ی محصولات احتمالی ریزر در خانواده ی هایپرسنس، می توان چند سناریو را متصور شد. به عنوان مثال، جلوه های صوتی برای درک بهتر مواردی همچون صدای موشک در بازی، تجربه ی وزیدن باد به شکل امواج صوتی که در پاها احساس شوند یا جلیقه ای که احساس سرما را در کاربر ایجاد کرده یا حتی او را به سمتی خم کند، برخی از تجارب قابل لمس گیمرها با محصولات جدید هایپرسنس خواهد بود.

مین درباره ی محصولات با قابلیت های لمسی در بیانیه ی خود گفت:

ما بالاخره می توانیم آن چه که در زمین بازی شنیده شده یا دیده می شود را با تمام وجود احساس کنیم. احساس عبور سریع گلوله ی دشمن یا لرزش ایجادشده بر اثر غرش یک هیولا، بالاخره برای گیمرها قابل لمس خواهد شد.

مانند سیستم Razer Chroma که در آن قدرت اتصال سیستم های نورپردازی مختلف دستگاه های گیمینگ را تجربه کردیم، با هایپرسنس نیز می توان دستگاه های مختلف با قابلیت های لمسی را به هم متصل کرده و غوطه وری در دنیای بازی را عمیق تر کنیم.

به هرحال، اضافه کردن قابلیت های صوتی و لمسی به پلتفرم ریزر و هر پلتفرم گیمینگ دیگر، قابل توجیه است. روند کار در دنیای گیمینگ همیشه بر این اساس بود که از آخرین فناوری ها برای واقعی تر شدن احساسات کاربران، استفاده شود. تاکنون، مواردی همچون گرافیک های قوی تر، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و بازی کردن همراه یا روبروی دیگر گیمرها، در مسیر واقعی تر شدن همان احساسات بوده اند.

در این میان، قابلیت های لمسی هنوز آن طور که باید و شاید توسعه نیافته اند؛ اما همان طور که نمونه هایی موفق از آن ها را در گوشی های هوشمندمان دیده ایم، ورود چنین قابلیت هایی به دنیای گیمینگ، دور از انتظار نیست.

البته، فناوری های صوتی و ارتباط با دستگاه های هوشمند ازطریق صوت، سال ها است که توسعه و بهبود را تجربه کرده اند. درواقع، کنترل صوتی به عنوان رابط کاربری نسل آینده شناخته می شود. این رابط کاربری خصوصا در مواقعی که توجه یا دست های کاربر مشغول کارهای دیگر است، فواید خود را نشان می دهد. به عنوان مثال وقتی شما در جاده گم شده اید و تصمیم به اجرای مجدد مسیریابی دارید، دستورهای صوتی بسیار مفید خواهند بود.

البته، در دنیای گیمینگ، چنین اضطراری در ارسال دستورهای صوتی وجود ندارد، اما در آینده ی نزدیک می توان تصور پیشرفت در بازی ها و کنسول ها را به نحوی داشت که کاربر حتی با جیغ و فریاد زدن، از صحنه ی نبرد عبور کند یا حتی با یک دستور صوتی، صدای بازی را کاهش دهد.

الین ویر نسخه جدید لپ تاپ گیمینگ m17 را معرفی کرد

الین ویر در حاشیه نمایشگاه CES در شهر لاس وگاس نسخه ی جدید m17 را به عنوان سبک ترین و نازک ترین لپ تاپ گیمینگ ۱۷ اینچی خود به جهانیان معرفی کرد.

به گزارش زومیت، تقریبا یک سال از معرفی نسخه ی جدید لپ تاپ m15 جدید الین ویر با وزن و طراحی پایین می گذرد؛ این لپ تاپ به پردازنده ی گرافیکی Max-Q انویدیا مجهز بود و رقیب مستقیم ریزر بلید و GS65 ام اس آی به شمار می رفت. حال در جریان CES 2019 نوبت به برادر بزرگ تر یعنی m17 رسیده است تا با طراحی باریک تر و استفاده از واحدهای گرافیکی جدید سری ۲۰ انویدیا موسوم به RTX که به تازگی بر لپ تاپ ها معرفی شده اند، وارد نبرد با دیگر لپ تاپ های گیمینگ ۱۷ اینچی شود.

لپ تاپ ام ۱۷ جدید الین ویر سبک ترین و نازک ترین لپ تاپ ۱۷ اینچی این شرکت تا به امروز است؛ این لپ تاپ تنها ۲.۶کیلوگرم وزن دارد و ضخامت آن نیز ۲۳میلی متر است. طبق انتظاری که از یک لپ تاپ گیمینگ می رود، این لپ تاپ با چندین نوع مشخصات قابل سفارش است. علاقه مندان قادر به سفارش مدل هایی با پردازنده های نسل هشتمی Core i5-8300H، Core i7-8750H و Core i9-8950HK خواهند بود. در بحث پردازنده ی گرافیکی نیز علاوه بر انویدیا GTX 1050 Ti شاهد سه تراشه ی RTX 2060 و دو نسخه ی 2070 Max-Q و 2080 Max-Q در مشخصات فنی این لپ تاپ هستیم.

کاربر قادر به سفارش نسخه  ای با ۳۲گیگابایت حافظه ی رم و مجهز به SSD دوگانه نیز خواهد بود. متاسفانه خبری از نمایشگر ۱۲۰هرتزی در این لپ تاپ نیست و انتخاب  ها به دو پنل ۶۰هرتزی با رزولوشن های ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و ۳۸۴۰ و ۲۱۶۰ محدود شده است. البته طبق اعلام الین ویر این نمایشگر برای نمایش محتوای با گستره ی دینامیکی بالا مناسب است و استاندارد HDR-400 را کسب کرده است.

نسخه ی پایه ی ام ۱۷ ۱۶۵۰ دلار قیمت گذاری شده است؛ این در حالی است که ام ۱۵ به روزشده با پردازنده Core i9 و واحد گرافیکی RTX برچسب قیمتی ۱۵۸۰ دلار برای مدل پایه خواهند داشت. هر دو لپ تاپ جدید الین ویر از ۲۱ ژانویه در دسترس خواهند بود.

مایکروسافت، کورتانا را هنگام نصب ویندوز 10 غیرفعال می کند

مایکروسافت در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰، امکان استفاده از دستیار صوتی کورتانا را هنگام نصب ویندوز نسخه ی پرو، اینترپرایز، و اجوکیشن غیرفعال خواهد کرد.

به گزارش زومیت، مایکروسافت قصد دارد صدای دستیار صوتی کورتانا را در طول نصب ویندوز 10 قطع کند. مایکروسافت این ویژگی را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد تا کاربران جدید بتوانند ویندوز ۱۰ را از طریق فرمان صوتی روی سیستم خود نصب کنند. اگرچه این ویژگی یعنی امکان نصب ویندوز از طریق فرمان صوتی ایده ی خوبی برای کاربران خانگی ویندوز ۱۰ به نظر می رسد، اما صدای آن در محیط کار برای مدیران آی تی خوشایند نیست.

مایکروسافت، دستیار صوتی کورتانا را هنگام نصب نسخه های ویندوز ۱۰ پرو (Pro)، اینترپرایز (Enterprise) و اجوکیشن (Education) حذف خواهد کرد، اما این ویژگی روی نسخه ی هوم (Home) فعال خواهد بود.

این تغییرات جدید در به روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ با کد 19H1 معرفی خواهد شد. به روزرسانی جدید ویندوز که انتظار می رود اردیبهشت ماه سال آینده منتشر شود، شامل یک تم جدید روشن، قابلیت سندباکس (اجرای ایمن فایل های مشکوک)، ایموجی و کائوموجی به روزرسانی شده و ابزارهایی برای طراحی روان یا فلوئنت دیزاین خواهد بود.

گزارشی از حضور amd در نمایشگاه ces 2019

AMD نسل سوم پردازنده‌ های رایزن مخصوص لپ تاپ را رونمایی کرد

نسل جدید پردازنده های AMD با واحد گرافیکی وگا، به زودی در لپ تاپ و اولترابوک های مختلف به کار گرفته خواهد شد.

به گزارش زومیت، پس از تقریبا یک سال از معرفی و عرضه ی اولین نسل از پردازنده های مخصوص لپ تاپ AMD با معماری Zen، این شرکت اکنون نمونه ی بهینه  شده ی این پردازنده ها را در نمایشگاه CES 2019 معرفی کرد. البته، نکته ی جالب در این زمینه، وجود پردازنده های مخصوص کروم بوک ها و انواع ۳۵واتی مخصوص لپ تاپ های قدرتمند در بین نمونه های معرفی شده است.

طبق اخبار منتشرشده، بسیاری در انتظار معرفی نسل سوم پردازنده های دسکتاپ رایزن و کارت های گرافیکی وگا ۲ بودند؛ اما AMD پیش از کنفرانس رسمی اش، محصولات جدید خود در حوزه ی لپ تاپ ها را به ناگهان معرفی کرد. این درحالی است که تقریبا از رونمایی نسل سوم رایزن دسکتاپ طی روز های آینده مطمئن هستیم. بدین ترتیب غول دنیای نیمه هادی ها از حضور قدرتمند خود در نمایشگاه CES 2019 و رویدادی جذاب برای عاشقان دنیای کامپیوتر خبر می دهد.

نسل جدید رایزن موبایل

نسل جدید پردازنده های لپ تاپ AMD مانند گذشته و مشابه با انواع دسکتاپ ها، در سه سری رایزن ۷ و رایزن ۵ و رایزن ۳ طبقه بندی شده اند. این درحالی است که اکنون آن ها از معماری بهبودیافته ی +Zen، لیتوگرافی ساخت دوازده نانومتری، فرکانس کاری و حافظه ی کش بیشتر بهره می برند. به گفته ی AMD، این تغییرات به افزایش نزدیک به ۱۰درصدی عملکرد پردازنده ی اصلی و گرافیکی درمقایسه با نسل گذشته منجر خواهد شد. پیش تر استفاده از این ترکیب را در پردازنده های نسل دوم رایزن دسکتاپ شاهد بودیم. AMD به لطف این بهبود ها موفق شد اختلاف عملکرد تک هسته ای پردازنده های خود با انواع نسل هشتم اینتل را درحد درخور توجهی کاهش دهد تا با تجهیز به تعداد هسته های بیشتر، هم در بخش تک هسته ای و هم چند هسته ای حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

رایزن ۷ به عنوان پرچم دار و قدرتمند ترین نمونه ی موجود و رایزن ۳ به عنوان گزینه ی اقتصادی برای محصولات رده پایین، ایفای نقش خواهند کرد. این پردازنده ها به واحد گرافیک مجتمع وگا (Vega) مجهز شده اند و به لطف استفاده از فناوری SMT، تعداد ترد های پردازشی آن ها دوبرابر هسته های فیزیکی است. رایزن ۷ همانند نسل گذشته ی خود، از چهار هسته ی پردازشی بهره می برد که البته درنهایت، هشت ترد در اختیار کاربر خواهد بود. این چیدمان در رایزن ۵ نیز به کار گرفته شده است؛ با این تفاوت که فقط هشت هسته ی گرافیکی وگا (در مقابل دَه  هسته ی وگا در رایزن ۷) در این پردازنده استفاده شده است.

رایزن ۳ در دو نسخه ی 3300U و 3200U در اختیار تولیدکنندگان لپ تاپ قرار خواهد گرفت که نمونه ی قدرتمند تر به چهار هسته  و چهار ترد پردازشی مجهز شده است؛ در حالی که نمونه ی ضعیف تر فقط از دو هسته درکنار چهار ترد بهره می برد. هر دو این پردازنده ها به سه هسته ی گرافیکی قدرتمند وگا به عنوان واحد پردازشی گرافیک مجتمع مجهز شده اند. در بخش پایینی فهرست نیز نام اتلون به عنوان پردازنده ی رده پایین AMD برای لپ تاپ ها به چشم می خورد که از دو هسته و چهار ترد برای انجام وظایف پردازشی درکنار سه هسته ی وگا برای امور گرافیکی بهره می برد. نکته ای که شاید بسیار جالب باشد، تجهیز پردازنده های رده بالای لپ تاپی اینتل به دو هسته و چهار ترد پردازشی تا دو سال گذشته و پیش از معرفی انواع رایزن توسط AMD است.

AMD درکنار معرفی نسل جدید پردازنده های لپ تاپ Raven Ridge، چند نمودار نیز درباره ی مقایسه ی عملکرد آن ها با رقبای اینتلی خود منتشر کرده است.

تمام پردازنده های لپ تاپ سری U شرکت AMD از نوع ۱۵واتی هستند که برای استفاده در اولترابوک ها و لپ تاپ هایی با عمر باتری طولانی ایده آل به شمار می روند. البته، AMD لپ تاپ های قدرتمند تر را نیز فراموش نکرده و دو پردازنده ی ۳۵واتی رایزن ۷ و رایزن ۵ (با کد H در انتهای نام آن ها) را در این رده نیز معرفی کرده است که البته چیدمان مشابهی در بخش CPU و GPU با برادر کم مصرف ترش دارند.

توان مصرفی بیشتر به این پردازنده ها اجازه ی فعالیت بیشتر در فرکانس های کاری بالاتر را می دهد. AMD درنظر دارد با تجهیز لپ تاپ ها به این دسته از پردازنده ها درکنار واحد گرافیکی مستقل و توانمند، محصولاتی مناسب بازی با قیمتی مقرون به صرفه تولید و عرضه شود. AMD در همین زمینه و در همکاری با ایسوس، لپ تاپ مخصوص بازی TUF را با پردازنده ی رایزن 5 3550H و پردازنده ی گرافیکی رادئون RX 560X درکنار ۴ گیگابایت حافظه ی رم و ۳۲ گیگابایت حافظه ی رم DDR4-2400 و ۲۵۶ گیگابایت SSD از نوع NVMe رونمایی کرد.

پردازنده های جدید لپ تاپ AMD در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهند شد.

ورود به دنیای کروم بوک ها

AMD پردازنده های قدیمی ۲۸نانومتری بریستول ریج (Bristol Ridge) خود را برای بازار کروم بوک ها حفظ کرده است. دو پردازنده ی جدید A6-9200C و A4-9120C با معماری کاریزو (Carrizo) و هسته های اِکسکِویتِر (Excavator) همراه خواهند بود. هر دو این پردازنده ها از دو هسته (دو ترد) بهره می برند. AMD برای این پردازنده های ارزان قیمت نیز واحد گرافیکی مجتمع تعبیه کرده که از سه  هسته ی رادئون R5 یا R4 با معماری نسل قبل پولاریس (Polaris) این شرکت بهره می برند.

نکته ی جالب درباره ی این پردازنده ها، توان کاری ۶واتی آن ها است که باتوجه به لیتوگرافی ۲۸نانومتری، امری ستودنی به شمار می رود. به گفته ی AMD، این پردازنده ها عمر باتری دَه ساعته را برای کروم بوک ها به ارمغان خواهند آورد. سرعت بیشتر تا ۲.۵ برابر در امور ایمیل، ۶۲درصد سریع تر در امور اداری، ۲۳درصد سریع تر در مرور صفحات وب، ۱۳درصد سریع تر در اجرای اپلیکیشن های وب، ۳۴درصد سریع تر در بازی ها و ۳۳درصد سریع تر در امور ویرایش تصاویر درمقایسه با پردازنده های مخصوص کروم بوک پنتیوم و سلرون اینتل، برخی از توانایی های محصولات جدید AMD درمقایسه با اصلی ترین رقبایش هستند.

دورنمای رقابت در حوزه ی لپ تاپ ها

AMD نسل جدید پردازنده های دسکتاپ و گرافیک خود را با معماری Zen 2 و لیتوگرافی هفت نانومتری معرفی خواهد کرد. این درحالی است که تولید و عرضه ی پردازنده های لپ تاپ ها با معماری و لیتوگرافی پیشین، تاحدودی ناامید کننده به نظر می رسد. ناتوانی در تولید تمام پردازنده ها با لیتوگرافی هفت نانومتری (تأخیر در مهاجرت به فرایند ساخت  هفت نانومتری گلوبال فاندریز و ادامه  ی فعالیت این شریک AMD در ساخت انواع دوازده نانومتری) و ناتوانی اینتل در تولید پردازنده های دَه نانومتری و ادامه ی فعالیت خود با محصولات چهارده نانومتری، می توانند بزرگ ترین دلایل AMD برای استفاده از معماری و فرایند ساخت سال ۲۰۱۸ در محصولات ۲۰۱۹ خود باشد.

با این حال نباید فراموش کرد لپ تاپ ها در حال حاضر، ۶۵درصد بازار کاربران عادی را تشکیل می دهند و AMD برای کنارزدن رقیب سنّتی خود باید سهم درخور توجهی از این بازار را ازآنِ خود کند. این درحالی است که اینتل خود را برای عرضه ی پردازنده های دّه نانومتری در انتهای سال ۲۰۱۹ آماده می کند. اگر ادعای AMD درباره ی پردازنده های جدیدش صحت داشته باشد، با نمونه هایی با توان پردازشی برابر با انواع نسل هشتمی ویسکی لیک اینتل و قدرت گرافیکی به مراتب بیشتر و قیمت ارزان تری مواجه خواهیم بود.

رقابت پردازنده های دوازده نانومتری AMD و چهارده نانومتری اینتل در سال ۲۰۱۹ و انواع احتمالا هفت نانومتری AMD و دَه نانومتری اینتل در سال ۲۰۱۹، تنور رقابت در حوزه ی لپ تاپ ها را بسیار داغ تر از گذشته می کند.

AMD‌ نسل سوم رایزن، قدرتمندترین پردازنده دسکتاپ را با لیتوگرافی هفت نانومتری معرفی کرد

نسل سوم پردازنده ی رایزن معرفی شد. AMD از این پردازنده به عنوان سریع ترین نمونه ی دنیای کامپیوترهای شخصی نام می برد.

AMD در تولد ۵۰ سالگی خود، رویداد جذابی برگزار کرد؛ جایی که هیجان بسیار بیشتری درمقایسه با کنفرانس دو شب پیش اینتل در آن مشاهده می شد. غول دنیای تراشه ها که برای اولین بار در نمایشگاه CES کنفرانس برگزار می کرد، پیش نمایشی از نسل سوم پردازنده های محبوب رایزن ارائه داد که از توان پردازشی فوق العاده ی آن ها خبر می دهد. AMD با تعهد بر پایبندی به نقشه ی راه و عرضه ی پردازنده های ۷ نانومتری در سال ۲۰۱۹، نسل سوم رایزن را با همین لیتوگرافی تولید خواهد کرد.

نام کد پردازنده های جدید دسکتاپ AMD، ماتیس (Matisse) خواهد بود که برای عرضه در سه ماهه ی دوم یا سوم سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده اند. با توجه به این که هنوز زمان زیادی تا عرضه ی این پردازنده باقی مانده، فرکانس نهایی آن تعیین نشده است. لیتوگرافی ۷ نانومتری و پشتیبانی از نسل چهارم PCIe، دو مشخصه ای است که نسل سوم رایزن را به اولین در نوع خود تبدیل می کند. به گفته ی اتحادیه ی توسعه دهنده ی استاندارد PCIe، پهنای باند دوبرابری را درمقایسه با PCIe نسل سوم (۱۶ گیگاترنسفر در برابر ۸ گیگاترنسفر) ارائه می دهد.

در این رویداد، نسخه ی ۸ هسته – ۱۶ ترد از نسل سوم رایزن به صورت زنده و درمقابل دید حضار با قدرتمندترین پردازنده ی اینتل رقابت کرد. برای این آزمایش بنچمارک Cinebench استفاده شده بود که پردازنده ی رایزن موفق شد در بخش چند هسته ای رکورد ۲۰۵۷ و اینتل Core i9-9900K رکورد ۲۰۴۰ را ثبت کند. پیش تر، رایزن 7 2700X، پرچم دار کنونی پردازنده های دسکتاپ AMD، در همین بنچمارک رکورد ۱۷۹۸ را از خود به جای گذاشته بود. اما نکته ای که در این خصوص حائز اهمیت است، عملکرد عالی در بخش تک هسته، پردازنده ی نسل سوم رایزن در برابر پرچم دار اینتل است که نشان از جبران فاصله ی موجود در این بخش توسط AMD دارد. بهبود های متعددی در معماری Zen 2 رخ داده است که از جمله دلایل بهبود قابل توجه عملکرد این پردازنده است. اما در رابطه با فرآیند ساخت ۷ نانومتری TSMC و توانایی پردازنده های در فعالیت در فرکانس کاری بالا، اطلاعاتی در دسترس نیست.

با این حال و با توجه به نتایج بنچمارک، اگر امکان رسیدن به نزدیک فرکانس ۵ گیگاهرتز (با توجه به فرکانس بوست ۴.۷ گیگاهرتزی Core i9-9900K) برای پردازنده های ساخته  شده ی TSMC وجود نداشته باشد، این موضوع به معنای پیشرفت قابل توجه و برتری تعداد دستورات پردازش شده در هر کلاک (IPC) رایزن ۳۰۰۰ نسبت به نسل نهم اینتل است که برای اولین بار در معماری X86 رخ می دهد. اما اگر فعالیت در فرکانس های بالا در نسل سوم رایزن در دسترس باشد، با توجه به مصرف کمتر آن در بنچمارک Cinebench، احتمالا رقابت سختی در انتظار اینتل خواهد بود؛ زیرا با افزایش فرکانس پردازنده (با توجه به مصرف کمتر)، فاصله ی نمونه های AMD با رقیب دیرینه ی خود بیشتر هم خواهد شد. احتمال سوم هم عملکرد فوق العاده ی فناوری SMT یا پردازش همزمان چند ترد AMD در مقایسه با Hyperthread اینتل است.

این موضوع از پیشرفت حد اقل ۱۵ درصدی نسل جدید پردازنده ی AMD حکایت می کند. به گفته ی لیزا سو، مدیرعامل AMD، این پردازنده هنوز مراحل توسعه ی خود را به پایان نرسانده و نسخه ی نهایی عملکرد بهتری خواهد داشت. باوجود این، نکته ی جالب تر درباره ی آزمایش به نمایش گذاشته شده، میزان توان مصرفی پردازنده ی AMD بود که به لطف استفاده از لیتوگرافی ۷ نانومتری، میزان مصرف توان ۱۳۳.۴ وات را نشان می داد. این درحالی است که این عدد برای پرچم دار اینتل ۱۷۹.۹ وات ثبت شده بود که بدین ترتیب، از ۳۰ درصد مصرف کمتر توان خبر می دهد.

نسل سوم رایزن اولین پردازنده ی دسکتاپ AMD خواهد بود که از زبان طراحی جدید چیپلت این شرکت بهره می برد. این طراحی برای اولین بار با نسل دوم پردازنده های مخصوص سرور اپیک این شرکت معرفی شد؛ جایی که هسته ها برپایه ی لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC تولید و با استفاده از فناوری اتصال Infinity Fabric مخصوص AMD به چیپلت ورودی وخروجی (متشکل از دو کنترلر حافظه و لین های PCIe) ساخته شده با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری گلوبال فاندریز متصل شده است.

پیش تر شایعات حاکی از تجهیز پردازنده های نسل سوم رایزن به حداکثر ۱۶ هسته ی پردازشی بودند که با توجه به تعداد  هسته های نسل دوم تردریپر و اپیک، معقول به نظر می رسید. اما AMD از نمونه ی ۸ هسته ای برای پیش نمایش توانایی های نسل سوم رایزن استفاده کرد. شاید دلیل این کار نبود نمونه ی ۱۶ هسته ای در سبد محصولات اینتل برای انجام مقایسه بوده است. اما با توجه به طراحی پردازنده، همانطور که مشاهده می شود زیر مساحت Die هسته های پردازنده (بخش مشکی رنگ کوچک تر)، فضایی خالی وجود دارد که به اعتقاد بسیاری از نشریات برای تعبیه ی یک Die با هشت  هسته ی دیگر کافی است و این موضوع صحتی بر وجود نسخه ی ۱۶ هسته  ای رایزن است.

AMD طبق وعده های پیشینش، با وجود تغییر طراحی و معماری و لیتوگرافی پردازنده، نسل سوم رایزن را با همان سوکت AM4 عرضه خواهد کرد تا کاربران به راحتی قابلیت ارتقای سی پی یو کامپیوتر خود را بدون نیاز به تعویض مادربورد داشته باشند.

گزارشی از حضور انویدیا در نمایشگاه ces 2019

GeForce RTX 2060 انویدیا با قیمت ۳۴۹ دلار معرفی شد

GeForce RTX 2060 با قیمت معقول ۳۴۹ دلاری و بهره مندی از معماری جدید تورینگ، در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شد.

به گزارش زومیت، انویدیا کنفرانس اختصاصی خود را در نمایشگاه CES 2019 برگزار کرد. این شرکت برخلاف پیش بینی ها، دست به  سنت شکنی زد و به جای تمرکز روی خودروهای خودران و فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، به معرفی کارت گرافیک مخصوص بازی پرداخت.

پس از مدت ها شایعه ، این شرکت سر انجام به صورت رسمی از کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2060 به عنوان نسخه ی پایین رده ی کارت گرافیک های تورینگ بالا رده ی دسکتاپ خود پرده برداری کرد.

این کارت گرافیک از لحاظ قیمتی در مقایسه با کارت های 20xx فعلی بازار، قیمت بسیار معقول تری دارد و از این حیث جالب توجه است. انویدیا تاریخ عرضه ی جی فورس آرتی ایکس ۲۰۶۰ را برای پانزدهم ژانویه ی ۲۰۱۹ (۲۵ دی ۱۳۹۷) تعیین کرده است.

GeForce RTX 2060 انویدیا آغازگر نسل بعدی صنعت گیمینگ است

GeForce RTX 2060 انویدیا دارای قدرت پردازشی معادل ۵۲ترافلاپ نشئت گرفته از هسته های Tensor با توان ۵گیگارِی بر ثانیه خواهد بود و از ۶گیگابایت Frame Buffer بهره خواهد گرفت. به طور سنتی، کارت های سری xx60 انویدیا همواره نسخه ی پایین رده ی کارت های سری جی فورس لقب گرفته اند، البته این لقب نباید شما را گول بزند؛ حتی همین کارت های به اصطلاح پایین رده هم قدرت پردازشی بسیار خوبی دارند.

انویدیا مدعی شده است که کارت جدید GeForce RTX 2060 درمقایسه با کارت 1060 بین ۱.۴ تا ۲برابر عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. این کارت حتی سرعت بیشتری نسبت به کارت گرافیک های سری 1070Ti دارد.

انویدیا در جریان کنفرانس خود در CES امسال،  به صورت زنده یک دموی گرافیکی از بازی Battlefield 5 را روی این کارت گرافیک به نمایش گذاشت؛ این بازی به طور ویژه برای بهره مندی از ویژگی های پرتویابی آنی این کارت انویدیا بهینه سازی شده بود و با وضوح ۱۴۴۰پیکسل اجرا می شد.

مدیرعامل انویدیا در رابطه با این کارت جدید می گوید: «نسل بعدی گیمینگ از امروز برای ده ها میلیون گیمر در سراسر دنیا، آغاز می شود. گیمرهای دسکتاپ همواره خواستار سخت افزار جدید هستند و کارت RTS 2060 استانداردهای جدیدی را برای این حوزه تعریف می کند. این کارت با داشتن قیمت بی  همتا، عملکرد فوق العاده و پشتیبانی از فناوری پرتویابی آنی می تواند مرز بین فیلم  های سینمایی و بازی های ویدیویی را کم رنگ تر کند. امروز، لحظه ی بزرگی برای گیمرها و صنعت ما به شمار می آید.»

انویدیا پردازنده های گرافیکی سری GeForce RTX 20 را برای لپ تاپ ها معرفی کرد

انویدیا طی رویدادی در آستانه ی آغاز به کار نمایشگاه CES از پردازنده های گرافیکی سری RTX 20 برای لپ تاپ های گیمینگ رونمایی کرد.

انویدیا با برگزاری رویدادی در آستانه ی آغاز به کار نمایشگاه CES 2019، اعلام کرد که با رونمایی از پردازنده های گرافیکی سری GeForce RTX 20 فناوری رهگیری بی درنگ پرتو را به دنیای لپ تاپ های گیمینگ می آورد. شرکت های تولیدکننده می توانند بسته به نوع طراحی سیستم، این پردازنده را در لپ تاپ  یا کامپیوتر رومیزی به کار گیرند.

پردازنده های گرافیکی جدید انویدیا در حقیقت نسخه ی بهینه ای از سری جدید GeForce RTX به شمار می روند که پاییز سال گذشته ی میلادی رونمایی شدند. GPU- های جدید Nvidia از فناوری Max-Q این شرکت بهره می برند و برای اجرای بازی های مختلف روی لپ تاپ  بهینه شده اند. شرکت سازنده در جریان رویداد امروز، بازی هایی همچون Battlefield V و Anthem را روی پردازنده ی RTX 2060 اجرا کرد.

براساس آنچه در رویداد انویدیا نمایش داده شد، تراشه ی گرافیکی RTX 2060 می تواند بازی بتلفیلد V را همراه با فناوری رهگیری بی درنگ پرتو با نرخی بیش از ۶۰ فریم برثانیه اجرا کند. Nvidia این پردازنده را از هفته ی آینده به صورت باندل با یکی از دو بازی Anthem یا Battlefield V و برچسب قیمتی ۳۴۹ دلار روانه ی بازار خواهند کرد. براساس اعلام شرکت سازنده، ۴۰ لپ تاپ جدید با فناوری RTX در دسترس خواهند بود.

RTX 2060 حدود ۶۰درصد از پردازنده ی گرافیکی محبوب GTX 1060 سریع تر است و در اجرای بازی ها پردازنده ی GTX 1070Ti را نیز پشت سر می گذارد. انویدیا تراشه ی GeForce RTX 2080 را نیز از خانواده ی RTX معرفی کرد که می تواند بازی  بتلفیلد V را حین فعال بودن قابلیت «رهگیری بی درنگ پرتو» با نرخی بالاتر از ۶۰ فریم برثانیه اجرا کند.

انویدیا ادعا می  کند که به موجب پردازنده  ی گرافیکی جدید RTX 2080 Max-Q می توان ۲۰درصد بهبود در عملکرد و ۴۰درصد بهبود در بهره وری انرژی را نسبت به لپ تاپ های مجهز به GTX 1080 Max-Q تجربه کرد. شرکت سازنده ادعا می  کند که پردازنده ی گرافیکی جدید به لپ تاپ MSI Stealth و سایر لپ تاپ های گیمینگ باریک کمک می کند تا به حدود ۸ساعت عمر باتری دست پیدا کنند.

فناوری رهگیری بی درنگ پرتو، نمایش جلوه های واقع گرایانه ای همچون انعکاس نور از روی سطح خودرویی در بازی بتلفیلد V را ممکن می کند؛ اما در حال حاضر بازی های کمی از آن پشتیبانی می کنند. جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا در طول این مراسم تاریخچه ای کوتاه از بازی ها را بیان کرد، به گفته ی هوانگ، بسیاری از بازی ها از فناوری های پیشرفته ی شرکت متبوع او مانند سایه زنی پیکسل، عمق میدان، فوتوگرامتری، physics و tessellation بهره نمی برند.

در جریان این مراسم انویدیا، هوانگ با اشاره به لپ تاپی مجهز به RTX 2080 که در دست داشت، گفت:

ما بازی در دستگاه های قابل حمل را از نو تعریف کردیم. قدرت این لپ تاپ دو برابر یک پلی استیشن پرو است.

هوانگ می گوید فناوری رهگیری بی درنگ پرتو، دستاورد بزرگ دیگری در زمینه ی بازی  خواهد بود؛ اما توسعه دهندگان بازی باید با صرف وقت، از آن در بازی های خود بهره ببرند. او می گوید:

اگر کمی از دور نگاه کنید، بازی ها کماکان مانند انیمیشن هستند. انعکاس نور و سایه ها واقعی به نظر نمی رسند. پیاده سازی انعکاس نور کار دشواری به حساب می آید. ما ترفندهای شگفت انگیزی را برای حل این مشکل به کار گرفتیم و تلاش بسیاری را برای شبیه سازی نور داشتیم، در این مرحله است که رهگیری پرتو وارد عمل می شود. اگر بتوانیم هندسه  را به خوبی پیاده کنیم، درست  مانند دنیای واقعی، سایه ها نیز ظاهر می شوند. نیازی به ایجاد سایه ی ساختگی نیست. این موضوع زیبایی [فناوری] رهگیری پرتو را به نمایش می گذارد؛ با این حال، توان پردازشی مورد نیاز بسیار بالا است.

انویدیا با فناوری رهگیری پرتو، افکت هایی همچون نورپردازی سراسری را ممکن می کند، این افکت جرمی مانند خورشید و پرتوهای واقع گرایانه ی گسیل شده از آن را ایجاد می کند، سپس این پرتوها با برخورد به اجسام، صحنه ی رهگیری پرتو را به وجود می آورد. در چنین صحنه ای، نور و سایه به صورت طبیعی تری شبیه سازی می شوند و به گفته ی هوانگ، دیگر نیازی به ایجاد سایه ی ساختگی از طریق شطرنجی سازی نخواهد بود.

هوانگ باور دارد که هوش مصنوعی و رهگیری پرتو، نسل  آتی پردازنده های گرافیکی را از نو تعریف خواهند کرد. پردازنده های گرافیکی RTX انویدیا از ترفندهای گوناگونی نظیر هوش مصنوعی، رهگیری پرتو، رایانش و شطرنجی سازی استفاده می کند. هوانگ می گوید: رسیدن به این نقطه، برای ما ۱۰ سال به طول انجامید، سپس GPU کاملا جدیدی را توسعه دادیم تا استفاده از RTX را ممکن کند. ما این فناوری را تورینگ می نامیم.

نخستین پردازنده ی تورینگ انویدیا ۱۸.۶میلیارد ترانزیستور را در بطن خود داشت، در حالی که این عدد برای نسل پیشین موسوم به پاسکال، ۱۱.۸میلیارد ترانزیستور بود. ظرفیت پردازشی پایه ی تورینگ نسبت به معماری پاسکال، دو برابر شده است. هوانگ با نمایش یک صحنه ی علمی -تخیلی با یک سرباز زرهپوش، گفت: «خانم ها و آقایان، هرآنچه مشاهده کردید، به صورت بی درنگ اتفاق می افتاد و یک فیلم سینمایی نبود. می توانید مشاهده کنید که چگونه انعکاس نور روی زره سرباز تغییر می کند. ما در مرحله ی آغازین نسل آینده قرار داریم.»

مدیرعامل انویدیا می گوید هر صحنه سایه های نرمی دارد و فیزیک واقع گرایانه ای را به نمایش می گذارد. به گفته ی هوانگ، شرکت متبوع برای فراهم سازی پشتیبانی نرم افزاری برای رهگیری بی درنگ پرتو، با شرکت های دیگری همچون مایکروسافت، اپیک گیمز، یونیتی و EA Frostbite همکاری خواهد کرد.

انویدیا از هوش مصنوعی برای پیش بینی «پیکسل بی نقص» و سپس رندر با رزولوشن پایین استفاده می کند تا بدین ترتیب، نسخه های ضعیف تر پردازنده های گرافیکی RTX تصاویر را با دقت بالایی به  نمایش بگذارند. در جریان این رویداد شرکت الکترونیک آرتس، تریلری را از بازی مورد انتظار Anthem به نمایش گذاشت که به لطف رهگیری بی درنگ پرتو، صحنه های گرافیکی شگفت انگیزی را در بطن خود داشت. طبق اعلام EA، بازی Anthem در زمان انتشار از طریق Origin Access در تاریخ ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) از RTX پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر موارد یادشده، ترفند جدیدی به نام نمونه برداری با یادگیری عمیق (DLSS)، دستیابی به رزولوشن های بالاتر را با استفاده از کارت های گرافیگ مبتنی بر فناوری رهگیری بی درنگ پرتو را ممکن خواهد کرد. به گفته ی هوانگ تمامی دموهای به نمایش درآمده در این رویداد انویدیا روی پردازنده ی گرافیکی GeForce RTX 2060 اجرا شدند.

پردازنده ی گرافیکی RTX 2060 از تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) روی محصولاتی از شرکت های ایسر، ایلین ور، دل، اچ پی و لنوو در دسترس خواهد بود، ضمن اینکه بُردهای سفارشی شده، شامل مدل های اورکلاک شده توسط شرکت هایی تولیدکننده ای همچون ایسوس، کالرفول، EVGA، گین وارد، گلکسی، گیگابایت، Innovision 3D، پالیت، زوتاک، MSI و PNY نیز از همین تاریخ در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

انویدیا پردازنده ی گرافیکی RTX 2060 نسخه ی Founders Edition را نیز در تاریخ ۲۵ دی از طریق وب سایت خود در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

گزارشی از حضور بلکین در نمایشگاه ces 2019

بلکین نخستین مبدل USB-C به لایتنینگ و پاور بانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپرساعتی را معرفی کرد

بلکین در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2019، به صورت رسمی نخستین کابل مبدل USB-C به لایتنینگ ساخته ی شرکتی غیر از اپل را معرفی کرد.

به گزارش زومیت، شرکت بلکین که در حوزه ی ساخت لوازم جانبی فعالیت می کند، به صورت رسمی نخستین کابل مبدل USB-C به لایتنینگ شخص ثالث را رونمایی کرد. این کابل مبدل کاربردی دو مدل ۱.۲ و ۳ متری دارد که به ترتیب با قیمت ۲۵ و ۳۵ دلار روانه ی بازار خواهند شد.

رقابت بین شرکت ها برای تولید محصولات درنهایت باعث می شود مشتریان سود بیشتری ببرند. با وجود این، فراموش نکنید قضیه ی کابل های بلکین اندکی فرق می کند. درواقع، انتظار داشتیم این کابل مبدل به طرز درخور توجهی ارزان تر باشد؛ اما این گونه نشد.

اپل کابل های مبدل خود را با قیمت ۱۹ دلار (برای مدل یک متری) و ۳۵ دلار (برای مدل دو متری) عرضه می کند. تنها نکته ی مثبت کابل Belkin، این است که گران ترین مدل آن که هم قیمت با گران ترین کابل مبدل اپل است، یک متر طول بیشتر دارد. با همه ی این ها، هرچه زمان بگذرد و شرکت های بیشتری وارد این حوزه شوند، بی شک قیمت چنین مبدل هایی نیز افت خواهد کرد.

حضور بلکین در نمایشگاه CES 2019 به همین جا خلاصه نشد و این شرکت پاوربانکی با ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی آمپرساعت مجهز به درگاه USB-C با خروجی ۳۰ وات و درگاه USB-A با خروجی ۱۲ وات را نیز رونمایی کرد. اپل به دارندگان مک بوک ۱۲ اینچ و مک بوک ایر ۱۳ اینچ مجهز به نمایشگر رتینا پیشنهاد کرده از شارژر ۳۰ واتی استفاده کنند؛ بنابراین، پاوربانک جدید بلکین می تواند برای چنین کاربرانی محصولی کاربردی باشد. قیمت این پاوربانک ۱۳۰ دلار است.

بلکین از روتر Linksys Max Stream AC220 رونمایی کرد

بلکین نیز همچون دیگر تولید کنندگان روتر تلاش می کند تا محصولات خود را با طراحی های خاص و متفاوت عرضه کند و جدیدترین محصول این شرکت با نام Linksys Max Stream AC220 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بسیاری از شرکت های سازنده روترهای شبکه تلاش می کنند تا روترهای خود را به شکلی طراحی کنند که شبیه چیز دیگری به جز روتر به نظر برسد. روتر Linksys Max Stream AC220 نیز طراحی خاص و متمایزی دارد. این روتر که از فناوری Mesh بهره می برد، برخلاف محصول مشابه از سوی نت گیر از فناوری Wi-Fi 6 پشتیبانی نمی کند.

روتر Max Stream AC220 دارای سه باند 80۲.11ac است و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز قادر به ارائه ی نرخ انتقال داده تا سرعت ۴۰۰ مگابیت در ثانیه است؛ اما سرعت انتقال اطلاعات روی فرکانس ۵ گیگاهرتز تا ۸۶۷ مگابیت در ثانیه قابل افزایش است.

بلکین برچسب قیمت ۱۹۹.۹۹ دلاری را برای روتر AC2200 در نظر گرفته است.

بلکین علاوه بر معرفی روتر جدید خود، از فناوری کنترل کودکان برای والدین با نام Linksys Shield رونمایی کرد که در آن والدین می توانند اینترنت را به مکانی امن تر برای کودکان خود تبدیل کنند و مانع هک شدن ابزارهای متصل به روتر شوند.

فناوری لینک سیس شیلد به صورت اختیاری در دسترس مشتریان قرار می گیرد و ازطریق آن دسترسی به وبسایت های مخصوص بزرگ سالان برای کودکان محدود می شود. دسترسی به این سرویس به صورت ماهیانه ۴.۹۹ دلار و سالیانه ۴۹.۹۹ دلار هزینه به همراه خواهد داشت.

J.Flex، نخستین باتری منعطف دنیا، در نمایشگاه CES 2019 معرفی شد

در آستانه ی آغاز نمایشگاه CES 2019، نخستین باتری انعطاف پذیر دنیا با نام J.Flex معرفی شده است. این باتری می تواند نحوه ی طراحی پوشیدنی ها را وارد مرحله ی جدیدی کند.

به گزارش زومیت، Jenax، شرکت کره ای فعال در حوزه ی فناوری، در آستانه ی آغاز رسمی نمایشگاه CES 2019 در لاس وگاس، مدعی شده توانسته نوعی باتری واقعا منعطف تولید کند. به گفته ی این شرکت، باتری یادشده درحقیقت نخستین باتری انعطاف پذیر دنیا است و انقلاب مهمی در صنعت گجت های پوشیدنی و نیز حوزه ی اینترنت اشیاء می تواند به راه بیندازد.

این باتری با نام J.Flex شناخته می شود.

شرکت Jenax قصد دارد از این نمایشگاه بزرگ به عنوان بستری به منظور نمایش جدیدترین فناوری هایش استفاده کند و آن ها را درمعرض دید بازدیدکنندگان قرار دهد.

Jenax چهارشنبه ی هفته ی گذشته و در خلال برگزاری اجلاس سلامت دیجیتال در CES 2019، جزئيات مربوط به نحوه ی کارکرد این باتری نوآورانه را شرح داد. نخستین نسل از باتری های منعطف این شرکت به طور ویژه برای دستگاه های پزشکی طراحی و تولید شده است؛ با این حال می توان از آن در برخی از محصولات الکترونیکی مصرفی مرسوم نظیر گوشی های هوشمند نیز استفاده کرد.

این باتری جدید از این جهت درخور توجه و انقلابی است که ضمن منعطف بودن، همچنان از سلول های لیتیوم یونی بهره می گیرد و این موضوع یعنی هزینه های مربوط به تولید آن قرار نیست نسبت به نسل فعلی باتری ها، چندان دست خوش تغییر شود.

J.Flex باتری انعطاف پذیری به شمار می آید و به راحتی خم کردنی است؛ از این رو، به تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی امکان می دهد که بدون رو به رو شدن با مشکلات فعلی در زمینه ی باتری، محصولات شان را تولید کنند. یکی از این مشکلات بی شک به ضخامت دستگاه ها مربوط می شود؛ مشکلی که این باتری انعطاف پذیر تا حد زیادی آن را حل می کند.

J.Flex به سادگی در محفظه هایی جای می گیرد که فضای زیادی ندارند. این باتری ضمن اشغال فضای کمتری درمقایسه با باتری های لیتیوم یونی فعلی، قدرت و عملکردی در حد و اندازه ی آن ها ارائه می دهد و از همه  مهم تر، اگر امنیتش بیشتر از باتری های لیتیوم یونی مرسوم نباشد، قطعا کمتر نیست.

طراحی انعطاف پذیر باتری شرکت Jenax به شرکت های مختلف امکان می دهد بیشتر از قبل روی ویژگی های مهمی مثل راحتی و ارگونومی دستگاه هایشان تمرکز کنند تا از این طریق تجربه ی کاربری بهتری به مشتریانشان ارائه دهند. در هنگام برگزاری کنفرانس این شرکت در CES امسال، نمایندگانی از شرکت های فیلیپس و Abbott و Johnson & Johnson حضور پیدا خواهند کرد. گفتنی است شرکت های یادشده سرمایه گذاری های درخور توجهی در حوزه ی سلامت دیجیتال انجام داده اند.

باتری Jenax این توانایی را دارد تا به عنوان منبع تغذیه ی گوشی های هوشمند امروزی استفاده شود؛ نه تنها به عنوان پاوربانک بسیار حمل شدنی، بلکه به عنوان منبع اصلی انرژی. سامسونگ از مدت ها پیش کار روی گوشی هوشمند تا شدنی خود را آغاز کرده و احتمالا طی ماه های آتی، به صورت کامل آن را رونمایی خواهد کرد. براساس گزارش های غیررسمی اخیر، کره ای ها در محصولشان از باتری منعطف استفاده کرده اند. این باتری که احتمالا ازلحاظ کارایی شبیه همین باتری J.Flex خواهد بود، ظاهرا آن را Samsung SDI طراحی و تولید کرده است.

باتری های انعطاف پذیر به ویژه باتری هایی که امکان رول کرد نشان وجود دارد، چیزی بیشتر از نمونه ای مفهومی هستند و زمان حضور آن ها در بازار نمی تواند چندان دور باشد. سامسونگ حدودا نیم دهه است که در جاهای مختلف نمونه های اولیه ی باتری انعطاف پذیر را نمایش می دهد. شایعه شده باتری قرارداد شده در گلکسی F سامسونگ (نام غیررسمی) بیش از ۳۰۰۰ میلی آمپرساعت ظرفیت دارد.

ال جی، هواوی، شیائومی، اوپو و چندین شرکت مطرح دیگر فعال در حوزه ی گوشی های هوشمند از مدتی قبل، ساخت دستگاه های تا شدنی را تأیید کرده اند. البته، فعلا مشخص نیست که آن ها قصد دارند برای محصولشان از باتری چه شرکتی استفاده کنند. ازآنجایی که به نظر می رسد دستگاه های تا شدنی قرار است آینده ی گوشی های هوشمند را تشکیل دهند، باتری J.Flex قطعا می تواند حضور مهمی در این بازار بزرگ داشته باشد.

باتری های انعطاف پذیر به غیر از حوزه  های موبایل و اینترنت اشیاء،  در محصولات دیگری نظیر نوت بوک ها می توانند به کار گرفته شوند. این کار باعث خواهد شد سازندگان نوت بوک ها به جای اختصاص دادن فضای زیادی به باتری، به قراردادن قطعات سخت افزاری دیگری در محصولاتشان مشغول شوند و خیالشان از بابت فضای باتری راحت باشد. حتی گوشی های هوشمند تا نشدنی معمولی نیز می توانند از مزیت های مهم چنین باتری هایی بهره گیرند. درهرصورت با گذر زمان، بیشتر درباره ی این نوع باتری ها خواهیم شنید.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آرشیو اخبار, اخبار, اندروید, تلفن همراه, دکه خبر, سخت افزار, نرم افزار, کامپیوتر, گزارش, گفت و گو ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 14 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *