راه اندازی سایت و اپلیکیشن کتابخانه صوتی ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی در آینده ای نزدیک

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استثنایی گفت: به زودی سایت و اپلیکیشن کتابخانه صوتی ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی با همکاری آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی راه اندازی خواهد شد.

دکتر سید جواد حسینی با اعلام این خبر گفت: در گام اول تمامی کتاب های درسی مورد نیاز دانش آموزان با آسیب بینایی در این پایگاه به صورت صوتی بارگذاری خواهد شد و در گام های بعدی برخی کتاب های کمک آموزشی و غیر درسی با کسب مجوز از ناشرین آنها به فایل صوتی تبدیل و در این کتابخانه قرار خواهد گرفت.

حسینی ضمن تقدیر از همکاری های خوب مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش با سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در سال جاری مرکز امور بین الملل در زمینه تجهیز و راه اندازی استودیوهای تولید محتوا، تجهیزات بهداشتی مدارس، مناسب سازی مدارس الگو، تامین  برخی تجهیزات هوشمند آموزشی و طرح فرزند پروری مثبت به کمک آموزش و پرورش استثنایی آمده است.

معاون وزیر با اعلام آخرین آمار برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی گفت: نوبت گیری برنامه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان به بالای 99 درصد رسید و 99 درصد نوآموزان نیز سنجش شده اند.

وی افزود: همچنین در سال جاری 150 هزار نوآموز پیش دبستانی نیز در برنامه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد سنجش قرار گرفتند.

معاون وزیر در پایان خواستار پیگیری تشکیل شورای تلفیقی فراگیر در سطح استان ها شد و گفت: در سال جاری برای 200 نفر از نیروهای شاغل در مراکز غیردولتی مشکلات ویژه یادگیری دوره های  توانمند سازی برگزار شده است.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 10 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *