ساخت پادکست با اپلیکیشن Anchor

اپلیکیشن انکر (Anchor) یکی از برنامه های ساخت پادکست در بازار داغ اپلیکیشن های امروزی و فروشگاه جذاب پادکست به شمار می آید.

انکر (Anchor) که به افراد کمک می کند فایل های صوتی خود را ضبط کنند و به آسانی به اشتراک بگذارند، امروزه با تمرکز جدید روی ارائه ی خدمات به انجمن بزرگ تر پادکست، اپلیکیشن جدیدش را راه اندازی کرده است. در حالی که در گذشته Anchor فقط در حوزه ی صداگذاری، میکس و اشتراک فایل های صوتی در شبکه های  اجتماعی فعالیت می کرد، به تازگی با تمرکز روی خدمات پادکست، نسخه ی جدید اپلیکیشن جدید خود به نام Anchor 3.0 را معرفی کرده است. هدف از این کار آن بود که اپلیکیشن یادشده تمام ابزاری باشد که مخاطب برای ضبط، ویرایش، میزبانی، انتشار و توزیع پادکست به آن نیاز دارد. در ادامه، امکان بارگذاری فایل های صوتی پادکست با هر حجم و امکانات ویرایش و تحلیل مخاطبان ویژه به فهرست سرویس های ارائه شده ی این اپلیکیشن اضافه شدند.

در اپلیکیشن انکر، می توانید تمام کار ضبط و ویرایش و هاستینگ پادکست های خود را ازطریق اپلیکیشن رایگان انکر یا به طور آنلاین در وب سایت Anchor.fm انجام دهید.

بررسی خدمات اپلیکیشن Anchor

انکر میزبانی وب نامحدود را فراهم می کند و به نظر نمی رسد محدودیتی در اندازه ی فایل های قابل بارگذاری وجود داشته باشد. در صورتی که تمایل دارید کارهای صوتی و نمایشی زیادی انجام و طیف گسترده ای از صدا را دردسترس مخاطبانتان قرار دهید، این اپلیکیشن برای شما مفید خواهد بود. برای این منظور، نرخ جابه جایی بیت هنگام استفاده از اپلیکیشن باید ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه و بیشتر باشد. با این حال، بسیاری از اپلیکیشن های صوتی، حتی اپلیکیشن های غیررایگان و اختصاصی در این حوزه، نهایتا تا ۱۲۸ کیلوبایت بر ثانیه از نرخ جابه جایی بیت پشتیبانی می کنند.

البته اگر بخواهید تنها گفتار خود را ضبط کنید، نرخ ۱۲۸ کیلوبایت برثانیه بسیار عالی و کافی به شمار می آید؛ زیرا محدوده ی آوای انسان محدود است. با وجود این، وقتی قصد دارید از جلوه های صوتی ویژه و موسیقی استفاده کنید، یعنی جایی که می خواهید دنیای همه جانبه ی اختصاصی خود را بسازید یا ترانه یا داستانی را همراه موسیقی و جلوه های صوتی ویژه بازگو کنید، نرخ تبادل ۱۲۸ کیلوبایت برثانیه کافی نخواهد بود؛ زیرا جزئیات صدا را در بالاترین و پایین ترین فرکانس ها از دست خواهید داد.

ما قسمت یک ساعته ی پادکست که با نرخ تبادل بیت ۲۵۶ کیلوبایت برثانیه تولید شده بود، در Anchor بارگذاری و کیفیت صدا را بررسی کردیم. جالب این است که کیفیت همچنان ۲۵۶ کیلوبایت برثانیه بود و این ویژگی بی نظیری برای این اپلیکیشن محسوب می شود. از دیگر ویژگی های اپلیکیشن انکر این است که حجم فایل قابل بارگذاری را محدود می کند. میزان این محدودیت هم اکنون ۲۵۰ مگابایت است؛ بنابراین در حالت عادی، می توانید فایلی ۱۵ دقیقه ای با فرمت WAV را بارگذاری کنید.

انتشار و توزیع پادکست ها به شیوه ای نوین

زیبایی خدمات میزبانی رسانه ها این است که کافی است اپیزود پادکست خود را در پلتفرمی بارگذاری کنید و این اپیزود به طور خودکار در پلتفرم هایی مانند Apple Podcasts و Spotify و Google Podcasts ظاهر شود. معمولا تهیه کنندگان پادکست ها باید در وهله اول نخستین کار خود را به این دایرکتوری ها ارسال کنند. این کار تنها یک بار انجام می شود و پس از تأیید، تمام قسمت های آینده ی پادکست که بارگذاری می کنید، به طور خودکار در تمامی پلتفرم ها منتشر خواهد شد.

هنگام استفاده از خدمات هاستینگ برتر مانند Buzzsprout و Captivate ارسال پادکست خود به همه ی دایرکتوری ها بسیار ساده است. درباره ی اپلیکیشن انکر باید بگوییم تمام این کارها به صورت خودکار انجام می شود و این فوق العاده است. ویژگی مذکور به ویژه زمانی بسیار کاربردی است  که در ابتدای راه برندسازی پادکست خود هستید؛ البته در مراحل بعدی و با پیشرفت کار، می توانید ویژگی توزیع خودکار انکر را در قسمت تنظیمات غیرفعال کنید.

کسب درآمد از پادکست با انکر

انکر ازطریق قراردادن تبلیغات در قسمت های پادکست شما، گزینه های کسب درآمد را ارائه می دهد؛ بنابراین کاربران با بارگیری بیشتر پادکست ها، درآمد شما ازطریق تبلیغات انکر را نیز افزایش خواهند داد. همچنین، باید تصمیم بگیرید هزینه ی تبلیغ ارزش آزار و اذیت بالقوه ی مخاطبان شما را دارد یا خیر. راه های بسیار مناسبی به غیر از تبلیغات برای کسب درآمد از پادکست وجود دارد که می تواند بسیار سودآور باشد.

اگر در کسب درآمد از پادکست خود با انکر پیروز شدید، تنظیم ادامه ی کار بسیار ساده است. ایجاد اولین قسمت در Anchor شما را با حمایت مالی همراه می کند. قراردادن تبلیغات بسیار آسان است و تمام کاری که باید انجام دهید، ویرایش قسمت های پادکستتان است. رابط کاربری اپلیکیشن نیز بسیار ساده است و استفاده از آن برای بسیاری از مخاطبان آسان خواهد بود.

ضبط پادکست از همه جا

یکی از ویژگی های برجسته ی انکر این است که می توانید ازطریق گوشی موبایل و رایانه پادکست ها را ضبط کنید و در آنِ واحد آن ها را از دستگاه دیگری بارگذاری کنید. این انعطاف پذیری اجازه می دهد به راحتی قسمت های پادکست خود را ضبط کنید و به اشتراک بگذارید. این ویژگی باعث می شود اگر فرصتی برای مصاحبه پیدا  یا بخواهید صداهایی را در مکان های مختلف ضبط کنید، می توانید به راحتی تلفن خود را بیرون بیاورید و از میکروفون آن برای ضبط استفاده کنید.

پادکست اختصاصی خود را بسازید

از نظر ساختن اپیزود و تنظیم مجدد بخش های آن، کار با اپلیکیشن انکر واقعا ساده است. شما می توانید بخش های مختلف پادکست خود را به ترتیب دلخواه و تبلیغات خود را در هر بخش و هرجا از پادکست قرار دهید. انکر به شما امکان می دهد ریمیکس و قسمتی را دوباره طراحی کنید و همه چیز را دوباره تغییر دهید و آن را بارگذاری کنید. برای بارگذاری فایل های ضبط شده ازطریق تلفن همراه، باید در نظر داشته باشید که نمی توانید بیش از ۱۵ دقیقه از فایل WAV را بارگذاری کنید. برای کار با Anchor، باید پادکست خود را به عنوان فایل MP3 فشرده یا آن را تقسیم کنید. سازنده ی اپیزود انکر بسیار عالی عمل می کند. این ویرایشگر از امکانات مناسبی برخوردار است که درواقع، می توانید به درستی ویرایش پادکست خود را انجام دهید.

ضبط پادکست با دوستان

پادکست های گروهی ایده ی هوشمندانه ای است و می توانید در هر قسمت از پادکست، مهمان متفاوتی داشته باشید. انکر دعوت هرکسی را برای ضبط با شما آسان می کند؛ به طوری که چندین نفر در هر کشوری از جهان می توانند هم زمان به پادکست شما بپیوندند.

تحلیل مناسب پادکست شما

اپلیکیشن انکر آمار مناسبی برای کمک به شما در ردیابی عملکرد پادکست خود ارائه می دهد. به کمک ابزارهای تحلیلی انکر، می توانید به سادگی از رشد مخاطبان خود مطلع شوید و به راحتی بفهمید چگونه می توانید مخاطبان خود را افزایش دهید. همچنین، می توانید مواردی مانند روند پیشرفت رسانه ی خود را با گذشت زمان و نحوه ی ارتباط قسمت ها با یکدیگر و برنامه های افراد برای گوش دادن به پادکست شما را مشاهده کنید.

سازنده ی قسمت های پادکست (Episode Builder)

روشی آسان تر و شهودی تر برای ساخت پادکست، استفاده از سازنده ی خودکار پادکست انکر است. این ابزار کمک می کند قسمت های مختلف پادکست خود را با استفاده از فهرست بصری از بخش ها تهیه کنید که تنها به کمی ویرایش نیاز دارد. همچنین، می توانید فایل های ضبط شده و دیگر قابلیت های صوتی (مانند دریافت پیام های صوتی از شنوندگان خود) را اضافه و بخش های پادکست خود را به دلخواه تنظیم مجدد کنید. درحقیقت، هرگز روش شهودی تر از اپلیکیشن انکر برای ساخت پادکست وجود نداشته است.

ابزارهای ویرایش پادکست

انکر تمام آنچه برای پادکست نیاز دارید، ارائه می دهد. همان طور که قبلا ذکر کردیم، استفاده از این ابزار ساده است و به آموزش قبلی نیاز ندارد. پس از ضبط یا بارگذاری فایل صوتی پادکست، می توانید آن را به راحتی ازطریق آیپد و گوشیآیفون یا یا دستگاه های اندرویدی ویرایش کنید. البته به زودی نسخه ی وب و دسکتاپ انکر نیز برای استفاده در کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ منتشر خواهد شد. ازآنجاکه ابزارهای ویرایش اپلیکیشن انکر به طور خاص برای پادکست طراحی شده اند، یادگیری آن ها ساده است. کافی است شروع و پایان فایل صوتی پادکست خود را مشخص و بخش های اضافه را حذف کنید.

ابزارهای ایجاد پادکست اختصاصی

در روند ساخت پادکست با اپلیکیشن انکر می توانید از شنوندگان خود پیام های صوتی دریافت کنید. دوره ای که نیاز بود شماره تلفن داشته باشید تا شنوندگان بتوانند ازطریق پست صوتی با شما تماس بگیرند، به اتمام رسیده است. هنگام استفاده از اپلیکیشن ساخت پادکست انکر، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با یک کلیک پیام های صوتی مخاطبان پادکست خود را دریافت کنید. بدین ترتیب، می توانید ببینید هرکدام از مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه سلایقی دارند تا به سرعت آنچه به دنبالش هستید، پیدا کنید. با دریافت فیدبک های صوتی به روز از مخاطبان خود، می توانید پادکست را بهبود بخشید و آن را شخصی سازی تر کنید. اگر کسب و کاری دارید که پادکست شما بدان مربوط می شود، استفاده از بازخورد مشتریان و شنوندگان می تواند بسیار مفید باشد و در شناخت سلایق کاربران شما را به طرز چشمگیری یاری کند. همه ی این کارها ازطریق رابط کاربری ساده ی اپلیکیشن انکر میسر است و به دانش ویژه یا استفاده از ابزار خاصی نیازی نیست.

بارگذاری فایل های صوتی از مکان های گوناگون

چه ازطریق وب و چه ازطریق تلفن همراه در انکر لاگین کنید. به راحتی می توانید به صداهای ضبط شده با پلتفرم های دیگر دسترسی داشته باشید. هیچ محدودیتی در مدت زمان فایل واردشده وجود ندارد و می توانید آن را با صداهای پیش فرض و جلوه های صوتی ویژه انکر ترکیب کنید و مطابقت دهید. ترتیب پیشنهادی برای پادکست عبارت است از: وارد کردن آهنگ موضوع و مقدمه، ضبط بخشی از فایل صدای پادکست ازطریق گوشی هوشمند و سپس اضافه کردن پیام صوتی از شنونده برای تکمیل قسمت پادکست.

افزودن جلوه های صوتی و موسیقی پس زمینه

با استفاده از انکر، می توانید آهنگ های پس زمینه را به راحتی به هر بخش از پادکست خود اضافه یا با استفاده از جلوه های صوتی ویژه، مخاطبان خود را شگفت زده کنید.

امکان افزودن موزیک از Apple Music یا Spotify (قابل پخش در انکر)

می توانید هر آهنگی را در Apple Music یا Spotify جستجو کنید و آن را برای شنوندگان خود در انکر به قسمت های پادکست اضافه کنید.

تریلر پادکست خود را به اشتراک بگذارید

با استفاده از ابزارهای ویژه اپلیکیشن انکر می توانید نکات برجسته ی ویدئوی پادکست خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اپلیکیشن انکر به طور خودکار برای هر بخش صوتی، تریلری ویدیوئی تقریبا یک دقیقه ای تولید خواهد کرد. هر زمان که بخواهید پادکست خود را تبلیغ کنید، می توانید به راحتی ویدئو و انیمیشن زیبایی در شبکه های اجتماعی یا YouTube به اشتراک بگذارید تا مخاطبان جدیدی برای پادکست خود جذب کنید. می توانید این فیلم ها را در اندازه های مناسب برای توییتر یا فیسبوک یا اینستاگرام (به عنوان پست یا استوری) ارسال کنید. تجربه ثابت کرده است این روش برای افزایش مخاطبان پادکست شما بسیار مؤثر واقع خواهد شد.

انتقال پادکست به انکر

به سادگی می توانید پادکست خود را به انکر منتقل کنید و هزینه ی  هاستینگ مجدد پرداخت نکنید. برای این  منظور، ابزاری در اپلیکیشن انکر تعبیه شده که انتقال پادکست را از میزبان قدیمی به این اپلیکیشن به سادگی میسر می سازد. بدین ترتیب، علاوه بر اینکه موقعیت برنامه ی پادکست خود را حفظ خواهید کرد، می توانید قسمت های آینده ی پادکست را نیز در انکر تهیه کنید. بنابراین، اگر امکانات و محیط کاربری انکر را پسندیده اید، معطل نکنید و همین حالا کار با این برنامه ی جذاب و منحصر به فرد را برای تولید پادکست اختصاصی خود آغاز کنید.

منبع: زومیت.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آموزشها و مطالب چند رسانه ای, آموزشی, اندروید, تلفن همراه, نرم افزار, کامپیوتر ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *