بررسی برخی از اصطلاحات و ویژگی های gmail

درون نسخه وب جیمیل، عباراتی دیده می‌شوند که بعید نیست با وجود سال‌ها استفاده از این سرویس، هنوز معنی‌‌شان را ندانسته و از کاربردشان بی‌خبر باشید. اکنون این ویژگی های جیمیل را مرور خواهیم کرد.

نمایش گفتگو (Conversation View)

ویژگی های جیمیل

کاربران این را به عنوان رشته‌ای از ایمیل‌ها می‌شناسند. در Conversation View یک ایمیل و تمامی پاسخ‌ها (ریپلای‌ها) به آن درون یک نمایش منحصر‌به‌فرد وجود دارند، به طوری که کاربر با مطالعه آن‌ها یکی پس از دیگری می‌تواند به محتوای اصلی و موضوع گفتگو دست پیدا کند. هر پیام درون گروه دارای بخشی جداگانه است که با کلیک بر روی آن، جزییاتش قابل مشاهده خواهد بود.

برای فعال‌سازی این این قابلیت جیمیل، ابتدا به مسیر Settings > General بروید. در آنجا، پایین بخش Conversation View گزینه Conversation view on را انتخاب کنید. در غیر این صورت تک تک ایمیل‌های دریافت شده به صورت جداگانه نمایش داده می‌شوند، حتی اگر برخی از آن‌ها کاملا مرتبط با یکدیگر و درباره یک گفتگوی خاص باشند.

نشانگرهای اهمیت (Importance Markers)

ویژگی های جیمیل

آن‌ها نشانه‌هایی بصری هستند که به وسیله‌شان، ایمیل‌هایی که گوگل تصور می‌کند برایتان مهم‌تر از بقیه هستند متمایز می‌شوند. آن‌ها را در قالب تگ‌هایی زرد رنگ در کنار ایمیل‌ها مشاهده خواهید کرد، اگر گزینه Show markers را در مسیر Settings > Inbox فعال کرده باشید. اما جیمیل چگونه درباره اهمیت داشتن یک ایمیل برای کاربر تصمیم می‌گیرد؟

این یکی از ویژگی های جیمیل بوده و به نحوه پردازش ایمیل بستگی دارد. سرویس ایمیلی گوگل، به پیام‌هایی که همواره باز کرده و پاسخ می‌دهید توجه می‌کند. این سرویس همچنین ایمیل‌های آرشیو و یا حذف شده را به خاطر می‌سپارد.

اگر جیمیل درباره انتخاب ایمیل‌های مهم اشتباه کرد، به سادگی کلیک بر روی تگ می‌توانید آن را غیر فعال کنید. به همین روش می‌توانید در صورتی که سرویس قادر نبود به طور صحیح یک ایمیل را به عنوان مهم نشانه‌گذاری کند، با کلیک بر روی بخش مشخص شده در تصویر بالا، یک تگ زرد رنگ به آن اضافه کنید. گوگل انجام این کارها را نیز به خاطر سپرده و رفته رفته دقت خود به منظور تگ‌گذاری بر روی ایمیل‌ها را افزایش می‌دهد.

لغو ارسال (Undo Send)

ویژگی های جیمیل

همانطور که از نام آن پیداست، با استفاده از این گزینه می‌توانید از ارسال ایمیلی که چند ثانیه قبل بر روی دکمه ارسال آن کلیک کرده‌اید جلوگیری کنید. بعد از ارسال، برای ده ثانیه عبارت بالا نمایش داده خواهد شد، به این معنی که ده ثانیه فرصت دارید ارسال ایمیل را متوقف کنید. این یکی از بهترین ویژگی های جیمیل بوده و خوشبختانه می‌توان با رفتن به مسیر Settings > General > Undo Send، زمان ده ثانیه‌ای پیش‌فرض را برای چند ثانیه تغییر داد.

به صورت پیش‌فرض قابلیت توقف ارسال ایمیل فعال است. اگر بعد از ارسال یک ایمیل، به هر دلیلی از انجام آن منصرف شدید، سریعا بر روی دکمه Undo که در بالای صفحه نمایش داده می‌شود کلیک کنید.

برچسب‌ها (Labels)

ویژگی های جیمیل

برچسب‌ها، نشانه‌هایی رنگی و حاوی نوشته هستند که به کاربر کمک می‌کنند از میان انبوه ایمیل‌های موجود در صندوق ورودی، سریع‌تر به موارد دلخواه دسترسی پیدا کند. آیتم‌هایی همچون Inbox ،Trash و Drafts که در بخش کناری مشاهده می‌کنید، لیبل‌هایی هستند که گوگل به صورت پیش‌فرض برایتان آماده کرده است.

برچسب‌ها در گوگل چیزی بین تگ‌ها و فولدرها محسوب می‌شوند. با این حال بهتر است به آن‌ها به چشم تگ نگاه کنید.

دسته‌بندی‌ها (Categories)

ویژگی های جیمیل

یکی از ویژگی های جیمیل وجود چندین لیبل پیش‌فرض است که در قالب تب‌های مختلف نمایش داده می‌شوند. چهار برچسب یعنی Social ،Promotions ،Updates و Forums به صورت پیش‌فرض وجود دارند. به لطف وجود آن‌ها، ایمیل‌هایی که به صورت خودکار توسط سرویس‌های مختلف همچون شبکه‌های اجتماعی و یا وب سایت‌های فروشگاهی برایتان ارسال شده‌اند، از صندوق ورودی اصلی جدا می‌شوند.

وجود تب‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف سبب می‌شود دست پیدا کردن به ایمیل‌های مورد نظر سریع‌تر شود. به عنوان نمونه اگر درخواست تغییر رمز عبور در یک سرویس و یا وب سایت را به تازگی ارسال کرده‌اید، باید در پوشه Updates به دنبال ایمیل مرتبط با آن‌ باشید. اگر ترجیح می‌دهید تمامی ایمیل‌ها درون صندوق ورودی نمایش داده شوند، بعد از کلیک بر روی آیکون چرخ‌ دنده، گزینه Configure inbox را برگزیده و سپس دسته‌بندی‌ها را غیر فعال کنید.

فیلترها (Filters)

ویژگی های جیمیل

فیلترها، قوانینی هستند که کاربران با تعیین آن‌ها به جیمیل می‌آموزند بر اساس یک سری معیارها، ایمیل‌ها را به شیوه‌ای متفاوت پردازش کند. این یکی دیگر از بهترین و کاربردی‌ترین ویژگی های جیمیل بوده و مدیریت پیام‌های دریافت شده را سرعت می‌بخشد.

به عنوان نمونه می‌توان با استفاده از فیلترها، ارسال ایمیل‌های خودکار را متوقف و یا ایمیل‌های دارای فایل‌های ضمیمه با حجم بالا را پیدا کرد. همچنین می‌توان به ایمیل‌ها به صورت خودکار برچسب داد، آن‌ها را مدیریت کرد و یا پیش از صرف زمان و مشاهده، به سطل زباله فرستاد.

آزمایشگاه (Labs)

ویژگی های جیمیل

در تنظیمات جیمیل، احتمالا گزینه Labs را نیز مشاهده کرده‌اید که به برخی ویژگی های جیمیل مرتبط با اعمال تجربی و آزمایشی مربوط می‌شود. می‌توان آن دسته از ویژگی های جیمیل که در این بخش قابل مشاهده هستند را با لمس گزینه کنارشان فعال یا غیر فعال کرد. در ادامه گزینه‌های موجود در این بخش را بررسی می‌کنیم.

پانل پیش نمایش (Preview Pane)

ویژگی های جیمیل

این یکی از ویژگی های جیمیل به منظور صرفه‌جویی در زمان است. با فعال‌سازی آن، محتوای ایمیل درست در کنار لیست پیام‌ها نمایش داده خواهد شد. از آنجایی که محتوا به صورت قطعه‌ قطعه شده در چند بخش، به صورت کامل نمایش داده می‌شود، هیچ نیازی به باز کردن ایمیل به منظور مشاهده متن آن نخواهد بود.

برای دست پیدا کردن به این ویژگی می‌بایست آن را بعد از رفتن به مسیر Settings > Labs فعال کنید. سپس می‌توان از جیمیل درخواست کرد محتوای هر ایمیل را پایین و یا بالای لیست صندوق ورودی نشان بدهد.

صندوق‌های ورودی چندگانه (Labs Feature)

ویژگی های جیمیل

صندوق‌های ورودی چندگانه روشی دیگر به منظور دسته‌بندی بوده و کاربر می‌تواند مشخص کند هر ایمیل، درون کدام یک از پنج دسته‌بندی برود. به عنوان نمونه می‌توان برای تمامی ایمیل‌های دارای یک برچسب مشخص و یا تمامی ایمیل‌های ستاره گرفته یک پنل جداگانه در نظر گرفت.

برای مشخص کردن کردن ایمیل‌هایی که مایل‌ هستید در هر پنل مشاهده کنید، به مسیر Settings > Multiple Inboxes بروید. این قسمت را بعد از فعال‌سازی گزینه مربوط به آن در مسیر Settings > Labs مشاهده خواهید کرد.

پاسخ‌های آماده (Canned Responses)

ویژگی های جیمیل

آن‌ها در واقع الگوهایی خاص برای ایمیل‌ها محسوب می‌شوند. ممکن است برای دانش آموزان خود، به طور مرتب ایمیل‌هایی را با ساختار یکسان ارسال کنید. در حالت عادی، هر مرتبه می‌بایست پیام‌ها و تصاویر درون آن را از ابتدا تایپ کنید. البته برخی کاربران، الگوهای خاص و ثابت این چنینی را در فایل ورد نگهداری کرده و همواره استفاده می‌کنند، اما به لطف یکی از ویژگی‌ های جیمیل می‌توان الگوها را درون خود سرویس نگهداری کرد.

صندوق ورودی دارای اولویت (Priority Inbox)

ویژگی های جیمیل

این مورد یک نمایش جیمیل خاص بوده و قرارگیری برخی ایمیل‌ها در بالای سایر موارد را امکان‌پذیر می‌کند. ایمیل‌هایی در صندوق ورودی دارای اولویت قرار می‌گیرند که ستاره به آن‌ها تعلق گرفته باشد و یا از نظر جیمیل، دارای اهمیت (تگ زرد رنگ) تلقی شوند. همه ایمیل‌ها تا پیش از خوانده شدن در این صندوق ورودی نمایش داده می‌شوند. هر چیزی دیگر به جز این موارد، درون یک دسته‌بندی دیگر (Everything Else) قرار می‌گیرد.

برای داشتن این سبک نمایش، ماوس را بر بالای گزینه Inbox در پنل کناری برده و بر روی پیکان رو به پایین کوچکی که ظاهر می‌شود کلیک کنید. در پنجره‌ باز شده، چندین گزینه مشاهده خواهید کرد که Priority Inbox یکی از آن‌ها است. برای شروع، ابتدا به مسیر Settings > Inbox > Inbox sections بروید.

جیمیل آفلاین (Gmail Offline)

ویژگی های جیمیل

همانطور که احتمالا از روی نام آن حدس زده‌اید، از طریق جیمیل آفلاین می‌توان حتی در زمان عدم اتصال به اینترنت، به ایمیل‌های خود دسترسی پیدا کرد. در این زمان علاوه بر مشاهده ایمیل‌ها، می‌توان آن‌ها را مدیریت کرد و یا درونشان جستجو انجام داد.

امکان حذف و یا آرشیو کردن نیز وجود دارد. کاربران در حالت آفلاین قادر هستند چندین ایمیل ایجاد کرده و درون صف قرار بدهند تا بعد از اتصال به اینترنت ارسال شوند. البته تنها در صورتی که از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید، قادر به بهره بردن از این ویژگی خواهید بود.

به منظور دسترسی به ایمیل‌های خود حین آفلاین بودن، می‌بایست افزونه Gmail Offline Chrome را نصب کنید. البته می‌توان بدون مراجعه به فروشگاه افزونه‌های گوگل کروم، بعد از رفتن به مسیر Settings > Offline بر روی گزینه Install Gmail Offline کلیک کرد.

وقتی برای نخستین مرتبه مرورگر کروم را اجرا می‌کنید، از شما ارائه دسترسی به جیمیل آفلاین را درخواست می‌کند. گزینه Allow offline mail را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

Inbox by Gmail یا Google Inbox

ویژگی های جیمیل

Inbox by Gmail نسخه‌ای از جیمیل دسکتاپ با ظاهر متفاوت محسوب شده و ابزاری فوق‌العاده کاربردی است که سبب صرفه‌جویی در زمان می‌شود. وجود لایه‌بندی‌های مختلف، یادآورها، کارت‌های دارای قابلیت اسکن برای داده‌های مهم و چندین ویژگی و ابزار دیگر درون صندوق ورودی، از جمله مزایای آن به شمار می‌رود. برای فعال‌سازی Inbox by Gmail و یا بازگشت به حالت عادی جیمیل (Normal Gmail) بر روی لینک‌های آن‌ها کلیک کنید.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آموزشی, دنیای فن آوری, متنوع از سراسر وب, کامپیوتر, گزارش ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *